1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.5 Yıllık Gelişimin Son Hali - Fotoğraflı - Yaş 15 BOY 1.77 Bulking

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve repwa tarafından 22 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar dostlar, 15'imi yeni doldurmak üzereyim, her ne kadar sosyal ortam ve internette doğum tarihleri ve yaş ile ilgili fuzuli dalga geçmeler yaşansa da hiçbirini takmıyorum çünkü kimse ne zaman hangi tarihte doğacağını belirleyemez. 15 Yaşımın başlarında yani yaklaşık 2015'in şubat-mart aralığında başladım bu spora, elimden geldiği kadar verimli çalışmaya çalışıyorum, fotoğrafları güzelce yorumlarsanız, nezaman ne kadar süre sonra yağ yakımına başlamam ve bulkingi sonlandırmam gerektiğini söylerseniz de sevinirim dostlar, iyi günler, selametle. NOT : HİÇBİR EK BESİN SUPPLEMENT KULLANMADIM.
    BOY : 1.77
    KİLO : 77.2
    YAĞ ORANI : %19
    BOYUN KALINLIĞI : 38 CM
    BEL KALINLIĞI : 80 CM
    KALÇA : 97 CM

2. Furkan Aktaş

Furkan Aktaş Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yaştan mı kaynaklı genetik mi bilmiyorum ama pek beğenmedim gelişimini aynı süredir yapıyoruz yaşlarımız yakın

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum büyük ihtimal ile genetik de dahil olmak üzere çalışma stilimden kaynaklıdır, verimli ve sert olarak son 3 aydır hakederek yapmaya başladım, ilk başlarda hareketleri de tam anlamıyla doğru yapmıyordum, taa ki öğrenene kadar. Peki beğenmediğin kısım nedir mesela ? göğüs, kanat vesayre

4. Furkan Aktaş

Furkan Aktaş Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim şuan çok yağlısın hiçbir vücut hattın belli olmuyor belkide resimlede alakalı ama kas kütlen az gibi

5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim sen kimseyi dinleme yaşıtlarına göre gayet iyi vücudun var. Erken başlamışsın bu spor için ben en az yaşın 16 olması taraftarıyım ağırlık altına girmek için. Yağ oranın vücuda eşit oranda dağıldığı için şanslısın sadece göbek çevrende de birikebilirdi öyle olmamış. Zaten bulking demişsin gayet normal şuanki görüntün. Doğru beslenme, doğru antreman bol araştırma ile 18-19 yaşlarında çok iyi olabilirsin bırakma devam et.

yigitcamozu ve repwa bunu beğendi.
  6. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ediyorum, Allah'ın izniyle bir sakatlanma, sağlığımda problem olmaz ise değil 18 20, 50'ime kadar yapacağım bu sporu. Başladığım için hiç pişman değilim ve tam gaz devam etmek için hergün daha da moral yükleniyor bilinçaltıma. Yorum için teşekkür ediyorum, yazdığım şeylerde de ifade ettiğim gibi yağ oranımı yazmışım, kilomu bel çevremi yazmışım, hem üstüne bir de fotoğraf koymuşum durumu göstermek için, kimisi çıkıyor kas kütlen yok kimisi çıkıyor tüysüzsün. İnsanlar onun bunun kuyusunu kazıp içeri bok atmaktan usanmıyorlar mı anlamıyorum...
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2016 ---
    Bulking sürecindeyim dediğim gibi yazıda da, kas kütlem yaşıma ve yaşıtlarıma göre allaha şükür çok güzel bir şekilde ilerleyiş sürdürüyor. Yağ oranım %19, inşallah birkaç ay içinde %15-%14 lere düşürdüğümde tekrar konu açar veya bu konuyu güncelleyerek atarım, vücut hatlarım belli olmuyor değil, bir kısmı belli olmuyor, mesela %19 yağ oranına rağmen rectus abdominis ve serratus anterior kendini gösteriyor. Umarım daha da güzel olur diyorum, teşekkür ediyorum yorumun zamanın için.

//Mesajın konu dışı kısımları düzenlenmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Aralık 2016
  7. Furkan Aktaş

Furkan Aktaş Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bende 17 yaşındayım yani yaşıtın sayılırım ve bulktayım 78 kiloda üst karın gözüküyor göğüs kol çizgilerim nizami belli yani spor yapmayan yaşıtlarına göre iyisin aslında beslenmene biraz daha önem ver clean bulk yap

8. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Genetik vesayre bir ton şek etken bunda, iyi akşamlar diliyorum. Yorumlar için teşekkürler, iyi şanslar.

9. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Hacimin var yaşından kaynaklı değil bende 17 yasındayım genetiginden baglı olabilir gelisimin ama yasına göre gayet iyi yag oranım cok fazla onu kesinlikle %10 lara çekmeye bak ozaman cok daha iyi olucaktır emin ol benim bulkda olmama ragmen 72 ye çıktım 64 den yinede %9.5 beslenmeni düzene sok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73

Tam gaz devam kardeşim yaşımız aynı bulk yapmakta dogru yapmışsın bu yaşta cut pek önerilmez kaç kaloridesin?

11. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum gelişmen gayet iyi bence kaslarının belli olmamasının tek nedeni yağ oranın düşürdün zaman herşey gözükecektir ben fotoğrafı ilk gördüğümde bu nasıl 15 yaşında dedim :D tam gaz devam spora başarılar

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    doğru yoldasın , hacime odaklan olabildiğince kas kütlesi inşa etmeye bak sonra 57 kg olup sana laf edenleri kimse sallamaz yağ oranından daha önemli olan şey kas kütlesi o 57 kg arkadaş kendini yırtsa senin kadar kası 2 senede anca yapar

sergen turaman bunu beğendi.
  13. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gerek yaşıtlarım olsun gerek benden büyükler olsun herkese olumlu ve güzel yorumları için teşekkür ediyorum, sağolun varolun. Yaş daha yeni 16 olduğu için açıkcası hemen kilo verme amacım yok. 17,18'ime kadar yapabildiğim kadar kas kütlesi inşa etmeye çalışıcağım. Zaten 77 kilo 1.77 boy orantılı ikiside, 1 yıla kadar az çok kardiyo ve buna ek maksimum bulking ile rahat %10 %15 sınırına inerim diye düşünüyorum. 57 Kilo arkadaş da 6-7 ay sonra bi post atsın görelim madem bu kadar seksi kaslı bir vucuda sahipmiş, hepinizden tekrar teşekkür ediyorum zaten gerekli cevabı hem o elemana hem de bana vermişsiniz. Ve şöyle bir sorunum var, sağ kol ve sol kollarım orantılı değil, sağ kol FLEXED bir şekilde 36.5 cm, sol kol 35.5 cm, arada çok da olmasa bariz fark var, dış görünüşte fark yok ama sertlik ve güç oranında fark var bunu hissedebiliyorum. Bunu nasıl atlatabilirim,? genetikmidir yoksa teknikden mi kaynaklıdır

14. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Dostum yasina gore gayet iyi durumdasin ancak nacizane tavsiyem agirliktan ziyade tekrar sayisini arttirman.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum yani ne kadar pumping o kadar gelişim ve büyüme mi diyorsun ?

16. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Bana kalirsa kas hacmi kazanmaktan ziyade vucudunu formda tutarak kemik gelisimini tamamlaman bu sporu surdurmen acisindan daha faydali olur zira onsekizinden sonra anatomi yeni yeni oturmaya basliyor.

17. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Şuanda kreatin almamda sence bir sakınca var mı?

18. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Henuz yapimi tamamlanmamis bir binaya dekor yapmaya calisma bence :) Biraz sabret kemik gelisimin tam otursun, hormon dengelerin normale donsun.Onsekiz yas altinda yuklu agirliklar ile calismanin iyi oldugunu zannetmiyorum zaten cogu salonda yasak bildigim kadariyla.

19. repwa

repwa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bench presste mekanizma olmadan direkt fiziksel kuvvet içeren bir platformda, desteksiz 15+15 ve yanlış bilmiyorsam 12.5 kilo bar ağırlığıyla birlikte 42.5 kilo giriyorum. Dumbellerde biceps,triceps gerek yan göğüs antremanları olsun hepsinde 10 Kg kullanıyorum. Pek ağır girmiyorum yani, Fakat şuanda yağ yakımı yapmak ve bunla birlikte kas gelişimimi MAX seviyeye taşımak istiyorum, Şuanda Allaha şükür yaşıtlarımın bulamayacağı bir nimet olan vücuda sahibim, bunu geliştirmek istemek en doğal şey sanırım :) ne tavsiye edersin supplement olarak? yoksa hiç tavsiye etmeden, direkt sup olmadan mı çalışmamı tavsiye edersin. Ve ne kadardır uğraşıyorsun sen fitnessle?

20. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum yaşına göre gayet güzel gelişmişsin. Hiç takma yağ oranını adele eklemeye odaklan vucuduna. Sonra adam gibi bi definasyonla 2 ayda tığ gibi olursun.

Tam gaz devam et.

repwa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş