1 ay sonu hüsran !! :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beko15 tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sporda ilk ayım herşey güzel gidiyor sanmıştım ağırlıkları bir ay boyunca arttırdım güclendim beslenmeme elimden geldiği kadar dikkat ettim(karbonhidratlardan çok çekindim galiba günlük 220 gr falan alıyodum ) ama kilo vermişim yağdan gitti çoğu ama yinede hocanïn gazabına uğradım kilom tok 66dan 64.5e omuz 106 dan 105e düşmüş göğsümde 90dan 89a gerisini ölçmedi haftaya kilo al gel dedi neerde yanlış yaptïm ben ?
    Buda fotoğrafım (soldaki önce sağdaki sonra) :(
    2015-11-14_08.55.49.jpg 2015-11-14_08.56.35.jpg 2015-11-14_08.58.27.jpg

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Daha yenisin bu kadar erken bozma moralini. Belki ölçü yanlış alınmıştır yada eski ölçüler yanlış alınmıştı. Beslenmeni olabildigince arttır. Ben ilk başladıgım ay omuzlardan 4-5 cm düşmüştüm , belden 4-5 cm büyümüştüm düşün yani. kendine biraz zaman ver , ilk ayda normal böyle şeyler

3. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    1.aymı ? :D
    3 ay sonunda bundan daha kötüydüm , karbonhidratsız düzensiz besleniyodum enerji içeceği içiyodum ne kadar vahim sen anla :eek:
    Sabit ağırlıklarda kaldıktan sonra nerede yanlış yaptığıma baktığımda farkettim , evde 1 ay otursan buda olmayacaktı devam devam .

4. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Valla abilerim çok seviyorum sizleri . karbonhidrat alımımï 300 grama kadar arttırıcam zaten kilomun 2 katı protein alıyorum yağada dikkat ediyorum geliştirim umarım. Çoğu kişi ilk aylarında birden geliştiği için üzülmüştüm ama Sağolun moral için :)

5. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Beslenmende sikinti var bariz, yemeye devam..

6. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Boyun 176 kilom 64 hesabına göre bir ayda ortalama 2000 kalori almışım ve az gelmiş bana :( sizce benim yapımda birisi ne kadar kalori almalı internette 2800 kcal civarı almak gerektiği yazıyor. Haftada 3 gün gidiyorum spora

7. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Bence senin gibi biri baya cok yemeli, zayif bir yapin var, ben senin yerinde olmaz temiz beslenerek 3000+ kalori alirdim.

8. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Abi 3000 kalori almak iyide öğrenciyim annemler de pek sıcak bakmıyor body işine o yüzden bütçem kısïtlı 95 gr hayvansal + 35-40 gr bitkisel protein alabiliyordu karbonhidratı arttırïcam umarım işe yarar :)

9. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    ZAten karbonhidrati arrtir, bol bol bulgur, mumkunse lordan ayran yap ic, yogurt ye, yumurta ye...

10. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İki günde bi paket lor bitiriyorum peyniri severim :) elime para geçince de tavuğu yağsız baharatlı yıl tost makinesinde mangal yapıyorum tarif öğrendikçe de deniyorum :)

11. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum bak günlük ihtiyacını şöyle hesaplayabilirsin, 64 kilosun, bunun 40 kg sini kas olarak düşünecek olursak kilonun 2 katı alman gerektiğini varsayıyoruz 85 90 gram protein yeterli gelecektir ki zaten sen günde 100 gram kadar aldığını söyledin, tabii daha fazla yersen daha iyi ama umudunu yitirme ben 2014 yılında 16 yaşında başladığımda 56.400 gibi bir şeydi kilom şuanda 65.250 ilk 2 ay bende geliştiğimin pek farkına varmadım göğüsler hariç, doldur bulguru doldur makarnayı doldur tavuğu :D götür kardo öğrenciyim bende bulamadın mı et 3 yumurta kır yanına 100 gram lor bir bardak süt al sana protein zenginliği. :D Fazla irdeleyince sıkılıyor insan ben hiç tınlamıyorum gelişiyorum ama, kimsenin olumsuz eleştirisine kulak asma, başarılar :D

12. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    1. ay ve ne bekliyordun omuzların 10-15 cm genşleyip 66 dan 80 olmayı falan mı gözle sonucu 12 haftadan önce göremezsin. Dikkatli bakarsan fotoğraflarda vucudun şekillenme başlıyor yağsız ye ve bol bol kalori al zayıfsın yapın zayıf inan pes etme

13. VVISA

VVISA Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tezgahtar
    Yer:
    Antalya
    Benim durumum da senin tam tersin... Ben kilo vermeye çalışorum. Yalnız kendi gittiğim spor salonunda da - burada konu açan arkadaşların durumlarına da baktığımda, genel olarak herkes 1-2 ayda harika sonuçlar bekliyor - ben 3 aydır devam ediyor ve en ufak bir gelişme yok görünüyor evet kilo veriyorum ama görüntü olarak yok yani - bunda pes edecek bir şey yok 1. ay olmadıysa 2. ay... o da olmadıysa olana kadar zorlaman lazım... Gördüğüm okuduğum öğrendiğim kadarıyla şunu açık açık söyleyebilirim ki, sınırlarını zorlamadan 2 yıl da çalışsan hiçbir şey olmayacak. Pes etmenin üzülmenin sıkılmanın anlamı yok... Devam!

14. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Benim moralimi bozanda ölçülerimin düsmesiydi yoksa bende biliyorum 1 ayda gözle görülür birşey olmayacağını

15. civelekler

civelekler Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Ölçün düşmüş olabilir ama benim gördüğüm üzere yağ kaymetmişsin, Biraz daha yemene dikkat et; vucuduna kasta koy.
    Bende 2. ayıma giriyorum Allaha şükür gelişme var cm cm ilerliyoruz Yapcaz inşAllah.
    Ye ama çekinme hiç.

16. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    yemek ye la

17. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bence normal ölcü düşmüş ama yağ kaybetmişsin bana kalırsa bu daha önemli olmuş şimdi biraz daha yemeğe ağırlık verdinmi tam olucak olmadı arada vucudunu şoklandır. Bende 1.5 ay gibi bir süreçte 2 kilo aldım mesela her gün evde annem kıtlık getircen diyor kısaca pes etmicen yemeye devam etceksin diyebilirim.

18. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konu üzerinden 2 hafta geçmiş sanırım ve tekrar ölcüldüm hocamdan rica ettim 2 haftadır sağlıklı ve çok yiyorum (arada kaçamak oluyor tabi ) ölçülerimde göğüs 89 dan 93.5e kol 28 den 30 a yükselmiş bel 83te kaldı yemeye devam :)

19. smallboy

smallboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    KKTC - İZMİR/BUCA
    Benim ilk ay hayvan gibi büyümüş ikinci ay düşmüştü .. hoca bana sebebini şu şekil anlattı , şimdi ilk başlayanlarda yağ tabakasından oluşmuş bi kabuk var ölçerken haliyle büyük gösteriyor ölçüleri ama sen çalıştıkça onları erittiğin için düşüş gözlemleniyor sende küçülmüşüm sanıyorsun halbuki kaslara yer açıyorsun .. Pes etmek yok devam bende 3. ayıma yeni girdim :) benim avantajım büyük ihtimalle mezomorf yapılı olmam .. Allah yardımcımız olsun devam !

20. sselcuk90

sselcuk90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben temmuzda 70 dim simdi 90 a ciktim hersey beslenme salon isin basit kismi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş