0 Yağ 0 Karbonhidrat ile Ketosis mi Dalgalı Karbonhidrat mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar, uzun süredir diyetteyim ve yağ yakım hızım önceki günlere göre yavaşladığını fark ettim

yanlış yapmamak ve etkili yapmak adına kafama 2 soru takıldı

önceden kilom oldukça fazla olduğu için kas kaybetmeden yediklerime dikkat ederek yağ yakmayı başardım, karbonhidrat ve yağ değerini abartmıyordum ama protein ağırlıklı besleniyordum, fakat kilom azaldıkça yağ yakım hızım da yavaşladı

şuan kilom 95 civarı ve yağlar ağırlıklı olarak göbek bölgesinde, yağ yakımını hızlandırmak için

karbonhidratı 0 a çekip yüksek protein ve düşün yağ (hatta 0 yağ) ile vücudu ketosise sokup, yağ yakmak mı daha etkili bir yoldur

yoksa dalgalı karbonhidrat alarak örneğin birgün 0 karb, bir gün 50gr karb alarak mı yağ yakmak daha etkili olur?

bu diyetlerin yanında haftada 3-4 gün 45 dk kadar hafif tempo kardiyo yapmaya vaktim oluyor

destekleyici olarakta hydrocut + cla kullanmayı planlıyorum

fikirleriniz nelerdir, teşekkürler

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı için efektif yol düşük karbonhidrat tabi ki. Ağırlık antrenmanı yapılan günler, antrenman öncesi bir miktar karbonhidrat alıp, Off günlerde 0 karbonhidrata çekebilirsin. Sadece yağ alımın düşük olmamalı.

maietnigri ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışmıyorum, dediğim gibi yürüyüş ve bisiklet olarak kardiyo yapıyorum haftada 3-4 gün,

0 karb, 0 yağ, yüksek protein ile daha etkili yağ yakarım sanırım? yanılıyor muyum?

dalgalı karbonhidrat benim için uygun değil gibi?

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhiratı kes arkadaşım belrili bir süre icin.
    tereyagı ve zeytinyagı kullanabilirsin azami miktarda

5. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    dostum 6 aydır kesmiş durumdayım :)

benim sorduğum şey farklı, daimi 0 karb gidip vücudumu ketosise mi sokayım

yoksa birgün 0 birgü 50 karb yapıp dalgalı karbohidrat mı yapayım

bu şekilde de yağ yakımını tavsiye edenler olmuştu

sizlerin fikrini soruyorum

6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    zaten 50 60 gramın altı ketosis seviyesidir neyden bahsediyon sen azcık arastırma yap karboyu 0 la protein yaga aban daha ne gibi bi cevap bekliyosun o 50 gram karboyu almak icin ugrasırsan mesela süt dilimlerinde 10 karbo var git 5 tane ye ketoda kalacagını filan mı dusundun ki

7. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    fiestacondom

2. seçenek keto da kalmak değil zaten, bir gün 0 birgün 50-60 yada 100 her neyse karb alımından bahsediyorum, bu yüzden dalgalı karbonhidrat alımı diyorum

0 - 50 - 0 - 50 - 0 - 50 ...

bu şekilde de yağ yakımı yapılabiliniyormuş!

ben de, ketosiste kalmak mı bu şekilde dalgalı karbonhidrat alarak mı daha iyi yağ yakılır onu araştırıyorum farkındaysan, bunu soruyorum

not: illa ki etlerde de belli oranda karb var

yani asıl dalgalanma şekli 25 - 75 gibi de denilebilinr ...

8. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    sadece proteinle yani yağ yada karbo almadan diyet yapmak benim fikrim insanı intihara sürükler zaten yağsız yiyorsun etler kupkuru lor peyniri kupkuru birde üstüne karboda yok yani günde 4 5 öğün boyunca aynı şeyleri yemek hiç mantıklı değil sürekliliği olan bir diyette değil o yüzden yanına yağıda eklemeni tavsiye ederim biraz araştırırsan bol balıklı ve zeytinyağı içeren diyetleri uygulayan insanlar hem çok hızlı kilo veriyor hemde psikolojik sorun yaratmadığı için daha sürekli uygulayabiliyor diyetlerini yani sandığın gibi vücudundan giren her yağ kilo olarak depolanıp karbolar yakıt oluyor proteinler kas oluyor gibi bir şey yok ister yağ ye ister protein ister karbo vücut enerji ihtiyacı için 3ünüde kullanacaktır tavsiyem ger öğün bol protein protein yarısı kadar yağ ve glisemik indexi düşük karbolardan (sebzelerin hepsi olur ama en sevdiğim mücver köftesidir çok az un ile bol kabaklı) ekleyip hayat tarzı yapman bu beslenmeyi

maietnigri ve FiestaCondom bunu beğendi.
  9. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    benim araştırdığım piskolojik değilde metabolik olarak daha kısa sürede daha iyi sonuca ulaşmak, asıl derdim kas kütlesini en iyi korumayı sağlamak, bu sebeple 0 karb 0 yağ yüksek protein tüketerek, kasları daha iyi koruyabilirim gibi düşünüyorum, yanlış düşünüyorsam zaten burada olma sebebim bu yanlışı düzeltmek :)

yağ illaki diyetime bir yerde giriyor, ne bileyim sosis, salam, beyaz peynir gibi şeyleri de haftada 2-3 gün tüketiyorum, çok sıkıcı bir diyet mi evet, 3-4 aydır bu şekilde yapıyorum ama beni yıprattığını söyleyemem, çok çok yıpranacak hale gelince bir parça tatlıymış ekşiymiş illaki tüketiyorum.

10. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Sabahları yulaf yiyebilirsiniz, karbo alımınızın %70 ini tamamlıyabilirsiniz.

11. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    karbo almak almamak benim için sorun değil arkadaşlar, yağ veya protein de.

yani yemek yemek şuan benim için sadece mide kazıntımı ortadan kaldırmak,

ama bu kazıntıyı doğru besin ile ortadan kaldırıp, kas kütlemi kaybetmemek ve yağ yakmak istiyorum derdim o,

sabırlı bir insanım, 6 yıl sigara içip sigarıyı bırakmış birisiyim, intihar etmekte yapacağım son şeydir :)

sorum açık ve net, sade protein tüketimi yağsız ve karb sız, yağ yakmak için iyi bir yöntem midir?

12. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    benim net cevabım.Hayır. karbon almamanda sorun yok. salatalardan bu karbonhıdratı alabılırsın. ama bence salata ye. ayrıca terayağı ve zeytin yağı kullanmanı öneririm.1,5 sendir her türlü diyeti uyguladım. az yağ -az karbon,diyet urunler, az yağ - çok karbon vs.ama en iyi sonucu taş devri diyeti ile aldım. karbon yok, yağ var. enerji üst seviyede. 3 öğün.öğlen öğününde 1 tabak bulgur. onun dışında karbon yok ve 10 gunde 1,200 gr verdim ki, başlamadn onde 72.200 civarıydım. ama deneyip görmekte fayda var. bana yarayan sana yaramaz belki.

Dynamo bunu beğendi.
  13. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    temogra

ben bb ve kardiyo ile pek haşır neşir değilim, işim çok dengesiz ama beslenmemi dengeliyebiliyorum, o yüzden beni bir bb ci gibi değilde yağ yakmaya çalışan memur olarak düşünün lütfen

ben günlün enerjimi protein ile karşılamayı mantıklı buluyorum, bu metabolik olarak bir soruna yol açar mı?

14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kamil abi birde ben cevaplamaya çalışayım.

0kh yada 0yağ diye bir şey olmaz, atlamalı gün olarak uygulansa bile!
    Kh-yağ ve protein temel elementlerdir, günlük mutlaka alınması gerekir!

Ketosise bu kadar bel bağlamayın sanki mucize değnek gibi (hele ki yağ yakımım yavaşladı diye) tabi ki yağ yakımlarının arasında en hızlı yoldur buna bir itirazımız yok! Ve en başarılısı!
    Ben hiç tam ketojenik beslenmedim! Ama yağlanmamı tamamen temizleyip, packlerime kavuştum sonunda ;)

Sorunuzun cevabı şu; feedback yapmanız lazım!
    Yağ yakımının şaşırtmasıdır!
    Uzun süre karatay yada tam ketojenik beslenmelerle yağ yakımında olduğunuz zaman metabolizma hızınız gitgide yavaşlar!
    Çünkü bu yöntemler yavaş metabolizma hızı ile yağ yaktıran yöntemlerdir!

