1 ayda yedi kilo vermem lazım acele bir diyet programı_????

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve morpius tarafından 25 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bir ayda 7 kilo vermem lazım aama öyle salatayla falanda olmıyor daha farklı bişeyler bilen varsa lütfen

2. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Dostum 2 ayda 15 kilo verdim ..Halada vermeye devam ediyorum .. Sana yaptıgım sporu ve besinleri kısaca yazayım ..

İlk başta sabahları erken kalkıp 1 saat koşuyorum .. Kahvaltı cok fazla etmiyorum .. Yani hergun arka arkaya kahvaltı yapmadıgım günler oldu .. Öğle yemegi 1-2 poaca yedim su pizza poacalardan .. Aksama dogru 19.00-20.00 arası koşuya cıkıyorum 1,5 2 saat dinlenerek koşuyorum .. eve gelip dambıl ve yaylarla yarım saatlik calısıyorum .. Yemegimide banyodan sonra yiyorum .. Aksamları tavuk yagsız gögüs eti ızgara tavada .. Yogurt yada salata. ekmek yemyorum .. Arada ton balıgı yiyorum acıkınca light. Bu sayede kilo veriyorum ..

Karpuz haric hic meyva yemiyorum . alışkanlıgım yok. resmdeki vucuda kavustum suan .. avatarımdaki . daha once baya yaglıydı vücüt.. birde alt yapım oldugundan sanırım cabuk kilo veriyorum ..

Tabi benimkisi saglıklı değil biliyorum .. Arada tabi döner yedigim günlerde oluyor.. Yani bi kere olaya diyet olarak hic bakma .. illa diyet yaparak kilo vericem diye birsey yok . Ben bu beslenmeyle 15 kilo verdim halada vermeye devam ediyorum . ama hergun kosmalısın .. en az 1 saat.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Kas ve su kaybı olarak ayırmazsan 1 ayda 7 kilo verebilirsin. Amacın sadece yağ ise bunu daha uzun bir süreye yayman lazım.

4. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Atkins diyeti yaparsan çok çabuk kilo verirsin.Bırak 1 ayı 15 günde bile 7 kilo verebilirsin ama bu su kaybı olucak eğer razıysan atkins diyetini deneyebilirsin.

5. scorpiontr

scorpiontr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    atkins diyeti nerede arkadaş? yardımcı olurmusun lütfen?

