1.75 ten kısa olanlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve lecielbleu tarafından 2 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 74 üye.
  1. mehmetefendy

mehmetefendy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunun kısa olması hususunda huzursuz olanlara bir tavsiye

Peygamber a.s buyuruyorki;

Sizden biri, mal ve yaratılış itibariyle
    kendinden üstün bir kimseyi gördüğünde, kendinden daha aşağı olanına baksın
    (Kendisini onunla mukayese etsin).
    (S. Buhâri, Askalâni Şerhi, 11, s. 322)

Sahih-i Müslim'de şu ilave rivâyet
    edilmiştir: "...İşte bu, Allah'ın size olan nimetlerini hakir görmemek için
    uygun olan bir davranıştır."

tugi190794 ve ozan119 bunu beğendi.
  2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Benim yaş 16 boy 166 - 167 ( tam ölçemedim ) :D 10 aydır body yapıyorum bir sıkıntısınıda görmedim açıkcası. Kendimden yaşca ve boy olarak büyük olan bir çok kişinin kaldıramadıgı agırlıkları kaldırıyorum bence tamamen genetik bir durum yani uzun boylu güçlü olcak diyede birşey yok. Bruce lee de kısaydı yanlıs hatırlamıyorsam 170 boyunda 52 kilo idi ;) Ayrıca Uzun lar aptal olur derler Sözüm meclisten dısarı kimse üstüne alınmasın.. Örnegin dünya liderleri hep kısa olmsustur (tarihteki byük liderler) ve Daltonlardada en zeki leri En kısalarıdır ve öncülük eder en aptallarıda en uzunlarıdır :D
    Ama yınede boyumun uzamasını isterim en azından 172 yi devirirsem güzel olur :p

3. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Valla arkadaşlar bıraz pollyanna mode on olmus burda ama doğrusunu soylemek gerekırse 1.65 kaslı ucgen bır adamdan 185 boyunda bir adam hayatında hıc spor yapmamıs dahı olsa çok daha ılgı çeker beğeni toplar...Hele bırde elı yuzu duzgunse karakterıde sağlamsa bayanların gozunde ilah olabılır :) Sonuçta sureklı ustumuz cıplak gezmıyoruz yılıno1-2 haftası vucudu gosterme sansımız var hele kışın falan hıc sans yok yanı kısa boylu olarak:)

Bu arada bende uzun boylu degılım ha 1.74 boyum var...Ne uzun ne cok kısayım...Hatta kısa bıle sayılabılırım 1.80 olmak cok ısterdım açıkcası...

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    boyumu hiç sorun etmedim ülkemizdeki boy ortalamasına göre uzun bile sayılırım geçen gün ölçtürdüm ben 1.74 biliyordum tam 1.75 çıktı sokakta gezerken benden uzun çok insan görmüyorum görsem bile spor yapmamış zayıf yada şişman neden kıskanayım ki onları ben düzgün vücudumla özellikle yazın kendimden emin bir şekilde geziyorum

5. byzkin

byzkin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bu sol elin röntgenini çekiyolar snaırım kemik uçlarına bakmak için hangi bölüme gidiliyo bilen varmı acaba ? Ortopedi değilmiş sanırım

6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0

harika bi cevap olmuş beni gerçekten etkiledi bu söz

7. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    bu boyun kısa olmasınada pek takmamak lazım 1.76 boyum sağlığına şükretmeli insan :))

8. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    keşke 1.80 olsam diyorum hep. 1.71 boyum ama doğru söylüyor kaanmert insan sağlığına şükretmeli. peygamber efendimiz (s.a.v)'inde buyurduğu gibi kendinden aşşağıda olanlara bakmalı ve tekrar tekrar şükretmeliyiz.

sultanmehmed bunu beğendi.
  9. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    mennumum hayatımda hıc kafaya takmıyorum cok uzun olmakta ıyı degıl bence ;)

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bu boy mefhumunda sınır yok. darüşşafaka yıllarımda iken bunu çok gördüm. çocuğun boyu 1.92, yaşı 14 ancak biraz daha uzun olabilsem keşke diyordu. önemli olan şükretmek. boyu 1.30-1.40 olanlar var, bu insanları görüp şükretmeliyiz. kaldı ki çoğu spor dalı için 1.70-1.80 boy aralığı gayet idealdir. hatta vg için 1.70 civarında olmak çok büyük avantajdır çünkü kısa boylu olmak hareket mesafesini azaltacağından kasların daha yüksek ağırlıkla çalışabilmesine, dolayısıyla daha çok büyümesine olanak sağlayacaktır. zaten mr olympia'lara baktığımızda pek azının 1.80 üstü olduğunu görürüz.

11. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Benim boyum da çıplak ayakla 1.68 eskiden az da olsa takardım bu olaya,ama zamanla anladım ki bu olay tamamen '' ÖZGÜVEN '' le alakalı.Yani daha önce yazan arkadaşlarında belirttiği gibi cüceler de var,uzun boylu olup ta sağlıksız olan da.Mankenlik gibi hedefiniz yoksa bence takılcak bi durum değil.Karşı cins konusuna gelince kendi arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla eleman 170 boyunda olup,175 civarı kız arkadaşı olan da var ve ilişkileri gayet de güzel.Bence güzellik,estetik sağlıktan önce gelmemeli. :)

12. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    1,72 boyum ve çok memnunum yaş 23.

13. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Boyum 1.73, daha uzun olmak isterdim ama buna da şükür. Ayrıca boy ve kilo arasında orantı olursa o kadar da dert değil.

14. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Boyun 1.90 olsun tipin olmasın neye yarar :) tipsiz bir 1.90 a nazaran tipli 1.70 daha çok iş yapar ve yapıyor emin ol ;) benim boy 1.75 memnunum

15. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

aynen hangi bölüme gitceğiz

16. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    benim boyum 1.88.. yani dışarda benden uzun insan nadir görüyorum. ama özellikle aynı ortamda 1.95 in üzerinde bir insan olursa gerçekten sinirim bozuluyor. belkide alışmakla alakalı bişeydir bilemiyorum.

17. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar takılcak bişey değil basketbolcu falan değilsen hic kafana takma bence şu lafı babam hep der :D devede de boy var ama eşşeğin arkadasından gidiyor takip ederek...

18. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    1.76 boyum yaş 18 insan milleti nankör olur söz burdan dışarı genelde , 1.70 olan bir insan 1.75 olmak ıster olunca 1.80 olayım der :)

19. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum 190... Yaş 17 4 ay sonra da 18 olucak. Uzun boy iyi de fakat şöyle bir durum var; her zaman rahat hareket edemiyorsunuz. Otobüs, dolmuş, toplu taşıtlar çok kötü oluyor. Özellikle etrafınızda boyunuza denk arkadaşınız yoksa çok garip hissediyor insan kendini. Kendimi sanki ilk okula giden erken büyümüş çocuklar gibi hissediyorum. Güzel yanlarıda var ama. İyi hissettiriyor. Ve garip bir şekilde hâlâ uzuyor ve büyüyorum. Acaba bir sorun mu var bende :shock:

20. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    vucut geliştirmede 165-175 arası olanlar daima bi adım öndedir. kısa kaslar idmanlara karşı daha çabuk reaksiyon verir ve gelişimi çok daha hızlı olur. 185 ten uzun birinin kütle kazanabilmesi çok daha zor olur.

R10 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş