1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 Buçuk Seneyi Aşkın Kilo Verme Savaşım

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve avengeren tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle herkese merhaba. Ben Eren. 17 yaşındayım, öğrenciyim. Hikayemi anlatmaya başlıyım. Kusura bakmayın biraz uzun olucak. Benden çok daha fazla kilo vermeyi başaran arkadaşlar benden daha kısa yazmış olabilir ama ben en ince ayrıntıya kadar yazmak istiyorum.

Çocukluğumdan beri hep kilolu büyüdüm. Yemek yemeği çok seviyorum. Abur cuburların hastasıyım. Küçükken tombiktim. Lakaplarım arasında hep kiloyla ilgili şeyler yer alırdı. Şişko, şişman, ayı, tosun gibi şeyleri çok duyardım. Ama dediğim gibi tombiktim. Büyüdükçe kilo artması devam etti. Bu kilo artışıyla tabi boyum da artıyordu. Daha sonra yakın tarihe geldiğimizde yani 2010 un kış aylarında kilom yine artmaya devam ediyordu ama artık boy uzaması durdu denecek kadar azdı. O zamanlar boyum 1.71 cm kilom iste 87 ye dayanmıştı. O sıralar sınıftaki tek şişman bendim (şişman kelimesini kullanmayı sevmem kilolu arkadaşlar yanlış anlamasın). Çok sevdiğim futbolda artık hantallıktan kötü oynamaya başlamıştım. Küçükken hep kaleci olurdum. Koşamadığımdan dolayı olsa gerek, ayrıca iyi kaleciydim :) İlk bahar ayları yaklaştıkça baktım hayatımda gereksiz olan en büyük şey kilolarım. Kıyafetler üzerime yakışmıyo ne yaparsam yapayım kötü bir görüntü. Bir karar verdim ve yediklerime dikkat etmeye başladım. Burda en büyük destek annemdi. Herkes köstek olurken o bana destek oluyordu. Bir oturuşta 1 ekmek yiyen ben artık bir öğünde 2-3 dilim ekmek yemeğe başladım. Abur cubur, kızartma, hamur işi yine yiyordum ama eskisinin yanında devede kulaktı. Daha sonra 2010 un yaz ayları doğru spor yapmadan sadece yediklerimi azaltarak ve dikkat ederek yaklaşık 10 kilo verdim ve 77-76 kiloyu görmeye başladım. Çevremdeki insanlar yine köstek olmaya devam ettiler. Daha fazla kilo vermelisin hala fazlan var gibi şeyler söyleyerek morelimi bozsa da ben inanmıştım bir kere. Sonra 2011 yaklaşırken aşık oldum. O sıralar 75 kiloydum artık görünüşüm düzelmeye başlamıştı, giydiklerim eskiye oranla güzel oluyordu. Aşk acısı yüzünden yemeden içmeden kesildim, iştahım gitti ve 1 ay gibi kısa zamanda 68 kiloya düştüm. Yaklaşık 18 kiloyu spor yapmadan verdim. Eskiye oranla güzel hatta benim için mükkemmel bir vücudum oldu tabi. Ama baya yağ kalmıştı. 2011 ilk bahar aylarında spora başladım. 3-4 ay falan düzenli olarak gittim. Daha sonra yaklaşık 1 yıl aralıklarla spora gittim (2 ay gittim 3 ay bıraktım, 1 ay gittim 2 ay bıraktım vs.). Spor yaparken beslenme şeklim maddi imkanlarda dolayı şöyle olabildi: Günde 2-3 yumurta( yumurta ucuz belki en iyi protein kaynağım ama çok yiyince dokunuyo sivilce falan yapıyo), 150-200 gr tavuk eti, peynir ve süt. Protein kaynaklarım bunlarla kısıtlı. Günümüze gelirsek yaklaşık 1 buçuk aydır yeniden spora başladım. Kardiyoya ağırlık verdim. Genel olarak fitness tarzı çalışıyorum. Bölgesel çalışmıyorum. Kardiyo antremanlarını faydasını çok görüyorum. Halısaha maçlarında ortasaha oynuyorum ve durmadan koşuyorum. Zaten çok uzattım daha fazla uzatmadan fotoları paylaşıyım. Ayrıca şunu da ekliyim: Bu kadar uzun sürede benim elimden bu geldi, benden daha daha kısa sürede benden daha başarılı olanlar var. Kendi eksiklerimin farkındayım, benim imkanlarımla elimden bu geldi.

