1 ayda geriye doğru gittim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kalim tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    spora başlayalı 1 ay oldu ve bu 1 ayda 500 gr kas kaybetmişim, 1 kilo yağ almışım, karın aynı, bel aynı, üstelik kendimi daha yorgun ve halsiz hissediyorum.. kaldı ki sindirim sistemim de bozuldu çok fazla tuvalete gitmeye başladım..

spora başlamadan önce şınav falan çekiyordum, vucudum daha iyi duruyordu bana göre ancak spora gidiyorum diye şınav çekmeyi de bıraktım şimdi duruşum da eskisi kadar iyi değil omuzlar düştü falan..

gerçi ilk ay ısınma ayıydı ama ne bileyim içerledim birden.. antreman olarak da, cardio yapıyorum 50 dak- 1saat, sonra makinalarla üst vucut çalışıyorum en son da karın ve bacak haraketlerini yapıyorum.. haftada 3-4 defa düzenli bu sırada gidiyorum bazen bir de sonda cardio yapıyorum

ancak bütün suç antreman falan da değil, beslenmeme o kadar dikkat ettiğimi söylemem ama ben zaten bu spora vücut yapmak, herkesin istediği gibi " brad pitt in fight club daki vucudu " gibi bir vucuda sahip olmak için girmedim, benim amacım daha güçlü olmak.. şu anda 40 şınav çekebiiyorum 6 ay sonra bunu 100 e çıkarmak, tek elle 20 şınav çekebilmek, barfiks sayımı 50 ye çıkarmak falan.. hani gerekirse yağ oranım hiç azalmasın ama bunları yapabileyim..

bunun için bana ne önerirsiniz ? nasıl bir antreman programı uygulayayım? kendimi ne kadar nasıl zorlayayım ? bu whey protein falan kullanayım mı? kullanmazsam bunları yapamaz mıyım? her gün et yumurta yememe rağmen kas kaybetmişim bu neden?

bir de şu sindirim sistemimi düzenleyecek bir şey var mıdır?

2. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman programın nasıl kafana göre mi takılıyosun yoksa bi programın var mı?

3. silentbreeze

silentbreeze Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla hocam cevap verebilmek için hem antreman programını hem beslenmeni hemde yasayıs düzenini yani uyku dinlenme calışma saatleri falan onları görmek lazım.
    bu konuyu salondaki hocana bi danış istersen.
    ama şunu söyliyim ilk ay çok bşiy bekleme zaten.
    ama ilk ay amacın hem vücudunun body sporunun düzenine alışması ve sahip oldugun kütleyi korumak olmalı bence.

4. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    100 tane şınav aslında o kadar da zor değil 5 ya da 6 haftada hiç zorlanmadan bunu başarabilirsin ( eğer gerçekten 40 tane nizami şınav çekebiliyorsan ) ama şınav vücuda dayanıklılık ve konüsyon dışında pek bi şey kazandırmaz estetik olarak ( bkz : komando )

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/6-haftada-100-inav-vaad-t19546.html

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Beslenme ile ilgili yeterince ayrıntı vermemişsin ama tahminim günlük beslenme içinde yeterli karbonhidratı almamış olman. Ayrıca gereğinden fazla kardio ile vücudu halsiz bırakmışsın. Bir kere 50 dk - 1 saat kardiodan sonra ağırlık çalışarak vücudun gelişmesini bekleyemezsin. Forumu araştırıp beslenme ile ilgili daha fazla bilgi edinmeni, çalışma sistemini de gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş