1. Derece Mitral kalp yetersizliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ch32 tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ch32

ch32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gece uykuya dalma esnasında yaşadığım kalp çarpıntısı nedeniyle devlet hastanesinde kardiyolojiye gittim ve ekokardiyografi sonucu bu teşhis konuldu.

Ağır sporlardan uzak durmam gerektiğini söyledi, vücut geliştirme dahil mi dedim evet dedi. Hastalık önemli değil hatta hastalık olarak değerlendirmeyenler dahi var yalnız dikkat etmek gerekiyor gene de. İnternette de direnç egzersizlerinden uzak durmak gerektiği yazıyor. Ancak ingilizce kaynaklarda görece daha ayrıntılı bilgi olsa da oralarda da direnç egzersizleri (halter, sumo vs.) şeklinde tavsiye edilmeyen sporlar olarak geçiyor.

Şimdi halterle sumoyu yan yana koyunca çok yüksek ağırlıklar canlandı benim gözümde. Bu arada doktorun başı fazla kalabalık olduğu için fazla ayrıntıyla konuşamadım. Sık görülen bir şey olduğu için bu forumda da vardır bu dertten müzdarip olanlar diye düşünüyorum. Vücut geliştirmeye devam edip edemeyeceği konusunda net bilgi alabilenler var mı ? Bir de üniversite hastanesine gitemeyi düşünüyorum; üzüldüm devam edemeyecek oluşuma hep böyle zayıf kalıcam sanırım :(

2. Risus

Risus Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Geçmiş olsun kardeşim.1.Derece demişsin.Devam etmemen senin hayrınadır.

3. ch32

ch32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Teşekkür ederim, lakin anladığım kadarıyla derecelendirme 0-5 arasında yapılıyor ve 0-1 düşük dereceler olarak adlandırılıyor. ben de sonuçta 1. derece görünce panklemiştim ancak tersineymiş durum, ilaç bile vermedi yani.

forumda mitral yetersizliği olup devam edenler var araştırdım ancak net bir şekilde sağlık açısından bir bilgi bulamıyorum.

4. Risus

Risus Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Başka bir doktora daha danış o halde.

5. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim geçmiş olsun. Bende yetmezlik değil de gömülme var yani pralopsu. Halk dilinde mvp ama hafif miktarda. Aort kapağım ise biküspit. Yani 3 yaprak yerine 2 yaprak ama buna bağlı bir sorun yok. Çeşitli doktorlara muayene oldum bazısı yapma bazısı sorun değil dedi. En son bir profa bizzat muayene oldum. Bir engel görmedi. Engellemeleri bana çok saçma gelmişti çünkü ben yıllardır futbol oynuyordum ve bu rahatsızlığın farkında değildim. Evde kendimi zorlamadan max 90 nabız ile idmanlarıma devam ediyorum. Haftaya kontrolüm var detaylarıni bildirirm acaba bir hasara sebebiyet verip vermediğini. Sana tavsiyem birden çok hekimle görüşmen.

6. kom

kom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyi akşamlar bugün ben de göğüs ağrısı nedeniyle gittiğim hastahaneden biküspid olduğumu öğrenerek döndüm. Doktor aynı şekilde ağırlık çalışmamam gerektiğini söyledi internette araştırma yaparken mesajınızı gördüm ben de salona giden ağırlık çalışan biriyim siz tanı koyulduktan sonra salona ağırlığa devam ettiniz mi? Ettiyseniz periyodik kotrollerde herhangi bir problem oldumu?

7. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Geçmiş olsun.
    Yaşın daha genç olduğu için vücut yapmayı kafana koymuşsun belliki ama gün gelecek sağlığın daha önemli olduğunu anlayacaksın.
    Ayrıca
    Yaşım 34 ve bu yaşıma kadar zayıf olmaktan şikayet ettim.Üstelik bacaklarım uzun olduğu için kot pantolon bile yakışmıyordu.Kollarım ince olduğu için tsort giymezdim vs.
    Son 10 ayda 10 kilo kadar alınca çok keyifli oldu. Bir anda 1.80 boy ve 73 kiloya ulaşınca hakikaten yüzüme bile renk geldi.Bu çok hoşuma gitmişti.

Bir süre sonra neden kilo aldığım konusunda araştırmalar yaparken metabolizma konusuna geldim. Metabolizma 'mı yavaşlamıştı? Bu ddmekti ki vücut direnci düştü. Valla kiloyu falanda bir kenara bıraktım işte o an.
    Dolayısı ile sağlık çok çok önemli.
    Ve vücut konusunda fitness yapsan yine diri kalırsın.Spor içinde Yüzme tabi.

Vücut illaki ağırlık kaldırma ile olmaz bence.Ve bu tembellik bana kalırsa.
    Tekrar geçmiş olsun kardeşim.

Sayfayı Paylaş