1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 buçuk aylık vücudum.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve thebky tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar tamamen evde mi oldu yauv :D benim barfixxte eğer kapıyı kırmasaydı 4 ayda böyleydim :p bacaklar ne durumda??

2. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bacaklar iyi durumda :D

3. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme programını yazar mısın ?

4. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    beslenme programım yok.Kafama göre yiyorum

5. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçekten güzel vucut oluşturmuşsun 1.5 ay'da ben böyle olsam yeter'de artar bana :D

6. photoshoop

photoshoop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Programını yazarmısın tam olarak ne kullandığını diyetini falan vs. adam 1 bucuk ayda spartacus olmus :D

7. chingy7

chingy7 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    genetik yatkınlığın da var herhalde.

tebrik ederim harika bir vücut :)

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    "Zayıf vücuda önce yağlan hacim al sonra definasyon yaparsın" diyenler görsün işte. Düşük yağ ile şişmeye çalışmayıp Bulk olmadan çok daha iyi sonuçlar alınıyor, artık bu vücudun üstüne süper bir kas kütlesi inaşaa edebilirsin tebrikler

9. J.Bravo

J.Bravo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 ayda bu hale geldiğini idda etmediğin halde herkes buna takılmış. 1.5 ay bb için anlam ifade eden zaman dilimi değildir. Altyapın iyi. Bi 5-6 aylık salon çalışmasından sonra daha sağlıklı değerlendirilebilir. Yağsızsın ve bu avantajını umarım iyi değerlendirirsin. Başarılar...

10. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    evet çok haklısınız

11. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bende öyle düşünüyorum :)

12. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Saçmalamışsınız.
    1-5 ay için öncesi ve sonrası fotoğraflar koyulmamış.
    Yağsız vücut parçalı olur.. Işığın altında tek tonda siyah beyaz fotoğraflar gözünüzü boyamış.
    Zayıf vücut için "çok daha iyi" gelişir ibaresini kullanmışsınız. Ortada gelişim tablosu yok sadece sonuç var.
    Yağlanmak vücudun potansiyelini artırmaktır her anlamda. "Güç, hacim ve kas kütlesi"
    Yağsız vücutta bir noktaya kadar gelirsin ve gelişimin ciddi anlamda yavaşlar, hatta geriler. Forumda bunun açık örneği de mevcut.. Serdar_94 adlı üye son 10 ayda kaç kg kas kütlesi almış diye fotoğraflara bakıp tahmin yürütebilirsin.
    Bulk döneme girip de definasyon yapanlar en başta Ronnie, Arnold, Lee gibi profesyoneller, sonra dünyada vücut geliştirmeyle ciddi olarak ilgilenen her sporcu.
    Emin ol 1) Yağlanmadan "süper bir kas kütlesi" inşa edemezsin.
    Emin ol 2) Onlardan daha iyi bilmiyorsun.
    Emin ol 3) Onlar "vücut geliştirme ürünü" bile sayılmayacak vücutları kıstas almıyorlar.

Konu sahibi arkadaşa gelince,
    Ben de zayıfım ama yağlanmanı tavsiye ederim. Vücudunda yağ olmazsa beslenmene bağlı olarak bir noktaya kadar karbonhidrat harcanır, sonrası kullandığın o proteinler enerjiye dönüştürülür ve hacim almakta ciddi sıkıntı çekersin. Şu anda vücut geliştirme yapmıyorum ama tekrar başladığımda benim için çok zor olsa da yağlanmaya çalışacağım. Yağ demek güç demek, derinin büyümesi ve hacim demek. Hacimli kaslar daha çok doldurulabilirler ve böylece daha az sürede daha çok kas kütlesi edinirsin, taa ki yoğunluk belli bir kıvama gelene kadar. Herkes biliyor ki ölçüler soğuk sıcak ortalama 1,5cm farkediyor. Kollarımdaki çatlakları görmek istemezsin bu yüzden :). Her neyse bir sürü neden var bulk olmak için...
    İyi düşün taşın. Sporda hedefin ne bilemiyorum ama başarılar dilerim.

13. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Her ne kadar bulk'a karşı olsamda yağlanmak için gainer kullanıyorum 5 kilo falan aldım.Hızla gelişiyorum.Gerçekleri yazmışsınız.Yağlanmadan kas kütlesi inşa etmek biraz fanteziye kaçıyor :). Yağlanmak kasları güvence altına almak gibi birşey.O yolda ilerliyorum.Daha önce açtığım bir konuda salona başlamadan önceki halim de var herkez ordan bakabilir.

14. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bulk yapılmazsa kişi yerinde sayar.

1,5 da denilip geçilmesi yanlış. Önceki fotoğraflar, geçmişde ne yaptığın, uğraştığın sporlar vs. önemli.

Ayrıca ileriye dahil 5. 6. ayda daha iyi olabilir yorumuda yapımasıda yanlış. Çünki ilk 3 aylar en hızlı gelişim gösterilen aylar. Sonra yavaşlamaya başlıyor moralin bozulabilir. O yüzden cok takma. Beslenme programı yap bol proteinli beslen.

Ve sporu vücut için yapıyorsanız güzel. Ancak sporun, sporcu için bir çok dönemi var bulk, definasyon, max kg' ı artırma vs. gibi o yüzden kişiler kasım az yada gücüm az gibi düşüncelere kapılmamalı. Herkesin amacı farklı olduğu için sporunuza devam :)

Sayfayı Paylaş