1 aylık before after sayısal değerlerim,tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umutcann16 tarafından 5 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

1 ay kadar haftada 5 gün 1.30 saat kardiyo ve 1.30 saate yakın da günde 2 bölge olmak üzere az ağırlık çok tekrar şeklinde çalıştım ve elde ettiğim sonuçlar burda,öncelikle okadar ağır yorucu bir süreç oldu ki bu süreçte verdiğim 6.5 kilo gözüme az gözüktü ve buna ek olarak göz ardı edilemiycek bir kas kaybı yaşamışım.Salondaki hocam bu kas kaybı değerlerinin su kaybı yüzünden böyle gözüktüğünü söyledi.Burdaki hocalarımdan ve işi bilen arkadaşlarımdan tavsiye ve yorum bekliyorum bundan sonraki çalışma programım ve değerler hakkında.Tavsiye veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    1buçuk saat sonrasında mı 1buçuk saat ağırlık antrenmanı yaptın?

3. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet yani günde minimum 3 saati bulan ağır antrenmanlar yaptım.Bu arada fitnessa başlayalı 3 ay oldu buyüzden belli bir kondisyonum var böyle ağır bir programı kaldırabiliyorum ama dediğim gibi sonuçlar istediğim gibi olmadı.İlk 2 ay daha rölantide antrenman yapıyordum böyle biryere varamıycağımı düşünüp bu şekilde bir çalışma yaptım.

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    o_O bana göre yanlış bir çalışma planı. planın yağ yakmaksa günde bir saat kardiyo yapıp ertesi gün yarım saat kardiyo ardından fitness çalışması yapabilirsin. Bu şekilde hem kas kazanayım hem yağ yakayım diyorsun ama yaktığın kas ve yağ olur kas kazanımı olmuyo, amelelik yapıyosun

5. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle yorumunuz için teşekkürler :) hedefim tabiki ilk etapta yağ yakmak ve yağ yüzdemi en azından %15 civarlarına düşürmek.Ocak ayında salona başlarken yaz ayına kadar kaslı düzgün bir vücudum var değilde en azından fit bir vücudum var diyebilmekti planlarımın istediğim gibi gitmediğini düşünüp böyle birşey yaptım ama bencede bu yanlıştı.Acele ve telaşı değil de mantığı seçip söylediklerinizi dikkate alıp bir program yapıcam galiba artık kendime :)

6. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Program hakkında farklı fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kilo verme durumunu minimumlasan aslında daha iyi bir müsabakaya birşeye katılmıyorsun , ayda maksimum 4kg vermek idealdir , bunu kas yakmak istemiyorsan 2 kg vermeye düşürürsen çok süper olur.Ve sağlıklı beslenirsin rahatlıkla kütle korurken yağ yakarsın.

8. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    haklısınız haftanın 4 günü 40-45 dakika kardiyo + çok ağırlık az tekrar şeklinde bölgesel çalışma yapmayı düşünüyorum artık ,böylesi daha mantıklı galiba hem dediğiniz gibi kütle kazanıp sağlıklı bir şekilde yağ da yakabilirim hatta kardiyoyu 35-40 dakika civarına düşürerek set aralarını kısa tutarsam daha verimli bir çalışma yapmış olurum yanılıyor muyum ??

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağırlıkta set aralarını az tutarsam demek istediniz galiba , spor geçmişiniz 3 ayı geçtiyse 1-2 idmanınıza süperset koyabilir ve set arası zaten 30saniye-1dakka olur 30 saniye tutup , tekrarlarınızı artırabilirsiniz misal 3x8 bench press yerine 3x12

10. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet ağırlık set aralarını kastetmiştim.3 ayı geçti diyebilirim programımda genellikle set sayıları yüksek 12-10-10 tarzı .Süperset nedir biliyorum ama bu sistem hakkında pek bilgi sahibi değilim hocama danışıp programıma eklettirebilirim .Buarada saolasın yorumların için :)

11. Academy

Academy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    allah aşkına şu tanitayı nerede buluyorsunuz? ve ne kadar fiyata ölçüyorlar?

GurkanDln bunu beğendi.
  12. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim gittiğim salonda mevcut ücretsiz ölçüm yani çok iyi bir motivasyon oluyor .Aramaktan vazgeçme bul biyerde tavsiye ederim :)

13. suleymanarifozben61

suleymanarifozben61 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    fitnessta amaç yag orani duserken kasi korumaktir hatta artiyorsa arttirmak. Genellikle bayanlarin yaptigi bir hata kosu bandinda saatlerce kalmak olcü olarak tarti kullanirsak tamam hersey guzel kilo veriliyor ama ne kadari yağ.? Bu sekilde kilo vermekte bisey yok aslinda bunu diyetisyende yapiyor kas kaybi su atimi azcikta yağ, yumusacik deri ve çatlaklar. Bence ilk isin kaybettigin kası geri almak olsun sonra tekrar bastan basla ve doğru antremani yap.

14. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    göbek kısmımda dediğiniz gibi hafif te olsa çatlaklar izler oluştu ,1 ayımı bir yanlışa adamışım resmen,bundan sonra tartıya önem vermeyip sadece kas değerlerim ve ayna karşısındaki görüntümü baz alıcam değerli yorumunuz için teşekkürler :)

15. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    1 ayda 6.5 kg verdiysen bunun %50 si kas %30 yağ %20 sudur diye tahmin ediyorum.3 saat çok yoğun bir antreman programı bu şekilde kas yakmaman mucize olurdu , tahminim diyetinde de bir problem olabilir ama 3 saat çok yoğun bir çalışma , imkanın varsa sabah aç karnına kardiyoya git akşam ağırlık antremanı olmaz ise gün aşırı bol bunları bir gün içinde ikisini de yapmak kas yapayım derken kas eksiltmektir.Yağ oranın falan hikaye müsabakaya çıkmayacaksın.Ayna da kendini nasıl görüyorsan, öylesindir tartılara fazla takılma ayda bir kilo kontrolü için idealdir.

16. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı eczanelerde ve diyetisyenlerde mevcut , eczanelere ayda bir ilaç tanıtımı için gelirler , olçumunu yapar güya indirimli balık yağı cla falan satmaya çalışırlar , sürekli bulunan eczanelerde ise 10-20 tl arası birşey.

17. Academy

Academy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    valla aradım da bulamadım bir türlü. 3 aydır bir spor salonundaydım başka salona geçtim 3 gün sonra tanita almışlar :D

18. umutcann16

umutcann16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyetim sıkıntılı idi sık ama az yemem lazım biliyorum ama bitürlü o sistemi oturtamadim az ama düzensiz yedim buda olumsuz etkilemiş olabilir kas kaybını, l carnitin takviyesi alıp haftada 4 gün ağırlık +1 gün sadece kardiyo ve karın yapmaya karar verdim son olarak. Bu fikre ulasmamda daha önceki yorumlar ve söyledikleriniz etkili oldu, teşekkürler :)

19. Alper17

Alper17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bisey sormak istiyorum bu boksorler dovusculer 4 5 saat anreman yapiyorlar futbolcular onlar nasil kas yakmadan bu antremanlari yapiyorlar

Sayfayı Paylaş