1. ay bitimi yardım ve öneriler...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deliruhi89 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar.düzenli olarak body e başlayalı tam 1 ay oldu ve artık 2. ay programına geçiyorum.sanırım yanlış ölçmediysem 1.5 cm lik bir gelişim olmus ama sol biceps 28 iken sağ 29.5 bunları nasıl eşitleyebilirim?ve 2.ay için göneri ve görüşleriiz nelerdir?beni bilgilendiren arkadaslar olursa sevinirim. saygılar...

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle boy kilo bilmediğim için cvp veremiyorum...biceps olayı ise hangisinin ölçüsü küçükse onda hep +3 gir sorun düzelecektir.canlı olarak gördüğüm bişi önerdim

3. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    Kollarındaki farklılığı gidermek için barla yaptığın biceps egzersizlerini 2.ay programında azalt dambılla yapılan egzersizlere daha fazla ağırlık ver sen barla çalışırken güçlü olan koluna istem dışı daha fazla yük binebilir kusursuz ve dengeli yapmadığında ortada ama dambılla tek tek çalışırsan zayıf olanda mutlaka diğerini yakalar sakın barın bir tarafına daha fazla ağırlık falan koyayım deme ya sakatlanırsın yada dahada fazla bir gelişim bozukluğu ortaya çıkarırsın kolay gelsin.

4. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 178 cm kilo 70 yas 21. 1.ayda bar vardı hep dambılla bi hareket verilmemişti sanırım oyüzden böyle oldu.busefer barı kesip dambıla yüklenmem gerekiyo dediğinize göre ve böle devam etmeliyim sanırım.ve bycanertk +3 olayını anlayamadım biraz daha açma imkanınız varmı acaba? cvp verdiğiniz için teşekr ederm

5. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bence setleri ve ağırlıkları eşitlemelisin kendini zayıf olan koldada zorlamalısın zamanla eşitleneceğini düşünüyorumbench_O

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    Yani arkadaşın dediğine göre ki bu asla benim fikrim değil hangi kolun zayıfsa ona + 3 kg fazla ağırlık koyarak çalış diyor mesela bir dumbel 5 kg sa diğeri 7-8 olsun diyor +3 derken ben bunu anladım ama dediğim gibi böyle bir şey yok bence sen dengeli çalış vücut kendi dengesini zaman içinde bulur.

7. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım öyle bişey tabiki olmaz ben onu demek istemedim ağırlık olarak anlaşılmış.yani sağ kolda 7 kaldırıosan solda 10 kaldır sayı olarak(aynı sette)...sonraki ay ölçülerinden durum analizi yaparsın değişmeler nasıl olmus bize bildirirsen buradan seviniriz

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    bycanertk kusura bakma ben ağırlık olarak anladım çünkü genelde bunu tavsiye edenler ağırlık olarak tavsiye ediyorlar ama sen tekrar sayısı olarak tavsiye etmişsin zaten barla bunu yapamıyacağı için dumbella yapacak bence dumblela çalıştığı taktirde mutlaka sonuç alacaktır.

9. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    sorun değil kardeşim...yanlış anlaşılmalar olabilir tabiki.

10. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugunde bi antremanım vardı ve direk dambılla girdim barı bıraktım bu 1 aylık süre içerisinde onu deneyip sonuç almayı düşünyorum yardımlarınız sayesinde umarım olur.ve 1 ay sonraki ölçüleri tekrar burada paylaşmak istiyorum yardımlarınızı göstermek için.

Sayfayı Paylaş