1 Aylık sporda Göbeklenme?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve farukozer4444 tarafından 14 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. farukozer4444

farukozer4444 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım diyelim. :) Biraz araştırsam da çok aydınlanamadım.
    Yaklaşık 1.5 ay önce spora başladım.
    Başlarken boyum 176. Kilom: 62.5 tu. Zayıftım yani, hem kilo almak için hem vücut geliştirme için başladım. 1.5 aydır Pull down, Chest Press, Butter Fly, Shoulder Pres, Leg Ext. Dumbell hareketleri, sit-up. Yaptıklarım bunlar.
    2 günde bir gittim. Şu anda 4 kilo aldım. Hadi yeme içme, tuvalet çıkar. 66 kiloyum.
    Aldım yani aslında. Ama göbeklenme başladı. Kas kütlesi olmadı pek fark edilecek şekilde, daha çok göbek oldu.
    Yeme içme olarak, her gün süt-yoğurt yedim, geceleri yatmadan yulaf ezmesi. Muz falan. Ama tabi her gün tavuk yemedim. 2 günde bir falan yedim, çok fazla değil o da.
    Yumurta her gün 3 tane yedim. Peynir, zeytin vs. Bulgur pilavı, Makarna, haşlanmış patates yedim ağırlıklı olarak, normal öğünler için, yanına salata falan. Sizce neden göbeklenme, yani yağlanma oluştu? Protein az olduğu için mi? Günde 60 70 gr.protein aldım sanırım tüm besinlerden, ortalama olarak.
    Zararlı pek bir şey yemedim, kızartma vs. Ekmeği azalttım, doğal karbonhidratları arttırdım kilo almak için.
    Ama göbek oldu. [​IMG]
    Ne yapmalıyım sizce? Neden böyle oldu, hatam nerede?

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    protein az , karb fazla heralde , onun için yağ oranın artmıştır kardeşim , protein kilonun 2 katı almanı tavsiye ederim .

3. bahattinbcakc

bahattinbcakc Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul Ümraniye
    Yatmadan önce yüksek karbonhidrat ve kalori içeren öğün tüketimi sanırım en büyük hatalarından birisi olmuş...

Sayfayı Paylaş