1 Aydır Çalışıyorum Sizce Ne Yapmalıyım (Resimli) ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zero59 tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba Arkadaşlar Yaşım 16 Boyum 1.79 1.80 Kilom 68 69 Ben Spora Başlayalı 1 Ay Oldu Salondaki Hocamın Programı Kafasına Göre Verdiği İçin Herkeze Aynı Şeyi Veriyor İlgisiz Bir Hoca Bunu Demeyen Yok Salonda Şehirdeki Herkez Diyor Salon Çok İyi Ama Hocası Kötü Salon İyi Olduğu İçin Duruyorum Aylığım Bitince Geçicem Zaten Kendi Çıkardığım Beslenme Programı Ve Antreman Programıyla 1 Ay Boyunca Çalıştım Ve Şimdi Göbeğim Var Baya Fotoğraflarda Belli Olmamış Olabilir Pek Mesela Karın Kaslarımı Sıkınca Taş Gibiler Fakat Üstünde Kalın Bir Yağ Tabakası Var Bu Yüzden Gözükmediğini Düşünüyorum Sizce Daha Kilomu Almalıyım Yani Bulk Döneminemi Girmeliyim Yoksa Definasyonmu Yapmalıyım Hedefim Şimdilik Ne Olmalı Ne Kadar Olmalı Nasıl Çalışmalıyım Bilmiyorum Bölgeselmi Yoksa Tüm Vücut Antremanımı Yandaki Çizikleri Sorarsanız Cilt Çatlakları Yaklaşık 10-15 Kilo Aldım Bu Yüzden Oldular Sağlıksız Kilo Aldım Supplement Kullanmadan Spor Yapmadan Önce 55 Kiloydum Şimdi 70 Düz Diyebilirim Yani 68 69 Çıkıyorumda Yani Yaklaşık 15 Kilo Aldıktan Sonra Spora Başladım 1 Ay Bugün 30. Gün Olucak Fotoğraflarda Çektim Vücudum Şuanki Hali Sizce Kötümü İyimi Ne Yapmam Lazım Moralimde Bozuk Yardımcı Olursanız Sevinirim Ve Vücut Tipim Ektomorf Galiba Sizce Ve Kalçalarımda Yağlı Ve Büyük Küçültmek İstiyorum. Ve Genel Olarak Daha Ne Çok Çalışmalıyım.

RESİMLER İNTERNETTEN GÖRDÜĞÜM POZLARA BENZETMEYE ÇALIŞTIM :D

RESİM-1 [​IMG]

RESİM-2 [​IMG]

RESİM-3 [​IMG]

RESİM-4 [​IMG]

RESİM-5 [​IMG]

RESİM-6 [​IMG]

RESİM-7 [​IMG]

RESİM-8 [​IMG]

RESM-9 [​IMG]

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Ne definasyonu ortada kaliteli kas kütlen yok define için bulk programınna girmen lazım.. türkiyedeki çoğu spor hocası ilgisiz zaten 2 ELİN VARSA BAŞINI KAŞIYACAKSIN boşuna dememişler.:D
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2015 ---
    Protein ve karbonhidratları artır yağdan şekerden uzak dur antremanlarını aksatma bölgesel çalışmalısın önce beslenmeyi düzene koymalısınki gelişme görebilesin

3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Anladım peki mesela kaliteli karbonhidratları makarnayı beyazmı kepeklimi yiyeceğim pirinçi beyazmı kahverengimi günde kaç öğün yemem lazım bulk programını nereden bulabilirim bide bölgesel yani çift bölgemi çalışayım haftada kaç kere antreman yapayım kaç kere dinleyelim çift bölge olarak mesela gögüs biceps vs.

4. Semih Tuncel

Semih Tuncel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim senin ilk olarak günde 140 gram protein tüketmen lazım ki kas kaybı yaşama bunun yanında kaliteli carb tüketirsen büyürsün yulaf,esmer pirinc,tambugday ekmegi gibi kilo basına hesaplamalısın bu carbı çok alırsan yağlanırsın fakat kas kütlende artar kararında alırsan fazla yağlanmadan büyürsün ee tabi idmanlarınında hakkını vermen lazım

5. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    anladım peki bulk dönemi olarak temiz bulkmu kirli bulkmı ve antreman olarak çift bölgemi tek bölgemi çalışmalıyım ve bu bulk dönem süreci ne kadar sürücek

6. Semih Tuncel

Semih Tuncel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    sen bu spora yenı başlamışsın öncelik olarak hedefin hacim olmalı tabiki bulka giriceksin fakat temiz bulku öneririm yiceksin fakat dozunda yiceksın çok yağlanırsan bu yağları vermek zorundasın ve unutmaki yağ verirken kas kaybıda yasıycaksın onun ıcın ne kadar az yağlanırsan o kadar iyi sakın şey dusunme ilk seneden karın kaslarım parçalı olsun falan filan dıye tamam karın kasların gozuksun ama ugrasma cok dedıgım gibi ilk hedefin 1 sene hacim çalışmanı öneririm definasyona 1-2 sene sonra girmelisin

7. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    anladım ozaman 1 yıl boyunca sağlam düzenli bir beslenme yapmam lazım hacim üzerine karınıda antreman programıma haftada 1 kere koysam yeterli olurmu ve bölgesel çift bölge olarak çalışmayı düşünüyorum bu iyimidir

8. Semih Tuncel

Semih Tuncel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    karın idmanını her antreman sonunda 15 dk çalışmanı öneririm

9. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları: