1.85'ten Uzun Olanlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sarc4stic tarafından 15 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 146 üye.
  1. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bir açmadınız gitti şu başlığı, şimdi rahat bırakın 1.75'ten kısa olanlar başlığını :D Boyu 1.75-1.85 arası olanlar kendilerine daha yakın gördükleri başlığa mesaj atabilirler(ya da sizde açın yeni bir başlık).

Hadi yazın bakalım ;)

2. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hehehe bizide düşündüğün için sağol :)

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Benim boyum dolu dolu 1.85, yani bu başlıkta bana ucundan azıcık yer var, ben kendi görüşümü söyleyim.
    Dertleşme bölümüne konmuş, ama bence en ideal boy, 1.85-1.88 arasıdır.
    Daha fazlası kamburlaşmaya meyilli, genel olarak fazla ektomorf özellikler taşıyan ve doldurması zor bir yapo arz ediyor.
    Elbette boyu 1.95 olup mezomorf olan, kamburlaşmayan, çok orantılı bir kaç insan var ama dediğim gibi çok ender bir olaydır bu.
    Bu sebeple ideal boy dediğim gibi 1.85 ve biraz üzeridir benim inancıma göre.
    1.85'in altı ise, süratle artan boy ortalamasında vasat kalmak üzeredir.
    İnsanoğlu ne kadar iyi beslenirse beslensin, boy ortalaması 1.70 ile 2.00 metre arasında bir yerde olacaktır.
    Bundan aşağısı kısa, uzunu ise deve olacaktır.
    Hani deniyor, insanlar gittikçe uzuyor diye, bu gelişmiş batı toplumlarında zaten doyuma ulaşmıştır.
    Bu sebeple, evrensel olarak, insanoğlu evrim geçirmedikçe, bence ideal boy 1.85 ve 1.90 altı olmakta.
    Tabii boy kadar orantı çok ama çok önemli.
    Beyaz perdede, Tom Selleck, Burt Lancester, Christopher Reeves aklıma ideal erkek fiziği olarak gelen aktörler.
    Boylarıı sırasıyla, 1.90,1.88,1.93...
    Benim belirttiğim ideal ölçülerin üzerindeler, ancak kemik yapıları çok orantılı, fizikleri doğal olarak ecto-mezo yapıda.
    Gelelim üst limitlere, vücut ne kadar orantılı olursa olsun 1.93'ün üzeri bir boy bence kötüdür, buna örnek Ralph Möeller, çok orantılı, estetik bir vücutçuydu, Mr. Olympia'da gördüğümde hayran kalmıştım adamın fiziğine, ama boy 1.98 olunca, adam takım elbiseyle eminim kötü duracaktır.
    Bu sebeple ideal ölçü olarak; 1.85-1.88, en maksimum olarak 1.93 diyorum gözlemlerime dayanarak.
    Laf uzadıkça uzadı, ama gözlemlediğim kadarıyla, mezomorflar daha çok 1.75-1.80 arasından çıkıyor, boy uzadıkça ekto-mezoya doğru gidiyor, daha uzadıkça ise, genel olarak ektomorfi baskın hal alıyor.
    Bunlar bilimsel değil, gözlemlerime dayalı fikirler...

4. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    KEsinlikle katılıyorum 1.85 ve 1.90 arası bana göre olan ideal boy ben 1.85 im ve bu topice sınırla katıldık :)

5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Mpoison Neye göre,kime göre bu idealizm ?
    Cinsiyetteki boy idealizmi ne için önemlidir sende?

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Mpoison kendi cevap verecektir elbet, ancak onun cevabına gerek yok, "bana göre ideal boy" demiş zaten, daha kime göresi var mı bunun??!

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de 1.85 ile ucundan giriyorum bu başlığa ( aslında 1.84 boyundayım ama içim elvermedi bu başlığın dışında kalmaya :oops: ).
    Bana göre ise ideal boy 1.85 +-5 tir ama 1.90'ın çok üstünde olmadığı sürece 1.90'ın biraz üzeri de güzeldir...

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Benim boy bazı yerlerde 1.81 bazı yerlerde 1.82 çıkıyo,ama askerlik tecilinde 1.80 ölçüldü ben de 1.80 olarak kabul ettim boyumu :) Bu spora başlamadan önce 1.85-1.90 olmak isterdim,ama Karasan'ın da belirttiği gibi mezomorflar genelde 1.75-1.80 arasında çıkıyo ve ben de bi mezomorf olarak halimden ve gelişimimden şu an aşırı memnunum :D Belki boyum 1.90 olsaydı bu kadar hızlı vücut yapamayacaktım..

9. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Bu bir yansıma cümlesi Karasan..Kimileri deyim oldugunu da iddia edebilir...Ona göre oldugunu anladım zaten ama ideal kıstası nedir merak ettiğim asıl olay bu!Ayrıca sadece kendi idealini değil genelinde idealini sordum.. Çemkirmeye ne luzum var ??! :)

10. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 180 im :D gayet memnunum zaten dahada uzamak istemiyorum

11. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de boyum 1.84

Uzun olmak güzel ama fazla uzun olunca da sırık gibi oluyosunuz pek iyi durmuo :D

Bir de parmaklarım, bileklerim bayağı uzun, kemik yapım uzun ve ince. Haliyle bunları doldurmak da zorlaşıo 8)

Phil_Heath, cicibey ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 1.96 yım basketbol oynuyorum pekde bır kamburluk yok.
    ve eger sırt calısırsanız belınızı kuvvetlendırırsenız hıc sorun olmaz dıye dusunmekteyım.
    ancak karasan uzun boylulara kambur olma egılımı var demıs dogrudur katılıyorum ayrıca uzun boylularda kafa bıraz vucuttan öne dogru gıdebılır.
    belırtmek ıstedım.

13. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İdeal kıstasımı merak ediyorsun yoksa tenkit etmeye mi calışıyorsun ifade edilmeyen bi duurum yok karasan anltmış durumu bende altına demişimki kesinlikle katılıyorum onun fikriyle bir olduğunu söylemişim açıkça sen neyi sorguluyorsun anlamak mümkün değil 1.85 le 1.90 arası boyun benim için ideal olduğu kanısındayım karasanda aynı kanıda sayılır bende karasan gibi 195 ve üstünün sırıklaşmaya bi adım oldğu kanısındayım ama sen gelmiş bana genelinde idealini soruyosun genelin ideali beni ilgilendirmez başkasına sor benim idealim beni ilgilendirir...Bana genel ideali sorsan yine 1.85 1.90 arası diicem benim fikrim bu ve açıkça ortada anlaşılmayacak bi duurm yok

Karasan kusura bakma amacım seni de polemiğe sokmak değil sadece aynı fikirde oldupda özellikle lafın bana gelişi şaşırttı arkadaşın amacını anlayamadım sadece!!

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ben bu başlığın altına girmiyorum yani boyum 1.75 ama ben 1.80 olmak isterdim. bence 1.80 iyi bir boy ölçüsü 1.85 te iyi ama 1.90 üzeri çok uzun geliyo bana. özellike türkiye şartları için.....

15. ironpump

ironpump Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenciyim daha
    Yer:
    istanbul
    benim boyumda 1.85

16. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    butun uzun boylu arkadaslar slm oncelikle :)
    1.90 boyundayim boyumdan memnunum ama bazen memnun olmadigim anlarda oluyor :oops:
    neden diye dusunmeyin :D bazi arkadas ortamlarinda diger arkadaslarin boylari kisa olunca ister istemez sirittigimi dusunuyorum buda bazen beni uzuyor
    kamburluk olayina gelince dogrudur boy uzun olunca boyun hafif one cikmis sekilde oluyor ve gittikce de kamburlasiliyor (body e baslamadan once bu sekildeydim :) ) ama sirt kaslari guclendikce bu sorun ortadan kalkiyor(doktor bile tavsiye etmisi alt sirt kaslarini gelistir diye)

;)

17. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    izzet benimde 1.88 Fakat ampulü sandelyesiz değiştirmek,perdeyi merdivensiz asmak,üst raftan düdüklü tencere indirmek,minibüste ayakta boynu bükük yol katetmek,markette süt alan bir annenin çocuguna " bak bunu içersen bu abla gibi büyürsün"demesi,yolda yürürken insanların gözlerini patlatarak ve herkesin birkaç kez bakmasından başka bir işe yaramıyor.Ama ben herşeye rağmen keşke 3-5 cm daha uzun olsaydım diye sayıklıyorum.. :) (Her ne kadar ideal boy diye bi kavram tutturmuş polemiğe girmek istemediğim arkadaşlar olsa da :D )

dloyges bunu beğendi.
  18. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    sayende sabahin 4 unde pc nin karsisinda guluyorum
    tesekkur ederim yazin icin sanki bu yazdiklarinla resmen beni anlatmissin gibi :D :D :D :D
    bu arada boyu uzun olmanin kotu taraflarindan biride
    boyuna gore kiz bulmak :oops: :oops: :D :D
    1.75 den assagisi olunca cok kotu bir imaj olusuyor :D :D :p

19. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    aynı şey benim içinde geçerli..
    185 in altında bir erkekle yanyana yürüyünce ,yanındaki amca best model bile olsa fazlasıyla yeryüzüne tepeden bakan hatun olarak ben dikkat çekiyorum :D :D :D :D yanımdaki arkadaşta durumun ezikliğini dışa vuramamanın rehavetini yaşıyor :lol:

20. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    188 mi? :eek: ben cok kısa kalmışım valla 184

Sayfayı Paylaş