Kilo verdikten sonra spora ilk başlerken

Şimdiki halim

Bir de şunu şunu söyliyim. 1 senelik aralıklı spor hayatımda birkaç kilo alıp verdiğim olmuştur ama 68 kiloda sabitlendim genelde. 1 sene önceki 68 kilo halim ve şimdiki yani spor yaptıktan sonraki 68 kilo halimdeki farklar ortada. İki halimde de aynı kilo(68 kg) olmama rağmen yağ oranlarıdanki farklar dikkatinizi çeker umarım. Işığı daha iyi ayarsaydım daha iyi sonuçlar alabilirdik belki, neyse. Sabırlar okursanız beğeneceğinizi umuyorum herkese teşekkürler.

Bu da 1 buçuk ay önce açtığım konu: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/karn-m-n-zerindeki-ya-t52183.html

Son düzenleme: 19 Haziran 2012
    berke1235 ve Azi bunu beğendi.
  2. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler kardeşim.
    devamını getirirsen daha da güzel olur.
    o çocukluk hatta gençlik yıllarını çok iyi bilirim.
    şimdi lise arkadaşlarım tanıyamıyor beni :)

avengeren bunu beğendi.
  3. olmaz213

olmaz213 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üni Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Hikayene göre iyi bir değişim olmuş fakat 1.5 senede çok daha iyi şeyler başarabilirdiniz ki ara vermeseydiniz ama şuan tam vg lik bir vücudunuz var siz kilo vermişsiniz bence 1 sene kadar gidin ve istikrarı elden bırakmayın çok büyük bir fark görüceksiniz. Bir de yumurta olayı sivilce yapmıyor çünkü ben günde 8-10 tane yiyordum hiç bir etkisi olmuyor du ki benim vücudum çok yağlı o halde sivilce olmuyorsa sizde hayli hayli olmaz dediğim gibi istikrarlı spor yaparsanız çok iyi değişim elde edersiniz.

avengeren bunu beğendi.
  4. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    tebrikler bende hemen hemen senle aynı durumdayım 75 den 65 e düştüm spor yapmadan sırf stres ten felan artık spor yapmam lazım ama antalya çok sıcak ve spor yapma imkanı bulamıyorum. bu 1 ay kilo veremezsem tekrar yemeye başlıcam anasını satıyım :D

avengeren bunu beğendi.
  5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler. Aynen beni de gören tanıyamıyor
    Teşekkürler. Ben de eksiklerimin farkındayım. Yumurta olayı size belki bişey yapmamış olabilir ama benim bünyem hassas ben daha önce denedim de fazla yumurta yedim ama bana dokunuyo malesef.
    Teşekkürler :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20.06.12 00:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19.06.12 23:51 ----------

Şunu da eklemek istiyorum. Eskiden kilomla ilgili lakaplar takılırdı. Forumda benden 1000lerce kat iyi vücudu olanlar var yanlış anlamasın. Şimdilerde ise çevremde pek spor yapan olmadığı için benim vücudum onlara güzel geliyor ve bana artık ''Body, Boyka'' gibi lakaplar takıyolar :)

6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Son düzenleme: 20 Haziran 2012
  7. dsntw

dsntw Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Başarın gayet güzel, azim var.. Ama artık geçmişe göre iyiyim demekten vazgeç ve daha iyisini iste her zaman.. Bu kadar gelmişken işleri biraz daha düzene sokabilirsin bu hırsla. Umarım herşey daha güzel olur, durmak yok yola devam ;)

avengeren bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş