1 gün içinde nasıl beslenmeliyim.?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 14oguz14 tarafından 22 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar bady buildinge başlayalı 2 ay oluyor göbek bölgemde yağ var biraz onları bir şekilde halletmem lazım dikkatli beslenmeye karar verdim. bunun için sizden yardım istiyorum 1 gün içinde nasıl beslenmeliyim.?

sabahları okulum var sabah kahvaltı edemiyorum 1 de eve geliyorum ve ondan sonra hep evdeyim haftanın 3 günü sporum var

açıktığım zaman kendime hakim olamadığım için diyet bisküviler aldım hiç tadı olmayan onlardan yiyorum.

Boy: 1.86
    Kilo: 85

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    spor yapıp dogruda beslenirsen kilo verirsin. ama gerçekten kilo vermek için kararlımısın burası önemli kendine hakim olman gerekiyor çabuk pes etmemen gerekiyor.
    spor salonunda çalışıyorsan hocaların sana beslenme konusundda yardımcı olurlar.
    karbonhidrat tüketimini azaltıcaksın protein agırlıklı besleniceksin.cola,fanta gibi içiceklerden uzak durucaksın günde 6 öğün yemek yiyebilirsin. az ama sık sık yemek yemelisin.günde 3 öğün yemek yiyip ve her öğünde fazlaca yemek yediginde haliyle vucut bunu zor yakar.

3. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    hmm tamam ekmeği keserim haşlanmış tavuk falan yerim olurmu öyle_?

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yedigin tavugun yanında ekmek yerine pilav yiyebilirsin pilav veya makarna az yağ ile yapılmalı ve azda olsa yemelisin hepten karbonhidrat almayı kesersen yaptıgın diyete fazla dayanamazsın.

14oguz14 bunu beğendi.
  5. xXmkemalXx

xXmkemalXx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek tüketinin asla kesmeyin eğerk keserseniz tartıya çıktığınızda kendiniz kilo verdiğinizi düşünürsünüz ama kaybedilen yağ değil kas olur ama ekme yerine bulgur pilavı , makarna yiyebilirsin.

6. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    çavdar ekmeği olurmu?

7. Riazor

Riazor Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Olur.İmkanın varsa tam tahıllı daha da iyi olur.

8. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    tamam alırım teişekkürler ilginiz için :)

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    buna nasıl karar veriyorsun? yani nasıl bilimselbir açıklaması var merak ettim. Karbohidrat yemeyınce kas nasıl kaybolur.

ben butun karbohidratların ilk 2 hafta kesilmesini yerine yağlar ve proteinlerle ve biraz sebze ile beslenilmesini öneriyorum. hatta 3 hafta olabilir yada 4 hafta. Daha sonra bir miktar Tam tahıllı yulaf (yüzde98) çavdar(yüzde98) ve tam buğday(yüzde98) eklicez. çok az ama ve daha sonra esmer pirinç eklenecek ama yağlar proteinler hep sabit sürekli alınacak. çok şekerli(glikoz früktoz meyvelerde yasak ve sınırlı) 2 hafta sonunda az oranlarda kuru üzüm ve kayısı az oranlarda eklenebilir.

endokrin hormonların çalışmasını hissetikten sonra butun fikirler değişiyor nedense. hissetmeyen değiştiremez tabiki.

Modern hayata ara vermek gerekiyor biraz ve beyin sinyallerini algılamamız lazım.

bunun için butun enerjimizi yap değolarından karşılamalıyız. Gunluk 2 gram uzerinde losin izolosin ve valin girişi olduğunda kas yıkılmaz.

zira bol protein ve yağlı beslenme ve birde sebzeler kas yıkmaz ustune birde kas yapar. endokrin hormonlarınızın çalışmasını adrenalinin ne olduğunu ne zaman uyumak dinlenmek lazım falan onlarıda öğrenirsiniz üstüne.

modern insan yaşamı kilo vermeye uygun değil...! verilse bile kanguru göbeklerin gitmesi çok zor bir olay. ama bu şekilde çok daha kolaylaşıyor.

Son düzenleme: 25 Kasım 2010

Sayfayı Paylaş