1.80 boy 76 kilo yağ yakım günlügüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve talatöz tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. talatöz

talatöz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar bodyforumatr de yeniyim ama açıkcası çoğu mesajı okudum yağ yakmak ile ilgili , ben de supplementler olarak amino beef universal ve power plus l-catarin coenzym kullanıyorum bugün kullanmaya başlamaya 2. günüm fazla uzatmadan beslenme programımı yazmak istiyorum

sabah : 3 yumurta(1 tam)
    2 kibrit kutusu büyüklügünde beyaz peynir
    3-4 siyah zeytin
    çok çok az ekmek
    1 dilim çiğ salam
    1 dilim salatalık-1 dilim domates

yurt menüm böyle oldugu için bunları yemek zorunda kalıyorum ama eklemeler yapabilirim tavsiyelerinizle

sabah ögünününden yarım saat önce yağ yakıcı kullanıyorum 1 adet

öglen: tavuklu patates
    pirinç pilavı az miktarda
    kuru fasülye veya çorba az miktarda

ekmek kullanmadan tüketiyorum

akşam: 200 gr haşlanmış tavuk
    1 kase pirinç pilavı
    3 tane peynir kutusu büyüklügünde peynir
    bol miktarda yogurt

akşam ögününnden yarım saat önce de 1 adet yağ yakıcı kullanıyorum

saat 11 e dogru bir daha acıktıgım için bu aralar elma - 1 tane muz- yarım litre yağsız süt bu 3 lüden herhangi 2 sini tüketiyorum

Haftada 4 spora gidiyorum. 1.5 saat kas antremanı yapıyorum 15-20 dakika arası cardio yapmaya da çalışıyorum diyelim ve spora başlayalı yaklaşık 2 ay oldu daha öncesinden de geçmişim var ama ara verdim malum araya yaz girince

Bu arada spor önceleri ve sonrası 2 adet aminoasit kullanıyorum , ve spor öncesi de 1 tane yağ yakıcı kullanıyorum ögünlerde kullandıgım yağ yakıcılara ek olarak.

açıkcası hiçbir gelişme göremiyorum kendimde yağ yakmak konusunda ve göbegimden kurtulmak istiyorum :) yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Son düzenleme: 27 Ekim 2013
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    -Beslenmeye ara öğünler konulabilir : ceviz tarzı kuru yemiş olabilir.
    -Öğlen karbonhidratın yanında haşlanmış tavuk yenirse iyi olur.
    -Supplementler konusunda tam bilgim yok.Genede power plus l-carnitin bu marka az bilinen şu facebookta çıkan marka galiba , keşke almasaydın.Biraz daha kaliteli ürün alsan iyi olurdu.
    -Programının içinde spora gittiğin saat aralığını yani öğlenle akşam arasındamı akşam öğününden sonramı yazmamışsın onu belirtmen iyi olur
    -Saat 11de meyve tüketimi , meyvelerin içerisindeki şeker oranı definisyon hedefleyen biri için uygun değildir.İlla meyve yicem diyorsan , sabah-öğle arası ara öğüne veya akşam-öğle arası ara öğüne koyman uygundur.
    -Göbek olarak adlandırdığımız mide kısmında yağ oranı artması sebebiyle görünüm beğenilmez , amaç bunu yok etmekse doğru beslenme ve antreman programımız iyi olarak ilerlemeli.Antrenörün dediğine göre önce ağırlık sonra cardioyu seçmiş.Yani bu yöntemi seçen bodycilerde var ama ben ağırlık antremanın üstüne genedecardio pek önermem.Genede ağırlık antremanın olmayan günlerde hiit cardioyu denemeni öneriyorum , daha önce spor geçmişin olduğunu ve 2. ayını bitirdiğini söylediğine göre hiiti yavaş bir tempoyla başlatırsan yağ yakımındaki gücünü görebilirsin.Hiit cardio örneği vereyim ,
    5 dakika ısınma yürüyüşü , 2 dakika koşu bandında 14 ile koşu , 1 dakika soğumanı sağlamıyacak bir tempoda hafif koşu veya hızlı yürüyüş.Bu 3 dakika eder toplamda bu 3 dakikalık çifte rutini 6 defa tekrarlanman başlangıçta iyi olur.böylece 18 dakikalık hit rutin yapmış olursun.18+5=23 dakika olur 5 dakikada soğuma için yürüyüş.28 dakika yeterli.
    -Yeşil çay , keten tohumu , biber (acı) tarzı doğal yağ yakımına yardımcı olan şeyleride tüketmeni öneririm.

3. talatöz

talatöz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

-öncelikle tavsiyelerin için teşekkür ederim
    - tavsiyeniz üzerine biraz da araştırmayla :D bugün marketten yeni kuru kayısı, kuru incir, tuzsuz kavrulmamış badem ve ceviz aldım bunları ne zaman tüketmeliyim?
    -sporu ögle yemeginden sonra akşam yemeginden önce yapıyorum
    -supplement konusunda açıkcası biraz pişmanlık duymadım degil çünkü power-plus l catarine için çok fazla olumlu ve olumsuz yorumlar var
    -genelde açık havada koşu yapıyorum da (stadyumda) bu dediginiz dakika hesabını yapmak zor olur diye düşünüyorum bir sayaç olmuyor :D
    -bir de öglen ve akşam haşlanmış tavuk mu yemem gerekiyor biraz fazla olmaz mı açıkcası biraz sogudum da tavuktan sürekli tavuk yiyorum

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    -Forumda elimden geldiğimde deneyimlerimin ve okuduklarımın doğrultusunda öğrendiğim şeylerle insanlara kafalarında kararsız kaldıkları konularda yardımcı olmaya çalışıyorum.Rica ederim.
    -Kuru kayısı,badem,ceviz tarzı olanlar ister böyle 15 tane olarak mesela öğlenle sabah kahvaltısı arası varsayalım 3 saat aradaki 1,5 saatte 15 ceviz tüketilebilir.Amaç vücudun açlığı hissetmemesi , birgün badem yersin bir gün ceviz tarzı veya öğlen akşamarası öğün olabilir.Veya sabah kahvaltısıyla birlikte ben öyle alıyorum , öğlen az görünüyorsa sana mesela onla birliktede olabilir koyabileceğin yerler var.
    -Akşam aşırı karbonhidrat almamaya bak ozaman.Zaten 1 kase pirinç pilavı demişini onu aşmazsan iyi olur.
    -Saat bu konuda size yardımcı olabilir ? :D
    -Kilonuza göre protein alımını ayarlıcaksınız mesela 100 kiloysanız kilonuzun 1.50 ile çarpımı sonucu ortaya çıkan 150 gram proteini almalısınız.Günlük , tavuğuda ona göre yerleştiriceksiniz , valla ton balığı , normal balık çeşitlendirebiliyorsanız benim tavsiyem mesela öğlen tavuk akşam tavuk gibi hem sıkılmamanızı sağlar hemde balık yararlı bir besindir omega açığını kapar.Ama ben mesela ton balığını hafta içerisinde ödül olarak görüyorum 2-3 kere tüketiyorum.Diğer günler kırmızı et veya tavuk.Birde 4 öğüne çıkarılabilir.Ben sporcular için 4 öğünü daha uygun görüyorum.Tabi bazıları diyecek şimdi 8 öğün yapalım 6 öğün yapalım sıkı sıkı hiç gerek yok. sabah öğlen akşam 3 e ayırıp birde antreman öncesi bir öğün oluşturup bunu 4. olarak ortaya koyarsak düzen oturur ben böyle yapıyorum :)

5. serhat151

serhat151 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli-Darıca
    bilgilendirme için teşekkür ederim :) benim de arkadaşla aynı problem var ve senin dediklerini yapıyorum 1 haftada 1cm beli inceltmenin sevinciyle son gaz devam :D bide bişey sorucam ; ben pek su içmiyorum kola içiyorum acaba bi zararı var mıdır ? (light-zero)

6. ertekin

ertekin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kahvaltidan 15 dk önce limonlu su içmeni tavsiye ederim yag yakimini hizlandirir + yesil cay ictiginde tarçın ile karistir ic

7. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    günde en az kaç kalori alıyorsun?

Sayfayı Paylaş