1.74 CM Boy - 128 Kilo | YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve umutkutur tarafından 25 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. umutkutur

umutkutur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    15 Gün önce yaklaşık 134 KG'dim ve diyete başladım. Uyguladığım diyet ise diyetisyen eşliğin de değil tamamiyle kendi kafama göre. ( Kahvaltı 1 Kepek ekmeği, peynir ve domates - ÖĞLE: Tavuk yemeği ve yoğurt ya da salata. AKŞAM: Tonbalıklı salata veya tavuklu salata)

Bu diyetle şuan 128 KG düştüm. 3 gün önce ise spora başladım ve ölçümler de vücudumda tam 44 KG YAĞ çıktı. Salon da sadece kardio yapıyorum. ( 5 Dk ısınma yürüyüşü, açma-germe, 15 dakika tempolu yürüyüş, 5 dakika eliptik, 10 dakika bisiklet, 10x3 mekik, 10x3 kürek çekiyorum.)

SORULARIM ;
    -Programım düzgün mü ?
    -Programa ağırlık çalışması eklemeli miyim?
    -Yağ yakımı için takviye yapmalı mıyım?
    -Vücudum da ki kas oranı çok düşük ve yağ oranı çok yüksek. Bu kas oranını arttırabilir miyim?
    -Kas kaybı yaşamanın ne gibi zararları var?

Cevaplayan, yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Başardığım da hepinize çok minnettar olacağım.

Sevgiler.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2016
  2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bence ;
    - Program çok kısa çünkü sadece kardiyo yapıyorsun ve neredeyse vücudun ısındığında bırakıyorsun.
    - Bir süre daha bu şekilde devam et 1-2 hafta içinde kesinlikle ağırlık çalışmaya başla
    - L-Carnitine veya Termojenik Yağ yakıcı kullanabilirsin , forumda bununla ilgili çok sayıda yazı mevcut.
    - Ağırlık çalışarak kas kütleni arttırabilirsin , ister istemez yağ su ve kilo gittikçe kas oranın artacaktır ama bu kas kütlesinin arttığı anlamına gelmez.
    - Kas kaybı yaşaman , bazal metobalizma hızını yavaşlatır ve kaybettiğin kasları geri kazanması çok daha zordur , bu yüzden ağırlık antremanı şart.

3. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    hocam kardiyo yu en az 30 dakika yapman lazim mesela ben 15 dakika bisiklet 20 dakika eliptik bisiklet yapiyorum... 45 dakika falan ise agirlik calisiyorum

Sayfayı Paylaş