'0'dan Hacim için İzlenecek Yol?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve achilleus tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamen hacim amacı dahilinde 0'dan başlayan bir vücut geliştirmeciye sırasıyla hangi programları önerirsiniz? İlk 1 ay (veya daha uzun?) vücudu alıştırmak için aynı set aynı tekrarlar, sonrasında hangi sırayla ne kadar süreli Alman hacim ve piramit çalışmalarını önerirsiniz?
    Bu planın yanında 3. ay itibariyle 5 Lb. whey, sonrasında (kaç ay itibariyle?) whey, kreatin, nitro oksit ne derece etkiler? Bu arada ektomorfa yakın biri olarak bu forumda edindiğim bilgilerle böyle bir şema çıkardım. Sizlerin tecrübeleriyle daha doğru olacağını düşünüyorum.

2. xdreamer

xdreamer Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    hacim istiyorsan bir kere kesinlikle piramit sistemini uygulaman gerekir şöyle ki;

her set ağırlığı arttırıp tekrarı azaltman gerekir

achilleus bunu beğendi.
  3. hasan9697

hasan9697 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hacim için süperset de yapabilirsin.ben uyguluyorum ve etkisini de görüyorum.

achilleus bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hacim için bende pramit set öneriyorum 10-8-6

ama önce ilk 1 ay alt yapı oluşması için her bölgeyi çalıştıran programı uygulamak gerek diye düşünüyorum 1 aydan sonra bölgelere böler hocanız

CaglarYildiz ve achilleus bunu beğendi.
  5. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 1 ay sonrası piramit setlerle başlayacağım.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Spor gecmisi olmayan biri bence ilk baslarda alt yapisini insa etmesi gerekir. İyi bir hacim icin antreman kadar beslenmenin onemide buyuktur. Kaslarinizi yeterli miktarda beslemeniz gerekmektedir. Donem donem farkli antreman cesitleri kullanilarak kaslari sasirtirsaniz buyumeye o kadar tesvik edersiniz. Bu piramit olur super set olur. Ayni sekilde antreman programlariniz da belli zaman araliklarinda degistirmeniz gerekmektedir. İlk baslayan biri icin supplement masraf olacaktir, ama gelisme ve zamanla belli ihtiyaclariniz da olacaktir. O zaman suppelement kullanimina baslamak daha dogrudur. Ornegin hacimlenmek icin creatine kullanimi gibi yada cardio da bcaa kullanimi gibi.

achilleus bunu beğendi.
  7. xdreamer

xdreamer Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    eğer başlangıç programo konusunda da sıkıntın olursa bi tane önerebilirim ben de başlangıç programı olarak bunu yapıyordum ;

Dumbbell Squat
    Lat Pull Down
    Cable Row
    Chest Press
    Dumbbell Fly
    Lateral Raise
    Biceps Curl
    Push Down (ya da triceps overhead)

1 gün gidip 1 gün dinlenerek yani 2 günde bir yapabilirsin bu programı

achilleus bunu beğendi.
  8. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan evde çalıştığım için (20.kg ayarlanabilir dumbbell - barbell) bu programı uygulayabilmem zor. Ama aklımda olacak. Tekrar teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş