1 aylık Kardio

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Playmaker07 tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,kardio için özel bir bölüm göremedim buraya açayım dedim fikirlerini almak için.
    20 yaşındayım,185 boy 86 kiloyum. %14 yağ oranım var.Kilomu dolayısıyla yağ oranımı düşürmek istiyorum.Göbek oluştu fazla kilolardan.Okul başlayana kadar 1.5 aylık bir süre zarfı var önümüzde.Okul tatile girmeden önce 2-3 ay body yapmıştım,başlangıç yaptım daha doğrusu.Şimdi biraz kilo verip tekrar body yapmak istiyorum.Un,tuz,şeker,abur cubur,ekmek vs keseceğim.1 aylık bir salona yazılıp kardio yapacağım sürekli.Bana neler önerebilirsiniz? Ben günlük 30 dakika koşu,20 dakika bisiklet,varsa eliptik ve mide hareketleri olarak düşünüyorum.Beslenmeyi de göz önüne alırsak bunlar bana 1 ayda 4-5 kilo verdirebilir mi? 1 haftada 4-5 gün kardio düşünüyorum.Hatalı yapacağım şeyler varsa bilen arkadaşlardan düzeltmenizi ve sizlerin yönlendirmelerini bekliyorum tecrübeli arkadaşlardan.Herkese mutlu günler.

2. ilkerce

ilkerce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bence 1 tanesını sadece 1 saat yap daha ıyı olabılır. 1gun 1 saat koşu-bır gun 1 saat bısıklet- Mıdeyıde 2 gunde bır calıs. Proteın alımına dıkkat et. kas kaybın olmasın . Daha saglıklı kılo verebılırsın. Extra kahve olur yesıl cay olur bunlar metobolızmayı hızlandırır. Şekersız tavsıye edebılırım. Akşamlarıda hafıf yemek yersen daha ıyı olabılır. Extra yag yakıcı felan almana gerek yok zaten kısa vadelı dsunuyorsun.
    2. tavsıyemde. Hıt kardıyo yapman yonunde . o kısa surer 20-25 dk ama 1 saat kosmaktan daha cok yorulursun.

3. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Daha önce ortak çalışırdım,40 dakika koşup sonra bisiklet eliptik falan.Metabolizma hızlandıran besinleri deneyeceğim.Hit kardiyo nedir onu hiç bilmiyorum?

4. ilkerce

ilkerce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hit cardiyo. 20 dklık olarak anlatıyım ben sana. Örnegın kosu yapıyorsan. 1dk boyunca %80-90 tempo kosucaksın 3dk kadar hafıf yuruyeceksın durmak yok. Amac nabzın dusmemesı. Nabızın ne kadar yuksekte kalırsa metobolızma okadar hızlı calısır. oyle oyle yaparak yaklasık 4-5 tekrar boyle yapıcaksın.

5. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Zaten buna yakın bir şey yapardım bende.Mesela 10 dakika tempolu koşardım sonra 2-3 dk yürüyerek dinlenirdim.Aralıksız koşmazdım uzun süre.

6. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar başka önerisi olan var mı?

7. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dostum en onemli sey beslenme sabah kahvaltida sadece yulaf ye ara ogunlerdede yulaf karisimi protein tozu ben bu sekilde hem kas yaptim hemde 15 kilo verdim

8. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kahvaltıda sadece yulaf yemek doğru mu ki? Hep kahvaltıyı zengin yapın derler.

9. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    vucuda antrenman oncesi karbonhidrat ve protein lazim protein tozu yulaf karisimi hem gerekli enerjiyi verir hem protein saglar yaglanmayi onler

Sayfayı Paylaş