Yağlanma yapmayan besinlerle 1-2 hafta boyunca 5-6 öğün yiyerek metabolizma hızını yükselteceksiniz.
    Tercihen 2-3 saat de bir az miktarda ama sürekli yemek yiyeceksiniz!
    2 hafta bunu sürdürüp yağlanmadan hızı arttırdık dan sonra tekrar kullandığınız diyete döneceksiniz.

Yani vücuda ufak bir aldatma yapacaksınız; sanki aşırı kilo problemi olan ve insülin direncine bağımlı bir bünye gibi 2 saatde bir yemek yiyip, metabolizma hızını yükseltecek sonra ardından tekrar yavaş metabolizma hızı ile yavaşlatan ketojenik beslenmelerin prensibine döneceksiniz!
    Yani 4-5 saat aralıklı insülin direnci yapmayan sağlıklı besinlerle 3 öğün, işte rafine olmayan bazı Khlar, çoğunlukla protein ve yağ ağırlıklı beslenme prensibi...

Böylece karşılaştığınız sorunu çözmüş olacaksınız ;)

dishiwelet ve TürkYurdu bunu beğendi.
  15. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    zeus nerelerdeydin ya :)

4-5 aydır protein ağırlıklı diyetteyim, yağ yakım hızım yavaşladığı için aynen dediğin gibi vücudumu şaşırtmam gerektiğini düşündüm ve geçtiğimiz haftalarda 4 gün protein 3 gün basit karbonhidrat tüketerek, vücudumu şaşırttığımı düşünüyorum ( 3 haftalık bir kür yaptım, protein günlerinde de karbo tüketimi abartmadan yaptım açıkcası )

belki senin belirttiğin kadar iyi bir şaşırtma değildi ama ben şaşırdığımı düşünüyorum :)

şidmi, şaşma dönemini atlattığımı düşünürsek, ben 4-5 aydır 0 karb 0 yağ ile devam etmeye hep özen gösterdim (illaki tükettiğim şeylerde eser miktarda da olsa karb ve yağ mevcut)

şimdi malum yaz fln gelirken vücudumu daha derli toplu görmek istiyorum, bu saate kadar iyi yağ yaktım ama doğrumuydu ama yanlışmıydı, bundan sonrasını hem daha efektif hemde daha etkili olarak yapmak istiyorum, o yüzden kafam biraz karışık

ZeusS_ bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Kamil abi, yoktum bana biraz tatil verdiler, çok fazla çalışıyorsun dediler :D

Abi şaşırtma için biraz total insülin düzeyini arttırmak, metabolizma hızını hedef almak şart!
    Ben mesela 1 ay kadar önce bir feedback yapmıştım, kullandığım besinleri yazayım; bol bol lahmacun (hakiki lahmacun yani unlusu az çok ince açılmış ve protein kısmı gerçek et, patates püresi-soğan vb. değil), işte hızlı sindirilen besinler çorbalar en başta, her türlü acı (termodinamik etkisi var biliyorsun metabolizma hızlandırır acılar) ezme acuka vb. , iştah açıcı sık yemeye yardımcı turşu vb.

Cola mesela düşünülebilir, ben kullanmadım sağlığa olan zararlarından dolayı ama 2 saat de bir yemek yemek istiyorsak ondan kolay bir yol yok :D
    Mesela 1 kutu kolayı aşmadan gündeki öğünlere bölüştürerek, kullanılabilir...
    Ben tavsiye etmem çok saçma bir metot olur ama çok seviyorsan eğer, hazır feedback de hasret giderebilirsin diye söyledim :D

Kafaların karışması normal, malum yaz geliyor artık hadi şu işin üstesinden gelelim de rahatlayalım isteği oluyor insanda...

Yağ konusu başlıklarım da yazdığım gibi; ben hiç bir zaman minimuma çekilmesini doğru bulmuyorum!
    Sağlıksız olanlar tamamen terk edilmeli, sağlıklı olanlar tüketilmeli!
    Ki tam ketojenik düşünüyorsan zaten yağ tüketmen lazım, öbür türlü hem yağı hemde Khı kısmak vücuda eziyetten başka bir şey değildir!

Benim genel görüşüm; kafa karışacak bir şey yok!
    Bence 2 hafta adam gibi bir feedback yap, ondan sonra da şöyle sert bir ketojenik beslenmeye gir!
    Sert olsun ama dukan tarzı, tamamen etçil gibi sabah tavuk çorbası-işkembe, öğlen tam tavuk, akşam balık vb.
    Hayvanların yağlı taraflarını da yiyerek, ekmek sıfır, tek Kh alımı sadece salata ile vb...

maietnigri ve KamilXYZ bunu beğendi.
  17. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    hoşgeldin zeus hoşgeldin :)

vücudu şaşırttıktan sonra tam ketojenik diyete gir demişsin, işkembe çorbası vs, sana günlük menümü yazayım

sabah

2 haşlanmış yumurta, 5 dilim piliç jambon lor peyniri

ara

1 haşlanmış yumurta

öğlen

200 gr haşlanmış tavuk

ara

2-3 tavuk göğsünden çekilmiş köfte

akşam

120 gram piliç jambon
    3 yumurta

birde sıvı olarak, su, çeşit çeşit çaylar, diyet kola tüketmekteyim, yağı hep az tutmaya çalışıyorum ama, bu sence yanlış mı?

birde bundan öte ketojenik diyet olur mu :) haftanın her günü böyle besleniyorum son 2-3 aydır

ZeusS_ bunu beğendi.
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış değil abi eksik; her öğüne büyük tabak salata ile yoğurt-ayran eklemen lazım!
    Ceviz-fındık-badem ya salataların içine yada öğün aralarında zorlanıyorsan, öğün arasında...

Yağı az tutman yanlış abi, zeytin yağını salatalarında bolca kullan, tereyağını da mesela tavuk türevlerini kavlamakda kullanabilirsin, yada rafadan yumurta da ;)

Jambonu bazı uzmanlar çok sağlıksız buluyor, benim ayrıntılı araştırmam yok o konu da ama jambon yerine mesela bütün balık alıp yersen yada arada kırmızı et yada kurufasülye-mercimek ile proteini opsiyonlu verirsen çok daha doğru olur :)

KamilXYZ bunu beğendi.
  19. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    salatada az da olsa karbonhidrat olduğu için tüketmemeye çalışıyorum

yoğurt ve ayran yine aynı şekilde karbonhidrat var diye uzak durmaya başladım

yağı tüketmeme sebebim ise adı üstünde "yağ" :)

ketosisin öncelikli kuralı düşük karbonhidrat bu konuda hem fikiriz sanırım,

o zaman yağ yakmak için kalori sayımına başlamam gerekiyor artık öyleyse?

çünkü 0 karb, 0 yağ, yüksek protein tüketirken hiç aç kalmadan tüketim yaptığım için gayet rahattım kilo verirken hiç kalori saymadım, kalori sınırı koymak sanırım beni aç bırakabilir :)

Son düzenleme: 27 Mart 2012
  20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kamil abi bu kısımlarda yanlışın var, salata ve kuruyemişlerde komik denebilecek kadar az miktarda Kh vardır ve olan Kh da zaten yavaş Khdır kesinlikle insülin direnci yada yağlanma yapmaz! Ayrıca bu besinler hiç rafine değildir, sindirimleri uzun sürer!

Yoğurtda benzer şekilde fermente süttür, zararlı Kh ı zaten mayalanma işlemi ile egale edilmiştir, Kh olmaktan çok bir o kadar da protein kaynağıdır!

Ki şöyle bir şey var bir diyet yada beslenme de (ki diyet kısılan beslenme değil, amaca göre düzenlenen beslenme olarak algılanması gerekir) günlük Kh-protein-yağ alımı yani temel 3 besin, bunun yanında günlük lif alımı ile vitamin-mineral alımı atlanmaması gereken OLMAZSA OLMAZ 5 temel unsurdur!

Abi benim Karatay beslenmesi ile başlığım var, göz gezdirerek okuduysan ayrıntılı oku bir seferde, Sevgili Heldic in de aynı şekilde çok güzel yazıları var, biraz daha irdeleyerek oku derim ;)

Sağlıklı beslenme ve Yağ yakımı ile ilgili bazı temel şeyler tam oturmamış kafana yatmamış çünkü yazından bunu anlıyorum!

Yağlar yağlanma yapmaz, yağların glisemik indeksi sıfırdır!
    Zararlı dediklerimiz ise (ay çiçek yağı, mısır yağı vb.) şu yüzden; ısıtıldıkları zaman çok kolayca trans yağa dönüşüp kanstrojen hale gelirler ve ısıtılmadan kullanılsalar bile omega6 bombası oldukları için günlük omega3-6 oranını 1ebinli rakamlara döndürüp metabolizmayı altüst ederler...

Sayfayı Paylaş