1 ay önce - 1 ay sonra!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve panaromas tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. panaromas

panaromas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim, ilk paylaşımımı yapıyorum. 1 ay önce evimde diyet ve egzersiz programımı uygulamaya başladım. 1 ay önce kilom 84'tü şuanda 78 kilodayım. Yaşım 30. Arkadaşlar, sizlerle diyet ve egzersiz programı paylaşmak istiyorum. Diyet programımı kendim bir çok siteden bilgiden yararlanarak oluşturdum, egzersiz programımım da youtube'da bulunan bir videodaki cardio programıdır. Öncelikle diyet programım şu şekilde;

SABAH 07.45'DE UYANDIM AÇ KARNA 1 BARDAK ILIK SU İÇERİSİNE BİRAZ LİMON SUYU SIKTIM.
    SABAH - 08.00 KAHVALTI:
    4 yumurta haşlanmış (protein açısından sadece beyazını yemem gerektiğini bilsem de sarısıyla yiyiyorum)
    Bir avuç dolusu kadar yağsız tuzsuz lor peyrini,
    1 adet yeşil elma.
    SAAT 10.00 ARA ÖĞÜN :
    2 adet kuru incir, 5 adet çiğ badem.
    SAAT 12.30 ÖĞLEN YEMEĞİ :
    200 gr. IZGARA tavuk bonfile veya IZGARA balık veya IZGARA yağsız kırmızı et (bonfile tercih ediyorum)
    (IZGARA için elektrikli ızgara kullanıyorum)
    Haftada bir kaç kez IZGARA yanında yanında yağsız tuzsuz bulgur veya pirinç pilavı.

CARDIO ÇALIŞMASI ÖNCESİ HARDLINE L-CARNITINE ALIYORUM 2 KAPAK) (Terlememi ve vücut ısımın yükselmesini sağlıyor)
    SAAT 19.00 CARDIO ve KAS ÇALIŞMALARI :
    - (Öncelikle cardio programım youtube'daki "Fat Burning Cardio Workout - 37 Minute Fitness Blender Cardio Workout at Home_HD" isimli video)
    Youtube'daki bu cardio çalışmasına ek olarak 3 X 10 mekik (eller omuzlara çapraz şekilde yarım mekik şeklinde)
    - Yerde yatar vaziyette eller kalça altında iken bacakları aşağı yukarı indirip kaldırma 3 X 15 saniye (set arasında 10 sn. arada mola)
    - Yere yüz üstü paralel şekilde dirsekler ve ayaklar yerde vücut yukarıda 2 X 20 sn. bekleme (karın bu süre içerisinde sıkılarak)
    DUMBELL ÇALIŞMASI
    - 6'şar kg'lık dumbellar ile kolları yanlara açarak çalışma (3 X 15)
    - 6'şar kg'lık dumbellar ile oturarak omuzlar hizasından yukarı aşağı indirip kaldırma (3 X 10)
    - 6'şar kg'lık dumbellar ile önden dirsekleri vücuda dayayıp kolları yukarı aşağı kaldırıp indirme (3 X 10)
    SAAT 19.30 AKŞAM YEMEĞİ :
    200 gr. IZGARA tavuk bonfile veya IZGARA balık veya IZGARA yağsız kırmızı et (bonfile tercih ediyorum)
    (IZGARA için elektrikli ızgara kullanıyorum)
    Haftada bir kaç kez IZGARA yanında yanında yağsız tuzsuz bulgur veya pirinç pilavı.

Arkadaşlar bu diyet ve cardio programını uyguladıktan sonra bel ve göğüs bölgemdeki yağlanma önemli ölçüde azaldı, şuan göbek bölgemde yağlanma var, o da biraz azaldı. Diyet ve cardio - workout çalışmalarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Sizce uygun bir program mıdır görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

2. EmreKar01996

EmreKar01996 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bence güzel ; tabi ilerledikçe bi kaç değişiklik yapmalısın

Sayfayı Paylaş