1.85cm, 86 kg, soguk zaman, supplementsiz.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve muration tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Bu sporun dogasi "surekli gelismek" oldugna gore, 1-2 kur Steroid ile durulablrmi?

1. siringa bir kez girdi mi, bir daha birakamazsin, surekli vucut ister.

oy sayısı 262
    16,8%
  2. 1-2 kur den sonra iyi bir irade ile birakilabilir.

oy sayısı 155
    9,9%
  3. 1-2 kur, gereken gelismeyi saglamaya yetmez

oy sayısı 73
    4,7%
  4. Zararlari yaninda degmez, spor saglik icindir

oy sayısı 1.068
    68,5%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 169 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Body sporuyla ilgilendiğiniz sürece hayat yine aynı seyrinde devam ediyor ve hayatın ne getirip götüreceğini, başımıza hangi işlerin geleceğini bilemeyiz. O Yüzden düzenli yapabilmek için biraz talih de gerekiyor. Keyfi meselelerden de bilinçli bir sporcunun spor yapmayı terk edeceğini sanmıyorum. O Yüzden hacimden ziyade definasyona odaklanmanı ve kafanı bu konuya yormanı isterim...

2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    ömer B. nin dediği doğru..o kişi greg valentino ve synthol deyince akla gelen ilk isimlerden birisi..google da aratırsan bulabilirsin..

3. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    muration, ben bu sporda yeniyim, supplement, beslenme ya da antreman konusunda hiç bir tavsiyede bulunamam.
    ama gömlek giyerken yaşadığın problemi (problem denemez ama) ben de yaşadım.
    bunun çaresi, bence bi terziye gidip belden 1 ya da 2 beden incelttirmedir. (bu kesime italyan kesim diyorlar sanırım) bir çok markanın gömlekleri ceketleri kare gibi oldugu için senin ihtiyacını karşılamıyor. güvendiğin bi terziye götürürsen olumlu sonuç alırsın bence.
    (kazakları falan da götürüyorum)

muration bunu beğendi.
  4. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar kiyafet konusunda verdiginiz tavsiyeler icin tesekkur ederim. Hakikaten aklimdak fikirler buyuk olcude degisti, ayni zamanda hirs da yaptim. 1-2 senedir bu aralarki kadar agir idman yapmiyordum.

Bu arada benim gardrobumda bol hicbir t-shirt veya gomlek yoktur ztn :) bu sorunu, tulum, takim elbise vs. giydigimde yasiyorum.

Bir de sunu soyleyeyim, istedigim vucut tam olarak bu degil tabi ama buna yakin bir seydi.. hacim anlaminda daha fazlasini hic istemedim.. bel etrafindaki yaglari da tamamen sifirlamak insanustu bir caba gerektiriyor, haftada 6 gun, gunde 12 saat santiyelerde kosturan biri icin de bu cok zor bir durum.

Yeni baslayanalara da tavsiyem su: ilk zamanlardan kendinize cok buyuk hedefler koymayin, sonra usanabilirsiniz. Yani ilk senenin sonunda kolunuzu 40cm uyaptiginizda, 3 sene sonra ne isteyeceksiniz? Bnm kolum 3-4 senedir 40-42 arasi oynar ama hic 45 olmadi. Ilk senelerinde beni gecen arkadaslar oldu ama simdi cogu salona ugramiyorlar bile, eski resimlerini gosterip ovunuyorlar, fakat biz herzaman 'simdiki zaman'i yasiyoruz.

O yuzden onemli olan devamlilik bence..

adonis98 ve goff me bunu beğendi.
  5. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Dostum selam,

Ben sana çok farklı bir açıdan yaklaşiyim eminim moralin yerine gelcektir :) 1 haftadır foruma üyeyim, daha uzun zamandır da takip ediyor ancak mesaj atmıyorum. Forumda resmine bakıp umarım bu forma gelirim dediğim tek resim seninki :)

Ben 7 aydır vg yapıyorum. Boyum 1 80 ve kilom bodyye başladığımla aynı yani hala 68. Yemeklerime çok dikkat ediyorum (yağlı yiyecekleri kestim kola içmiyorum tuzsuz yiyorum ve şekeri minimuma indirdim) ve bu sayede yağlarımdan kurtulup kas yapıyorum. Bunları niye mi anlattım? Şu yüzden:

İlk başladığımda hedefim biraz kas yapmak, bakınca hoş gözüken bir vücuttu. 23 yaşındayım ve masa başı bir işim var. Bu yaştan önce orta son lise başı arası basketbol geçmişim var ama çok uzun sürmemişti. Bunun dışında miskin hantal bir insanım (kilom az olsa da) ve bu yaşam tarzı cidden beni rahatsız ediyordu. En azından biraz hoş gözükiyim üflenince devrilcek gibi gözükmiyim diye başladım. Kaslarım 0 a yakın olduğundan başladığımda, çok sağlam bir altyapı çalışmasına girdim ve 5 ay kadar altyapı yaptım sadece, son 1 ay ise ağır çalışmaya başladım takviye kullanarak (protein). Şu an arkadaşlarım görünce senin istediğin vücut buydu diyorlar bence çok iyi durumdasın diyorlar daha fazla yapma diyorlar ama işte insanoğlu doyumsuz. Bakıyorum vücuduma ve eksiklerimi görüyorum açık bi şekilde. Benim seninki gibi 45 santim biceps yapma gibi hayallerim hiç olmadı açıkçası, güçlü olmak ve güzel gözükmesi temel hedefim, ama her insanın hedefi farklıdır ve evet spora başlarken şu anki halim benim hedefimdi ancak şu anda hedefim değişti ve bu çok normal.

Aynı olayı sen de yaşıyorsun bence, sürekli çıtayı bir kademe yukarı koyuyorsun ve gelişimi göremiyorsun ama inan gelişiyorsun. Bana kalsa 7 ayda hiç gelişmedim dicem utanmadan ama kıyafetle olmasada soyununca değişiklik fark ediliyor :)

Bence iyi durumdasın, moralini bozma, bende günde 1 paket sigara içiyorum, haftasonları alkol kullanıyorum ve bunun sıkıntısını çekiyorum ancak spor yapmamız bunu biraz dengeliyordur ve hiç yoktan hayatımızda bizi güçlü kılacak, mutlu hissettirecek bir aktivite var. VG'ye başlamadan önce daha mutsuz, güçsüz, zorluklarla baş edemez bir adamdım. Şimdi günün en güzel saatleri işten çıkıp spora gittiğim o saatler haline geldi. 1 gün sektirsem gece uyuyamıyorum, suratımı asıyorum.

Neyse çok konu dışına çıkmiyim :) Aynen devam dostum, çok iyi durumdasın.

muration bunu beğendi.
  6. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    Mesajina bir de burdan tesekkur edeyim..
    Ayni kelimeleri 10. aydan itibaren bana da arkadaslarim soylemislerdi, sagolsun onlarin sayesinde sonradan asmakta cok zorlandigim bir plato'ya girdim.. Bence onlara kulak asma ve doyumsuz olarak devam et, bu sporun kimyasi boyle..
    Calismadigin gunlerde geceleri uyuyamiyorsan ve manevi anlamda da bu sporun sana biseyler kattigini dusunuyorsan, sen de benimle ayni kafadasin demektir; ve de beslenme ve gece hayatina dikkat edersen benim 2 katim bile olabilirsin.
    Keep pumping..

Saygilarimla

parad0x bunu beğendi.
  7. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Saol dostum,

Bırakmayı düşünmüyorum, tam tersine şu an hiç olmadığım kadar hevesliyim. Yaşamda en çok zevk aldığım şey haline geldi. Hele senin benim gibi çalışan ve yoğun olan insanlar için günün en güzel saatleri bence. Kafayı dağıtmak için bire bir.

Saygılar

8. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    bilinçsiz yapılan her şey kötüdür...en önemli varlığımız bedenimiz,o bedene ne verirsen onun karşılığını alırsın,bazı şeyler olmadan sadece ağırlığı indirir ve kaldırırsın,programın kötüdür supplemente umut bağlamışındır ya da ilaca ama aslında herşey senle ve amacınla ilgilidir...o yüzden kararını verip adımı atacak olan sensin bana sorarsan araştır ve sonuna kadar git derim...başarılar...

9. rocky55

rocky55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    vücudun baya iyi ama 5 senedelik bir zaman diliminde çok daha iyisi yapılabailir.

10. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    kanımca önemli olan geçen zaman değil geçen zaman içerisinde nasıl çalıştığın ve ne istediğin.hangi sayfada oldugunu hatirlamiyorum bir mesajinda ayni kilolar ile çalışıp aynı ölçüde kaldığını soylemişsin.demek ki istediğini elde etmişsin şimdi gelişmek istiyorsan daha ağir kilolar ile ve steroid yerine supplementler ile biraz masraflı olsa da daha sağlıklı olacağına şüphe yok sanırım çalışmak seni istediğin düzeye getirecektir.bende kısa aralıklarla 2-2.5 senedir çalışıyorum seninle ayni durumdayim bunca zaman fit bir vucut için çalıştım artık daha kütleli bir vucut için geçen senelerin hakkını vermek istiyorum ve çok araştırdım çıkan sonuç kesinlikle steroid'den uzak durmak gerektiği.

11. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ludacris bide sen koysaana fotolarını kaçdır mesajlarına bakıyorum yorumlarına harbiden görende body hocası sancak varsa 5 senelık olmasdada 1 aylık gıdıyorsan bile koy bakalım böyle çok konuşanlar en berbat vucudu olanlardır

Only Rocky, muration, slymnasye ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    +1

Beş senenin emeğine direk "beş sene için ÇOK KÖTÜ bir vücut" denmez,denemez,denmemeli...

13. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul

bu isin felsefesini kavrayamamis, sporcu zihniyetinden ziyade sekilci zihniyetinde olan kisilerin soylediklerine kulak asmam zaten.

14. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    konu dışında olacak ancak söylemeden edemedim.resimdeki kişi gregg valentino.ve bu hale gelmesinin sebebi kesinlikle steroiddir.steroidler hakkında yapılan bir belgeselde izlemiştim bizzat kendi ağzından söylüyor.kendisi steroid bağımlısı olmuş ve sürekli büyüse de kendini yeterli görmeme gibi bir hastalığa yakalanmış.steroid bulundurmak ve satmaktan dolayı hapis yatmış amerikada bulundurmak ve kullanmak yasak ingilterede ise serbest.eşini ve ailesini dahi kaybetmiştir.röportajın sonlarında ise durumu şu cümlesi ile gayet iyi açıklamış."i was an idiot" ben bir aptaldım...
    belgesel forumda mevcuttu fakat merak edenler için tekrar vereyim steroidler ile ilgili güzel bir belgesel.3 bölümden oluşmakta
    http://media.putfile.com/Greg-Valentino-TLC-Steroid-Documentary-Part-1
    http://media.putfile.com/Greg-Valentino-TLC-Steroid-Documentary-Part-2
    http://media.putfile.com/Greg-Valentino-TLC-Steroid-Documentary-Part-3
    greg'den bahsedilen bölümde ise kolları patlayan adam olarak geçmekte...

15. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bu adamı ne zaman görsem midem bulanıyor izleyemiyorum.

16. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

belgeseli daha önce izlemiştim ama ozmanalr synthol ile ilgili konualrı arıyordum bu çıkmıştı

belkgeselin bir bölümünde kolundan şırıngayla sıvı çekyor görüntüleri de tek başına çekiyor zaten sonuna doğru hastanleik ediyor kendini ve sağ kolunda tam anlayamadım ama sanırım kas dokusunu alıyorlar zaten pazularını gösterdiğinde bir şerit halinde boşluk var stereoid vs kulladnığı evet söylüyor ama kolundan şırıgayla çektiği o garip sıvı synthol yani kollarını o kadar şişiren şey streoid değil synthol

17. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    aynen katılıyorum.. psikolojik bagımlılık yapar.. hemde nasıl.. üstelik bu yan etkinin (bagimlilik) kullanan kişide cıkma olasıgı %90 gibi bir oran.. ara verilerek yapılan kürlerin vücuda bir zararının olmadıgı dusunulur cunku kullanan adamların yüzü güler kendini superman gibi hisseder ama vücudun yavas yavas hırpalandıgı, zarar gordugu ve ileride belkide geri donusu olmayan hasarlar ortaya cıkaracagı unutulmamalıdır.. Bu konu hakkında benim gorusum: Sakın kullanma!.. 1 kere bile.. (zaten 1 kere diye baslıyanlar genelde bir sorun cıkana kadar kur yapıyorlar)

not: ''only rocky'' arnold'ın bile kolu 55 cm di greg valentino'nun kolları 70 kusur cm derken arnold schwarzenegger'in steroid kullanmadıgını mı dusunuyorsun?? (Greg Valentino synthol ve steroid kullanıcısı ve satıcısı idi hapse girmeden once)

Son düzenleme: 25 Mart 2009
    Klitschko bunu beğendi.
  18. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    muration öncelikle 5 yıldır bıkmadan usanmadan doğal yollarla bu sporu yapmış olmandan dolayı seni kutluyorum.vücudunda kollar filan gayet iyi,ama göğüs kısmı sanki biraz geri kalmış,bence göğüse biraz yüklenebilirsin,.
    steroid meselesini bence hiç düşünme bile,bugüne kadar işi doğal getirmişsin bundan sonrada öyle götür.steroidlerin sana getireceklerinin yanında senden götüreceklerininde hesabını yap,acaba değer mi değmez mi,onun hesabını yap bence.
    kolların gayet güzel ama beğenmemenin sebebi galiba benim kollarımın iyi olmasına rağmen beğenmeme sebebimle aynı,kollarını sıkmadan,göstermeye çalışmadan da sadece kalın durmasını değil,aynı zamanda kaslı ve estetik durmasını istiyosun diye tahmin ediyorum.
    bana sorarsan sen bu vücudu (göğüs hariç) bir diet programıyla parçalamaya git.baklavaları çıkar,o zaman bu vücudun süper duracağını düşünüyorum.
    başarılar..

joseph18 bunu beğendi.
  19. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    dexterr hocam yazının altına yazdım alıntı diye ama yine söyliyim bu yazı bana ait degil baştan sona alıntı yaptım örnek olsun diye ama ben greg'in steroid bağımlısı oldugu icin bunu konuya ekledim bu kolları şişirmek için aslen synthol mu kullandı steroid mi kullandı tam net olarak bir fikrim yok...

Son düzenleme: 27 Mart 2009
  20. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    gregg valentinonun o hale gelmesinin steroidlerle alakası yok. tamamen syntholden dolay. steroidler vücutta protein tutup kas gelişimi sağlar, kasın üstünde yağ biriktirip şişirmez.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş