1.68 boy - 60 kilo ( hala yağ var ) !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve pashaturks tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    konu başlığındada belirttiğim gibi 59-60 kiloyum :S hala yağ var hele ki gögüslerimde haftada 6 gün fix 45 dk koşu yapiyorum :S salona yazıldım ağırlık çalışmakda istemiyorum malum boy kısa bu göğüsdeki yağlardan nasıl kurtulurum tecrübelerinizi yazmanızı istiyorum..

2. Kooltrik

Kooltrik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba benimde boyum 1.68 72 kiloyum şuan yağ var mağlum ama ideal kilom 65 çıkıyor sizin vücut yapınız nedir acaba ben biraz kalıplıyımdırda merak ettim 65 kilo olduğumda yağ olacakmı hala

3. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    walla kardeşim bende çözmüş değilim olayı salondaki herkez ilk başta zayfısın dedi dedim hala yağ var birşeyleri yanlış yapiyorum ama neyi bilmiyorum :S

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış yaptığın şey ağırlık çalışmaktan korkmak. Boyunun kısalığıyla ne alakası var anlamadım. "Boyum kısa, kaslanırsa kötü gözükürüm" diye mi düşünüyorsun yoksa boyunun uzamamasından mı endişe ediyorsun?
    Fazla yağlardan kurtulmanın zayıflamaktan başka herhangi bir yolu yok.

5. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    boyum kısa evet agırlık calısıpda 1 2 santim daha uzama şansım var iken yitirmek istemiyorum ben kas yapmak istemiyorum sadece yağlardan kurtulmak istiyorum istedigim vücut pilaj vücudu , gögüslerde yağ var karın dada var bir türlü kurtulamıyorum , Fazla yağlardan kurtulmanın zayıflamaktan başka herhangi bir yolu yok. :) 60 kiloyum daha ne kadar zayıflıcam ? :D

6. srvl

srvl Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    ağırlık çalışmadan plaj vücudu yapamazsın ki kassız ve yağsız hayal bile edemedim :D

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer amacın yağlardan kurtulmaksa ne kadar gerekiyorsa o kadar zayıflaman lazım. 60 kiloysan 55 kiloya düşeceksin mesela. Peki o zaman iyi görünecek miyim dersen, hayır. Aşırı derecede sıska gözükeceksin.Bunun olmaması için kas kütleni arttırman lazım, bu da 45 dakikaklık koşuları bırakıp ağırlık çalışıp daha fazla yemeni gerektiriyor.

Vücut geliştirme boyun uzamasına engel olur mu sorusu çok sorulur, eğer endişen buysa, şunu yapabilirsin, omurgaya ve kemiklere dikey olarak baskı uygulayan hareketleri yapmazsın. Mesela squat yapmazsın ama leg extension+leg curl yaparsın. Omuz press yapmazsın, yan açış, arkaya açış yaparsın. Ama işin doğrusu boyunun uzamasını engellemesi için bu hareketlerde çok büyük ağırlıklara çıkman lazım ve bu da yıllar boyunca olmayacak. Yani kimsenin boyu 100 kg squat veya 50 kg press yüzünden kısa kalmaz, için rahat olsun.

pashaturks bunu beğendi.
  8. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    doxux yorumun için çok teşekkür ederim dediğin kötü gözükürüm kas kütlesini artırmam lazım :S

9. almighty_bum

almighty_bum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı sorun bende de var 1.70 boyum 62 kiloyum ama oturduğumda katlanan bir göbek ve özellikle yandan dolgun ve yağlı gögüslere sahibim sürekli ağır kardiyo yapıyorum ama bunlardan kurtulamıyorum

pashaturks bunu beğendi.
  10. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Kas kütlenizin üstüne kas eklemeden yağlardan kurtulmak hayaldir. Küçüldükçe küçülürsünüz ve hala yağlı ve hacimsiz görünürsünüz. Yağ yakımında kas kütlenizi koruduğunuzu ve hatta üzerine eklediğinizi takip etmiyorsanız, sonuçlarda bilmediğiniz şeyler çıkabilir. Haftalık takip şart.

11. almighty_bum

almighty_bum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Takipten ziyade ne yapmamızı önerirsin aynen dediğin gibi inceldim kollarım bileklerim bacaklarım gayet ince ama bel göbek ve biraz da baldır kısmım kilolu ve yağlı

12. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Daha önceki konularınıza da yazılmış önce beslenme programı ( Yüksek protein - düşük karbonhidrat )
    Sonra Ağırlık + Kardiyo antremanları ( Kardiyoyu sona ekleyin başa eklerseniz ağırlık çalışacak gücünüz kalmaz yada Off günlere alın kardiyonuzu en sağlıklısı. )
    Kilo verdiniz güzel ama nerden verdiniz orası önemli, bir vücut analizi yapan tartı alın haftanın belirlediğiniz bir günüde haftalık kas, su, yağ ölçümü yapan tartı ile gidişatınızı takip edin. Tartı 30-40 tl bişey galiba
    Yağ yüzdenizi aşağı çekerken, kas yüzdenizi ya koruyun yada yükseltin. O zaman görüntünüzden memnun kalacaksınız :)

pashaturks bunu beğendi.
  13. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    1.68 boyda ve 60 kg'de hala karın ve göğüs yağları varsa yağ değil de kastan yakmış olabilirsin. Eğer yağsız ve fit bir vücut istiyorsan kas yapıp yağ yakman gerekir bu da ağırlık çalışmalarıyla mümkün. Ağırlık çalışıp yeterli şekilde beslenmen lazım bunu da en iyi yolu planlı bir egzersiz ve planlı bir beslenmeden geçer. Tartılarda gördüğün değişiklik kas mı yaktın yağ mı yaktın bunu sana söylemez.

pashaturks bunu beğendi.
  14. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Haklısınız boy kısa zaten 1 2 cm uzama şansım olur dıye agırlık çalışmak dan çekiniyorum

15. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Kaygını anladım dostum. Ama emin ol o boy uzamasını sağlayan kemik uçlarını kapatmadan yapabileceğin ağırlık çalışmaları vardır. Eğer hiç ağırlık çalışmak istemiyorsan kendi vücut ağırlığınla yapabileceğin, omurgana baskı uygulamayan şınav, dips, mekik, barfiks gibi temel hareketleri denemeni öneririm. Düzenli beslenip düzenli bu egzersizleri uygularsan farkı göreceksindir.

pashaturks bunu beğendi.
  16. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    ilginiz için hepinize teker teker teşekkür ederim , mecbur ağırlık altına yatıcaz artık :S

17. kalvascan

kalvascan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Boyun kisa falan degil.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    maalesef kısa :(

19. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    insanlarda böyle bir önyargı var kısa boylu ağırlık çalışırsa iğrenç bir görüntü olur diye
    boyu 1,55 olup 90 kilo olan adamları örnek verirler böyle düşünenlerde
    bu iş tamamen oran orantı olayı, 1.85 boyunda birine yakışan ideal hacim ile 1.65 boyundaki adamın ideal hacimi farklıdır, biri 85 kiloda idealse öbürü 65-70 kilo civarı olur...
    bırak plaj vücudunu, sen daha kilo verirsen kısa boyun yanına bir negatif özellik daha olarak sıskalığı ekliyeceksin
    senin idealin ağırlık idmanları ile birlikte 1 yıl içinde 6-7 kilo almandır.

pashaturks bunu beğendi.
  20. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Haklısın dostum uzun boylu olsaydım eğer bu konuyu buraya açmazdım zaten , endişemi hepiniz anlamışsınızdır . yorumlarınıza göre anladıgım ağırlık şart :)

Sayfayı Paylaş