6. cccaann06

cccaann06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
  7. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen bu yazıya kulak ver MORPİUS üstte overcome isimli kullanıcının uyguladığı diyetin ne kadar yanlış olduğunu sana anlatamam öncelikle kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve yenmesi şarttır yersem kg alırım diye bişey yok önemli olan ne kadar yediğindir. 50 gr beyaz peynir 4-5 zeytin 2-3 dilim salam (sucuk yeme ama)1 haşlanmış yumurta ve 2 dilim kepekli veya beyaz ekmek. öğün arasınıda 4 en fazla 5 saatten fazlada aşmamalısın aksi halde vücut telakkuza geçer ve sanki sürekli aç kalacakmışçasına kendini açlığa hazırlar ve sonrasında yediğin ilk öğünde yağ depolamaya başlar ayrıca aç kalarak öğün atlayarak verilen kg daha çok vücudun enerji kaynağı olmamasından dolayı kaslardan sağlanır yani sen yağ yaktığını zannederken kas kaybetmiş
    olursun. öğlen yemeğinide gayet normal bi şekilde yiyebilirsin işte bir kase çorba,arkadan bir tabak sulu yemekle bir tabak pilav makarna cinsi birşey yiyebilirsin ancak sulu yemeğin yanında pilav makarna varsa ekmek yememelisin yoksa 2 dilim ekmek yemen yani karbonhidrat alman şart arada çok açlık hissettiğin zamanlarda 1 avuç ceviz veya fındık yiyerek ara öğün olarak açlığını bastırabilirsin. akşam yemeğinde ise yine yemeklerini öğlen yemeğindeki gibi yiyebilirsin ancak burada en önemli olan şey akşam 7den sonra birşey yememelisin sonrasında ne kadar sağlıklı ve hızlı bir şekilde kg verdiğine inanamayacaksın. ayrıca gelelim KOŞUYA : insanların bilgisizce birbirine tavsiye ettikleri koşu yağ yakımı değil aksine kondisyona, metabolizma hızlanmasına ve vücudun sıkılaşmasına yarayabilir ancak amaç yağ yakımı ise yürüyüş en iyi yoldur koşarken vücut daha çok karbonhidrat yakar yağ yakımı en az seviyededir yürüyüşte ise vücut az seviyede karbonhidrat çok seviyedede yağ yakar tabii hızlı tempo ve terleyerek yapılan ancak nefes nefese kalmadan yapılan yürüyüşte. ayrıca yürüyüşün en az 40dk yapılmasını öneriyorum çünkü vücut 25-30 dakikalık bi sürenin ardından yağ yakamına geçiyor sende eğer 30 dk yürüyorsan vücudun en üst düzeyde yağ yakmaya başladığı sırada yürüyüşü bırakmış oluyorsun. ayrıca bol bol su içmelisin yemeğin hemen ardından içilecek büyük bi bardak su senin 100kalori daha fazla harcamana yarıyor. her öğün öncesi su içmenide sana tavsiye ediyorum şekere, tatlıya gelicek olursak vücudun tatlıya ihtiyacı vardır. kesinlikle akşam yemeği hariç öğlen yemeğinde veya sabah kahvaltısında araya tatlıyıda sıkıştırmalısın ister kuru incir meyve olsun istersende bir adet bu 40gr çikolatalar var onlardan olsun yemelisin emin ol kg almassın öncesindede yazdığım gibi 7den sonra yemessen tabi bu arada yürüyüş yapman yağ yakman için şart aç kalarak vücut yağ yakmaz kas yakar. ayrıca kesinlikle 1 ayda 4kg dan fazla vermeye çalışma çok zararlı ve geçici bir kg verimi olmuş olur bir müddet sonrasında o verdiğini zannettiğin yağların üstüne kdvsi ile dönmüş olduğunu görmüş olursun. vücut aynı zamanda su tutar koştuktan sonra insanlar bolcana su kaybeder ve tartıldıktan sonrada vay be 600 gr-800gr veya 1kg vermişim der buda komik bir durumdur. kendini kandırmaman içinde koşu veya yürüyüş gibi sıvı kaybına meal vermeyen aktivitelerden önce tartılmandır sana diğer bir tavsiyem. umarım doğru kararla ne yapman gerektiğini seçer ve en önemli şey olan sağlığını riske atmadan istediğin kiloya inersin başarılar : ))

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    hızlı kilo verip 2 katı kadar tekrar almaya razımısın?

9. henry10

henry10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bırakın bu dandik diyetleri yok atkins yok sibel can diyeti.
    bunlar sağlığımıza zararlı aynı zamanda yağ yakmıyor kas yakıyor ve kilo verdikten sonra daha fazlasını alıyorsunuz

ayda 3 kg ver ama temiz olsun sağlıklı olsun:)

10. avalanche

avalanche Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    bende spor yapıorum, ayrıca cok sıkı bir diyet de uygulamıorum ve 2 hafta da 5 kilo kadar verdim. Ama sporu kesinlikle aksatmaman gerekli. ben ilk once kosu yapıorum sonra agırlıga geciorum. bugune kadar da ac kalmadım hıc, sadece abur cubur yemıorum ve dengeli yemeye calısıorum.

11. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ben de sana kendı yaptıgım yarı dıet+spor kombınasyonunu yazayım.en azından saglıklı beslenıorum we yag yakıorum..resımler bolumunde 3 aydakı farkı gorebılırsın.juramentonun resımlerı dıe..yanı kas yaparak yag attım.resımlerde gayet bellı..sabah kalkarım bı soguk su ıcerım kı bu bıle kalorı yaktırıyor..sonra kafama gore bazen ekmeksız bazen de kepek ekmegı,3 5 zeytın,bıraz kasar ya da beyaz peynır, en az 2 tane yumurta beyazı,salata,yanında sekersız cay ya da sut(yagsız olursa bunlar ıyı olur peynırler we sut)...3 saat sonra meywe ya da agzıma ufak seyler atarım..yogurt da olabılır..3 saat sonra oglen yemegınde lapa yaparım kendıme we ımkanım warsa tawuk gogsu haslarım..lapa yerıne yagsız makarnada olabılır..ustune ketcap dokebılırsın..ya da yogurt..unutma pırınc,bulgur,makarna bunlar bu sporun wazgecılmezlerı..karbonhıdrat kaynakları..neyse bu ogunde boyle gecer..3 saat sonra kafana gore yıne bıseyler atıstırırsın.bu ara ogunler wucudu ac bırakmamak ıcın..eger wucut ac kaldıgını anlarsa,fazla enerjı harcamamak ıcın,metabolızma yawaslar..o yuzden hıc bı zaman tam anlamıyla mıdenı bos bırakma..aksam yemegıde karbonhıdrat we yagı olabıldıgınde az al..genelde aksam 6 dan 7 den sonra yeme derler.ama o sure senın yatıcagın zamana gore degısır.yanı yatmadan en az 3 saat once yemegı keserım ben.EN AZ..sporumu da duruma gore genelde aksam yenegınden once yaparım.o yuzden spor sonrası proteın ıhtıyacını gıdermek ıcın ımkan bulamayınca aksam yumurta bıle yedıgım oluyor..olay bundan ıbaret..we herseyden onemlısı cok cıgne..arada ogunlerde kahve ıc wucutta su tutmaz.we tuzu az kullan.4 beyazı kullanma!!!yesıl cay da ıyı gıder..benım soylıyeceklerım bunlar..ben yapıyorum Allah a sukur gayet dınc we saglıklıyım..

farklı bı konum war ayrıca bu benım fıkrım..elestırıye acmak we fıkır almak ıstıyorum arkadaslar..sızce sabah kahwaltıda proteın yerıne karbonhıdrat agırlıklı beslensek..yanı kahwaltıda lapa , makarna yesek..oglen de bundan bıraz alıp , aksama dogru proteıne donsek..benım fıkrım we mantıklı gelıyor bana.cunkı aksamları genelde herkes daha az enerjı harcar..o yuzden oglen we aksam cok almak bıraz daha mantıksız..tabı oglen de gereklı ama cok abartmamak lazım...

saygılar...

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    juramento kas yaparak yag atilmaz,senin yaptigin kas kutleni tutarak yagi atmaktir.lutfen bilgi paylasimlarinda daha dikkatli olalim.

13. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

oyle bı kural oldugunu zannetmıyorum..cunkı olan bısey bu..bu da gosterıyo kı fızyolojık yapı konusunda bıraz daha sanslıyım..ztn resımlere bakınca bu sporu yapmıyan bı ınsan bıle kas olarak gelıstıgımı we yagların nekdr azaldıgını gorur..lutfen elestırı yaparken bıraz daha dıkkatlı olalım.

14. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ayrıca saydam sana soruyorum, burda herkes bılımsel werılere gore mı paylasım yapıyo ? sımdıye kdr bırıne boyle bısey yazdıgını gormedım..kı pm den attıgın msja bakılırsa da bana kasti birsey war..sadece bu baslıga bakaraktan bı ornek werebılırım..ben bı saglık sıtesınde okudum; yemekten yarım saat once su ıcmek tokluk hıssı werır.yemekten sonra ıcılen su mıdeyı yorar die..serios sam arkadasım yemekten hemen sonra ıcılen su 100 kalorı yaktırır demıs.. ben bunu gordum kı sende gordun..nıe onu duzeltme geregı duymadın!? umarım kastettıgım seyı anlamıssındır ya da anlatabılmısımdır...

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben herseyi biliyorum ve herseye yorum yapacagim diye bir sey yok,benim bildigim(forumda ki bu isi iyi bilenlerin her zaman soyledigi eger ki steroid yoksa) ya hacim programi yapip kas yaparsin yada diet yapip tutabildigin kadar kasi tutar,yagi atarsin,bu forumda cok yazildi eger sen gormediysen ben bir sey diyemem.

ayrica ben suan diyetteyim 9 kilo verdim,cogu yagdan cok az miktar kas kaybettim ama beni goren herkes cok buyumussun diyor,bilmem anlatabildim mi.

sunu da ekliyim burasi tek bize ait bir yer degil bu yazilanlari 1000 lerce kisi okuyor,bu yuzdende yazdiklarimiza cok dikkat edelim cunku yanlis yonlendirmeler bizim alehimize olur.

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sunu da soyliyim sende biraz uslubuna dikkat etsen cok iyi olur.

17. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    doğru bende sağlık sitesinde önceden içtiğin suyun fazladan 100kalori yaktırdığının doğru olduğunu biliyorum onuda o maksatla yazmıştım ama kelime hatası olmuş kusura bakmayın zaten hemen sonrasında yinelemişim yemekten önce için diye. ben bu yanlışımı senden önce fark ettim aslındada sonrasında yemekten öncede su iç diye belirtmiş olduğumdan fazla üstüne düşme gereği duymadım :)

18. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    saydam benım uslubumda bısey yok.ınsanlarla nasıl konusmam gerektıgını bılırım.ben sadece acık konustum okadar..ben bılımsel werılere dayanarak bunları soylemedım tabı kı , fakat ben kendımde gordugumu soyledım..ayrıca yag atarken kas yapılmaz mantıgı bence sacma..we forumda yazıldı demıssın ama forumda ben hem hacım yapıp hem yag attıran dıet tarzında bı baslıkta gormustum....madem oyle bısey yok benım kendı uyguladıgım seyı, bı yazı arasında soylememe bısey demeden once bence o baslıga bısey demen gerekır ya da benım actıgım baslıgı kıtlemeden once ( kı sana pm den yazdım ne sordugumu we cewap gelmedı..cunkı forumda bulamadım ) o baslıgı kıtlerdın..

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    illa bir baslikta konusulmasina gerek yok veya buna ozel senin kelimelerinle hazirlanmis bir basliga.

forumda cok tartisildi,biraz oku goreceksin ne demek istedigimi,buda sana son cevabim.

gunde 10 tane baslik kitliyorum suan senin basligini hatirlayamadigim icin cevap atamiyorum.eger gosterirsen ozelden cevabini atarim.

20. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Neden bu forumdasin? Bilgi almak icinmi?
    Eger bilgi almak icinse zannetmiyorumla olmaz, ya evet ya hayirdir.

Saydamin dediklerini forumda biraz gezip okuyanlar dogru oldugunu bilirler, ama sen galiba fazla dolasip okumamissin.

Yönetimin görevlerinden bir tanesi yanlis bilgileri düzeltmektir. Senin yazdigin yaziyi cok kisi okuyor, ve bu bilgide agizdan agiza gidip git gide buyuyor. Bu konuyu fazla uzatmayalim, bizlerin zamanini bosyere aliyorsun, senin bu yazini saydam görmemezlikten gelip birsey yazmayabilirdi ve zamanini bosyere harcamazdi, ama neden yapiyor? Hem seni hemde diger okurlari bilgilendirmek icin. Lütfen fazla uzatmayalim..

Sayfayı Paylaş