1,5 Aylık Başlangıç

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve matakara tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. matakara

matakara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba,

Boy: 1,85
    Kilo : 93
    İş Temposu : Az Hareketli

Dönem dönem başlayıp bıraktığım vg'ye 1,5 ay evvel tatil dönüşü 99,2 kiloyu görünce tekrar başlamam gerektiğine inandım. Gerçi 1 kilo daha alıp 100'ü görmek de fena olmazdı.
    Sağlam bir diyet ve her gün kardio ile takribi 6 haftada 93 civarına inebildim.
    Bu süreçte ortalama 0,5 lt/gün içtiğim gazlı içeceği kestim ( zero yada light dahil ), karbonhidratı ve yağı'da minimuma ve kompleks karbonhidrat ve doymuş yağ oranı düşük ürünlere yönelerek azalttım.
    Vücuduma baktığımda pek de kas kaybettiğimi düşünmüyorum. Sebebine gelince kollarım ve bacaklarımın sanki üstündeki yağlar sıyrılmış gibi şekle girmeye başladı.
    Bu süreçte çok hafif ağırlık idmanları yapmama rağmen bu tarz bir şekil belirmesini üstündeki yağların azalmış olmasına bağlıyorum ama yanlış da olabilir.
    Her yerde yazılmasına ve bende kabul etmeme rağmen muhtemelen şu an için en büyük etkisi motivasyonu arttırmak olduğunu düşündüğüm l-carnitini, koşu bantında 10 km'yi gördüğüm ve bu süreçte 1000 kalori yazdığı an itibari ile 1 haftadır kullanmaya başladım. Sabah aç karın ile koşu öncesi alıyorum.
    Kahvaltı :
    Gününe göre ortalama 4-5 yumurta sadece birinin sarısı,
    Migros'da satılan sanırım alman yoğun kepekli paketli ekmeklerden yarım dilim,
    100 gr lor peyniri ve 5 zeytin
    Yarım dilim ekmek ile sadece ağzımı tatlandırsın diye minimumda reçel
    Öğlen genelde et yada tavuk yeme şansım var.
    Akşam aynı şekilde evde düzgün beslenebiliyorum.
    Buraya kadar durum tanımı idi bundan sonrası soru olacak :)

1 - Sabahları işe gitmeden 7-8 arası 1 saat l-carnitine destekli koşu takriben 700 kalori civarına tekabul edecektir ve akşamları 18:30 gibi sadece bir bölgeyi çalıştıracağım ve haftanın 5-6 gününe yayabileceğim bir ağırlık çalışması yapmam uygun mudur?
    Oturduğum yerde ufak çaplı da olsa dumbell ve istasyon ile çalışabileceğim bir spor salonu olduğu için sabah akşam antreman yapmak sorun değil.

2 - Yanlış anlamadıysam antreman sonrası 1 saatlik bir altın saat var ve bu saatte uygulanacak beslenme gerçekten önemli. Bu demek değildir ki çeşitli destek ürünlerine yüklenelim ama bu 1 saatlik altın dönemi normal bir porsiyonun yarısı yada 1/3'ü oranında da olsa amino asit veya izole protein ile değerlendirmek olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.
    İyi antremanlar.

2. matakara

matakara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrar Merhaba,
    Yanlış yere mi açtım yada daha önce açılmış bir konu mu acaba?
    İyi antremanlar.

Sayfayı Paylaş