1 Aylık Definasyon (Güncellenecektir)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve 4Rad tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir forumu okuyorum ve başka sitelerde de araştırmalar yaptım. Bugün itibariyle bir aylık definasyona girmeye karar verdim. Ara ara konuyu güncelleyeceğim. Olaya direk girmiyorum zaten 1-2 aydır protein ağırlıklı beslenmeye, bisiklet sürmeye ve mekik çekmeye gayret gösteriyordum. Cips hayatımın merkezindeyken çok çok azalttım bu dönemde hiç yemeyeceğim (hile günleri dışında)

Yanlışlarımı mutlaka söyleyin boşa çalışmak istemiyorum :)

İlk halim.

Boy: 173
    Kilo: 73
    Bel çevresi: 93

İLK GÜN: Sabah uyandıktan sonra aç karnına 10km bisiklet sürdüm. Eve gelince kahvaltı yaptım kahvaltı : 5 yumurta 2si sarısıyla. Bir çay bardağı lifalif. bir yemek kaşığı lor peyniri, maydonoz zeytin falan karıştırdım omlet yaptım. Biraz tatsız oldu sonraki günlerde az biraz da yağlı tulum peyniri katacağım yoksa her sabah yenmez bu :) Mide rahatlayınca ağırlık çalışması 40 dk. sonra tavuk göğsü 200 gr kadar. Akşam barbunya bir tabak yanında 3-5 kaşık bulgur pilavı. Ara ara mutfağa uğrayıp ve yatmadan ağzıma bi çatal lor peyniri atıyorum. Baden, fıstık falan yiyemiyorum midemi mahvediyorlar. Sabah aç karnına bisiklet ve mekik hareketlerini haftanın 6 günü yapacağım. Ağırlık çalışması da 3 gün çalış 1 gün dinlen şeklinde olacak. Vücudum çirkin ama kuvvetliyim bu çalışmayı kaldırabiliyorum. Beni yoran tek şey yediklerimi sindirmek oluyor yani yemek yedikten sonra yoruluyorum asıl. Göbeği farketmiştirsiniz felaket şişkinlik var ben de :( Azaltma eksiltme yaparsam eğer konuyu güncelleyeceğim arkadaşlar. Yorumlarınıza değer veriyorum lütfen esirgemeyin :)

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Hile gunu diye birsey yok, cheating meal-hile ogunu, yani tek bir ogun, yoksa bir gun boyunca neler yenir aklin sasar atrica cheating meal de bile akilli olmakta yarar var cips nedir yahu :)

3. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam çeşitli şeyler okuyorum hepsi birbirinden farklı ve bu yazıları yazan, konuşmayı yapan kişiler başarılılar. Sigara ve alkol kullanmıyorum. Önüme hangi tatlıyı koyarsan koy yüzüne bakmam yani yılda yediğim tatlı bayramlarda ayıp olmasın diye yediğim tatlıdır. Ama cips, baharatlı krekerler falan aman Yarabbi zaten 1-2 aydır 3-5 günde bir yiyordum valla yiyince içime huzur doluyordu. Yani bildiğin bağımlıyım ben :) Lisede amatör futbolcuydum kaslı değildim ama dozer gibiydim. Sonra üni bitince 1 sene kpss hazırlandım bilen bilir o siniri sitresi her gün 5 de kütüphaneden gelince cipsimi kolamı alır film izlerdim tek keyfim oydu öyle öyle alıştık bu melete :) Neyse bakalım 7. güne gelelim de bi tek öğün mü yerim tüm gün mü psikolojime bağlı :)

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Bisiklet sürmeye mekik çalışmaya devam edin göbeğiniz çok yağlı ve mutlaka küçülmesi gerekiyor öncelikle onu halledin omlet yağ da kızartma kesinlikle haşlanmış tüketin ve yağ,şeker,tuz,unlu mamüller bunlar göbeğinizi şişirmekten başka yarayan besinler değil ekmeyi az tüketin protein tüketin et,sebze,süt ürünleri bunların üzerinde besin almalısınız ve her gün sizin açınızdan benim önerim olarak kardiyo çalışın ve mutlaka Şınav,Barfix,Mekik,Squat çalışın tabiki şınav ve barfix kaldırabilmek için kollarınızın iyi çalışmış olması gerekir kol,omuz ve bacak kaslarınızı iyi geliştirmelisiniz ve iyi ısıtmalısınız 1 yıla kadar eminim bodycilerden hiç bir farkınız kalmaz fakat bu sizin sabrınız ve kendi elinizde mutlaka kaslarınzı çalıştırın gelecek resimlerinizi daha iyi bekliyoruz başarılar ;)
    Size öneri olarak bir kaç karın egzersizi göstermek istiyorum videoların hepsini mutlaka izleyin
    İlk 1. video daha iyi ve daha pratik daha sonra diğer videolardan çalışmaya başlayın
    1.http://www.uzmantv.com/karin-kaslarini-kisa-surede-gelistirecek-hareketler-hangileri

2.http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir

5. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Önerileriniz için teşekkür ederim. Ekmek buğday ekmeği de olsa yemeyeceğim şu bir ay onun yerine lifalif tüketiyorum. 3 ay önce falan mekik sehpası aldım günde 500 tane falan çekiyordum 100*5 şeklinde ama tık yok vücutta şimdi göğsüme ağırlık koyup 3*10 yapıyorum daha fazla kasıyor. Ayrıca yerde bacakla yapılan hareketleri yapıyorum hem karnım bayağı sızlıyor hem de ter içinde kalıyorum sanırım randıman verecek.

6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Göğüs,kanat,sırt özellikle bacak ve kol kasları gelişmeden asla isterseniz 1000 kere çalışın karın kasları asla belli olmaz vücudunuzdaki her kas bölgesini çalıştırın hepsini bir anda ara vermeden Şınav,Barfix,Squat,Mekik besin düzeni kurun ve asla egzersizlere ve besin düzenini bırakmayın ;)

7. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba bugün 7. gün. Programa uydum genel olarak sadece ufak tefek değişiklikler yaptım. Mesela yediğim lor peynirini köylülerden alıyordum sıfır yağlı olanı aslında lezzetli ama biyerden sonra bayıyor vallahi o yüzden kahvaltılık için yaptıkları yağlı olanına döndüm. Sabah omletine 2 çay kaşığı kadar bimden aldığım ''bol bol acılı sos'' dan koyuyorum lezzet katıyor baktım kutusunda 100 grmda 5 gr yağ diyor umarım doğrudur :) Evde yaptığımız yoğurdu probiyotik yoğurtla mayaladık onu öğlen 200gr tavukla karıştırıp yiyorum. Ivır zıvıra elimi sürmedim her sabah aç karnına 10km bisiklet ve öğle yemeğinden önce ağırlık çalışmamı düzgünce yaptım.

Bugün hile öğünü günü. Aklım büyük paket cipslerdeydi ama kendime hakim oldum almadım küçüğünü aldım fırınlanmış olandan 42 grmlık paket 1-2 tane de form un krakerinden aldım hı bi de %80 kakolu ülker bitter cikolata yarısını yerim onun da :) akşam yemeği yerine yiyeceğim ve yedikten sonra gene de bi 10 km bisiklet sürmeyi düşünüyorum.

Belimi ölçemedim mezura kayıp ama inceldi gibi sanki.

Vücudu sıkınca böyle oluyor :

Evet yorumları alalım :)

8. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle kahvaltıda ne kadar yumurta kullanıyor kaç yumurta omlet tüketiyorsanız su da haşlanmış bir şekilde tüketin böylesi daha faydalı olur lor peynir tüketmeye devam edin protein alabileceğiniz her ürünü tüketin kaslarınızı güçlendirin acı sosu bende tüketiyorum siz muhtemelen normal ekmek tüketiyorsunuzdur ben genelikle tost ekmekleri tüketiyorum o şekilde sürüp yiyorum cips paketi konusunda kendinize hakim olmalısınız küçük bile olsa almamaya çalışın 10 km bisiklet sürmeniz çok güzel sayıyı çıkara biliyorsanız çıkarın koşu yapmayı ihmal etmeyin çikolata sayısını azaltmaya çalışın tavuk kırmızı et tüketmeye devam edin yemekten önce yada sabah kahvaltısından sonra ağırlık çalışmanız güzel gün içinde mutlaka Mekik,Şınav,Barfix,Squat çalışmayı ihmal etmeyin resimlerinize bakılınca göbeğiniz de erime fark ediliyor düzenli tüketime ve düzenli egzersizlerinizi sakın bırakmayın omuz egzersizlerine çok ihtiyacınız var omuzlarınızı geliştirmelisiniz sadece bicepse odaklanmayın 4×10 kol çalışıyorsanız eğer 5×10 omuz çalışın omuz egzersizlerini arttırmanızı öneririm ağırlıkla mutlaka squat egzersizleri ile bacak kaslarınızı güçlendirin mutlaka ve her sabah kahvaltıdan önce Mekik çekmenizi eğer evinizde yoksa kapı barfixsi yoksa monte ettirmenizi öneririm başarılar ;)

9. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam 5 yumurta 2 si sarısıyla. Bugün omlet yapmadım isabet olmuş domates-lor peynir-marul-yeşil zeytin-yeşil biber bol limonla yumurtayı da ekleyip karıştırıp yedim. Yağ ve tuz atmadım tabiki. 10 numara lezzetli oldu ayrıca midem çok rahat. Bir haftadır tam buğday ekmeği bile tüketmiyorum definasyon boyunca hiç dokunmamayı düşünüyorum. Cipsi cheat-day gününde yedim bitek o da zaten yedikten sonra bumuydu yani dedim artık o da yok. 10km gitmemin sebebi kordon boyu 5 km gidip geliyorum ondan deniz kenarında sürmek güzel oluyor arttırabilirim. Kapı barfiksi sipariş ettim bitane ürün bir geldi kargoda haşat olmuş çok çirkin duruyordu geri iade etti sanırım birtane daha alacağım. Önerileriniz için teşekkür ederim.

10. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Omletle değil haşlanmış tüketmeye devam edin domates,lor peynir,marul,yeşil yada siyah zeytin,biber tüketmeye devam edin fakat limonu öneremem limonda şeker ve asit yoğun olduğundan dolayı nadiren limon tüketmenizi tavsiye ederim aynı şekilde yağ ve tuzu da tabi ki az tüketin ekmek de tüketecekseniz buğday ekmeyi tüketin zaten nadiren yiyormuşsunuz çok güzel spor dükkanlarında barfix alabileceğiniz bir yer yok mu kargo da umarım bir daha haşat olmaz ve barfix çekmeye başlarsınız :D sağlıklı ve gelecek aylarda daha fit ve formda olmanız dileğiyle başarılar ;):cool::D

11. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam günde 2 kupa yeşil çay içiyorum, yeşil çaya şeker atmamak için bol limon sıkıyorum. Bunu araştırdım yeşil çay limonla etkileşime girince suda daha çabuk çözülür daha iyi yağ yakarsınız diyor diyetisyenler. Hocam şimdi salataya da limon sıkmasam tuz atmam gerekecek o yüzden bana daha karlı gibi geliyor :) Yalnız yulaf yiyemiyorum. Ne yaptıysam yiyemedim omlette, yoğurtla, sütle. Bulgur, pirinç, yulaf dışında başka önerebileceğiniz sağlıklı karbonhidrat var mı ?

12. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Bende bir çok diyetisyenden öğrendim limonda şeker ve asit bulunuyor fazlası zararlı çayda biraz hafifletiyor limonu çayda içsen bir zararı dokunmaz fakat dediğim gibi limonu nadiren tüket fazla değil bende limonu sadece salata da tüketiyorum 2 ye bölüp yarısını sıkıyorum ve diğer yarısını yarına saklıyorum tuz atarsam limon sıkmam limon sıksam tuz atmam aradaki dengeyi sağlamak çok önemli çayı bile hatta ben şahsi olarak ne kesme şeker ne de limon asla içine atmıyorum beslenmeme dikkat eden bir insanım içerken biraz tatsız olabiliyor ama sağlımıza mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor karbonhidrat günlük 200 yada 300 gram alsanız yeterli olacaktır daha sonraki vücut gelişimi ilerledikten sonra 400,500 gibi rakamlara çıkabilirsiniz buğday,patates,pirinç,muz,mıhlama,yer fıstığı,havuç,mısır,yulaf fazla doyurur fakat azar azar gene de tüketin önerilerim bunlar ;)

13. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler hocam burda olursanız 7 gün sonra görüşürüz :)

14. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Ayrıca şunu söylemek isterim sizin kas kütlesine ihtiyacınız var ve bunun için protein almalısınız eğer proteinden öte karbonhidrat daha çok tüketirseniz kas erimesine yol açabilirsiniz besin de en çok protein ön sıra da yer almalı 7 gün yada 7 ay daha iyi olmanızı beliyoruz başarılar ;)

15. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar bugün 15. gün 3 gündür yatılı misafirim vardı ona yedirirken içli köfteydi, sac kavurmaydı vs. bende 3 gün diyeti mahvettim. O yüzden foto atmıyorum. Vicdanen de rahat değilim. Bu yaptığım hatayı nasıl telafi edebilirim.

16. Kyna

Kyna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynisi bana oldu 1 hafta icinde 2 dogum gunu oldu aile icinde gittim pasta borek corek yemeden geldim bir canim acidi aklin durur :) irade meselesi hocam

Telefondan gönderildi.

17. aliburak05

aliburak05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum definasyon icin hem erken hemde definasyona tamı tamamına uyan birisi yok suan.Definasyon dedigin 0 yag 0 seker. Hemde bel cevrene simdiden basla ben im 2,5 sene oldu daha 4 cm gitti suan 79 cm

18. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    79 cm bel daha fazla inceltme bence kopmasın :p Kanatlarını göğsünü genişletirsen daha iyi olur. Fotoğraf atabilir misin?

19. 4Rad

4Rad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok ya yediklerimi canım çekmedi ayıp olmasın diye yedim. Arkadaş tatil yerinde ikamet etmenin de bedeli bu ışığı gören geliyor :)

20. aliburak05

aliburak05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [quote. ="murderali, post: 985311, member: 42511"]79 cm bel daha fazla inceltme bence kopmasın :p Kanatlarını göğsünü genişletirsen daha iyi olur. Fotoğraf atabilir misin?[/quote]
    Dostum six pack cıkarmayı nasıl dusunuyorsun , omuzlarım genis ucgen gibi duruyor ama soyununca goruntu kotu oluyor onu anlatmaya calıstım ;)

Sayfayı Paylaş