1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

##1 AYLIK ÇALIŞMAM[Boy:1.85 Kilo:70] Önerilerinizi Bekliyorum..##

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve coombo5 tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.
    Adım Ömer, 17 yaşındayım.Bu sene 9 Eylül 09 doğum günüm:D. 9/9/9 yani :) Boyum 1.85 Kilom 70

.Ana başlıkta yazdığım üzere vücut geliştirmeye başlayalı 1 ay oldu.Bundan önce 5 yıl boyunca sokak basketboluyla ilgilendim.(Profesyonel değil). Boyumun uzamasında etkili oldu aynı zamanda kilo vermeme de.Amacım şuan kasla beraber kilo almak.

Fotoğraflarım;
    Dipnot: Fotoğraflardaki Tarihler ayarlanmadan çekilmiştir.Kafanızda herhangi bir şüphe uyandırmasınlar. :)

http://img6.imageshack.us/img6/7582/cimg3820hp8.jpg
    http://img4.imageshack.us/img4/1900/cimg3823qp3.jpg
    http://img4.imageshack.us/img4/4015/cimg3824ju1.jpg
    http://img230.imageshack.us/img230/8831/cimg3822ef6.jpg
    http://img230.imageshack.us/img230/6428/cimg3827jz2.jpg
    http://img230.imageshack.us/img230/8518/cimg3828ub0.jpg
    http://img230.imageshack.us/img230/8027/cimg3830bc1.jpg

Vücut Ölçülerim;
    Kol:31
    Boyun:38
    Göğüs:Tek göğüs 18

Önkol:28
    Bilek:18
    Bel:80

Kalça:93
    Bacak:50,5

Baldır:36,5
    Ayak Bileği:25

Vücudumda orantısızlık olarak nitelendirebilirsiniz ama değil.Sağ omzum ve kolum doğuştan , öne doğru çıkık.Bu yüzden orantısız gibi gözüküyor.Hoca'ya sorduğumda çatı genişledikçe aradaki fark kapanır.Belki de pskilojik olarak bilmiyorum ama, sanki sağ tarafımdan çok sol tarafım çalışıyor gibime geliyor.Öncelikle bunu kafamdan atmalıyım...

Evet görüşlerinizi bekliyorum.Şöyle bi fotoğraflarıma baktığımda kenidimi ezik gibi hissettim.:DSanki fotoğraf çekmeden kendimi direk aynada gördüğümde daha bi güzel görüyordum ama kendi fotoğraflarımdan soğudum açıkçası.:D En çok gelişmesini istediğim bölge göğüs omuz kol ve baklavalar.Bu baklava konusunda avantajlı oldugumu düşünüyorum açıkçası çünkü karın bölgemde yağ oranı az Düzgün bir çalışma ile kaç ayda oluşur baklavalar? Amacım kilomun ve boyumun orantılı olması.

Üstte eklediğim resimlerdeki eksik yada fazla gördüğünüz(fazla gördüğünüz bişey yok bence:lol:) olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

Yazmadan önce unutmayın ki başlayalı sadece 1 ay oldu.

Beslenme Programım: Kahvaltı:

Çay, 2 haşlanmış yumurta, 8 zeytin, lor peyniri,
    Öğlen:Makarna veya Pilav yanında sulu yemekler( o gün ne pişerse)
    Öğleden sonra Spordan önce: Pilav veya makarna

Spordan sonra akşam: Ton balığı 80 gr, yine makarna veya pilav
    Ara öğünlerde kuru kayısı , kuru üzüm, sütle karıştırılmış Müsli(Nesquikli)
    Yatmadan önce:500 mlt süt(3 kaşık nesquikli)
    Ekmek olarak Çavdar ekmeği yiyorum.1 tam ekmeği o günün bütün öğünlerine bölüyorum.Ortalama 4 dilim falan düşüyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi bir akşam geçirmeniz dileğiyle
    Sevgiler, Saygılar,İyi Forumlar...

Beyaban__ bunu beğendi.
  2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    coombo5 fotolarını inceledim, şu an için vücudunla ilgili söylenecek pek bişey yok bence (benim kendi fikrim) bunu derken hevesini kırmak istemem zaten kendin de belitmişsin 1 ay oldu diye... avantajlısın çünkü vücudunda fazlalık yok, daha önce de spor yapmışsın bu da senin için iyi bir avantaj, çok çok çok çalışıp, çok çok çok besleneceksin, iyi dinleneceksin ve emin ol birkaç ay sonra vücudundaki gelişmeleri buradan yorumluyor olacağız...
    bazı kişiler bu sporu yaparken vücutlarındaki fazla yağları yakmakla uğraşıyorlar, şükret senin böyle bir sıkıntın yok... yani çalışmaların sana kas olarak geri dönecek... forumu çok iyi incele, yorumları dikkatli oku, araştır... ne kadar çok protein alabilirsen o kadar karlısın demektir...
    öğrencilerimi hep söylediğim bir söz var (bu arada ben öğretmenim) "öğrendiğin bilgileri gerçek hayatta uygulamazsan o bilgiyi öğrenmiş sayılmazsın!" sen de bu forumdan öğrendiklerini hayatında uygula... daha çok gençsin, hevesini yitirmediğin sürece önündeki uzun yıllar boyunca başarıyı tadacaksındır... başarılar diliyorum... iyi çalışmalar!
    saygılar sunarım!

Beyaban__ bunu beğendi.
  3. coombo5

coombo5 Guest

Vakit ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ediyorum.Beslenme programımın yetersiz olduğunu biliyorum ama bütçe elvermiyor.Zaten Mayıs ayına kadar devam edeceğim çünkü ÖSS sınavım var.Son aylar sakatlanmak istemem.Ondan sonra devem edermiyim bilmem.

Kendi açımdan baktığımda 1 ayda fazla yol katettiğimi düşünüyorum.Çünkü spora başlamadan önce 68 kiloydum şimdi 70 kiloyum.
    Son birşey daha belirtmek istiyorum.Basketbol bileklerimi çok güçlendirdi.Şuan zayıf olsam bile sınıfta sol bilekte beni daha yenen çıkmadı.Bana şöyle geliyorki basketbol vücudumun uzamasına ve aynı zamanda vücuttaki gereksiz yağların gitmesine neden oldu.Bu bakımdan avantajlıyım yani altyapımın sağlam olduğunu düşünüyorum.Şu son 4 ay içinde 5-6 kilo daha alıp güzel ve hırslı bir çalışma uygularsam başaracağımı düşünüyorum.
    Seninde dediğin gibi herşeyi zaman gösterecek....

Beyaban__ bunu beğendi.
  4. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    yanlız body yaparken ayrıca basketbol falan oynarsan emeklerin boşa gider çünkü basketbol efor gerektiren bir spor. Bende yıllarca oynadım body ile kıyaslarsak eylenmekten başka hiç bir yararı yok:D Keşke diyorum salak gibi sokaklarda basket oynayacağıma bodye başlasaymşım hem daha güçlü hem daha şekil olurdum şimdi.Neyse hiç bir şey için geç değil sen bodye devam et çokça ye ve de yat dinlen başka efor sarfettirecek hiç bişey yapma:d

Beyaban__ bunu beğendi.
  5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

ben de senin gibi zayıf ve uzun boyluyum. 185 cm. boy! 4. ay çalışmamı yapıyorum, başladığımda 68 kg. idim, şimdi 75 -76 kg. lardayım, ilk 3 ay hızlı kilo aldım ancak şimdi yavaşladı, zaten o hızda gitseydi kötü olurdu herhalde, antrenman programı da ağırlaştı iyice, sanırım daha çok yemek gerekiyor :) cezanın dediği gibi kilo almak istiyorsan eğer bence basketbola bir süre ara ver ya da minimuma indir... kolay gelsin! başarılar...

Beyaban__ bunu beğendi.
  6. coombo5

coombo5 Guest

Basketi bıraktım gibi birşey.Yazın 60 gün boyunca hergün 2 saat oynadım.120 saat :D Artık sadece okul zamanı Pazartesi günü Beden derslerinde 2 ders saati oynuyorum o kadar.15 günlük tatilde oldugumdan bayadır oynayamıyorum.Sanırım haftada 1 kere oynamak bir sorun yapmaz...

Beyaban__ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş