şu eli kolu geliştiren zımbırtıdan aldım ama nasıl kullanaca

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve okancantr0406 tarafından 15 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam bende yeni başlayanlardanım diycem ama henüz başladım sayılmaz bi spor salonuna gitmeyi çok isterdim malesef yaşadığım yerde spor salonu yok yani küçük biyerde yaşıyorum evimde dambıllarım var bide geçen gün aldığım el kaslarını geliştiren adını bilmiyorum ama siz anladınız onu hani sıkıp bırakılan zımbırtıdan aldım sorum şu bunu nekadar kullanmalıyım yani günde kaçkere hergün kullansam zararlı olurmu bide ısınma hareketleri olan ve evde dambıllarla yapabileceğim hareketlerle ilgili bi cd bulabilirmiyim şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar
    boy:188
    kilo:sabah 71 akşam 73 yada tartı bozuk
    kollar27
    bilek:çok daha az bilmiyorum
    yaşta kemale erdi 28 falan

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ilahi okancantr0406 güldürdün beni. ilk önce foruma hoşgeldin ve kolay gelsin diyeyim. anladığım kadarıyla salona gidemiyorsun ve bu yüzden evde çalışanlardansın. öncelikler dumbeller ile birlikte birde bar al. daha iyi olur. aldığın ve benim anladığım kadarıyla sıksık almışsın pekte matah bi alet değil. belki ilk zamanlar ön kolunu iyi çalıştırır ama onun yerine uzun bar alıp ön kol çalışman daya iyi olur. çalışma cd sine gelince evde çalışma teknikleri gösteren benim bildiğim bi cd yok ama internetten araştırırsan bulabileceğinden eminim. birde unutmadan ekleyeyim bir bench sehpası edinirsen çalışmların daha verimli olur. kolay gelsin.....

3. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yardımın için teşekkürederim tavsiyelerini uygulamak biraz zor görünüyo ne hoca olacak ne doğru dürüs çalışma aletleri cd bile yok aslında buda çok büyük bi eksiklik bu konuyla ilgilenenler neden bu boşluğu doldurup bi vucut geliştirme cd si oluşturmuyolarki aslında çokda zor değil seviye seviye yeni başlayanlar için ilk üç aylık vucut çalışma antreman cd si sonra ikinci üç aylık falan böyle bir yıllık bi cd oluşturulabilir hem benim ve benim gibilerin amacı bu yarışmalara katılacaklar gibi bi vucut oluşturmak değil şöyle uç metreden bakınca belli olacak bi vucut yeter :) bundan beş yıl önce falan neden evde oturup çalışabileceğimiz bi ingilizce anlatımlı eğitim cd si yok diye düşünüyordum şimdi böyle cd çok vucut geliştirme konusundada bu yapılır ama nezaman yapılır bilmiyorum heralde çok ileri görüşlüyüm:)
    enazından evde sabah sporu yapacağım bi cd bari buluyum bence çok iyi olur yoksa yanılıyomuyum hadi hepinize iyi çalışmalar inşallah hepiniz himen gibi olursunuz bay

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu sitede yeni başlayanlara program da var hareketlerin nasıl yapılacağını gösteren hareketli animasyonlar da, sana kalan tek şey arama yapmak...

5. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sitede yeni başlayanlar kısmını takip ediyorum benim sorum bilek kasını geliştirmek için kullanılan aletin nekadar kullanılacağıydı mesela çok fazla kullanırsam kaslara zararı olurmu neyse bide pazular 27 demiştim ama kusurabakmayın biri 26,5 miş ikisinide ölçmemiştim :) buda kendi çapımda bi espiriydi hadi kalın sağlıcakla

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kaslara zararı olmaz fakat belli bir zamandan sonra gelişim yavaşlar, dinlenme ve beslenmeyle yenilenmeye fırsat bulamadığı için biraz daha yavaş olur gelişim, en iyisi haftada iki üç gün çalışmak, oda çok önemsiyorsan, yoksa daha azda çalışabilirsin, büyük ihtimalle sen evin içinde dolaşırkende, televizyon seğrederkende elinden bırakmıyorsundur bu aleti, sen en iyisi iyice sıkılana kadar bu şekilde devam et, sonra dumbell veya barbella daha teferruatlı çalışmalarada başlayınca haftada iki gün en fazla 20 dakikalık çalışmalara geçmen uzun vadede daha faydalı olur, mümkünse vücudun bütün kaslarını çalışacağın bir antrenman sistemine başlaman daha iyi olur.

Birde bu forumda vücut geliştirme egzersiz hareketleri adlı bölüme girip biraz araştırırsan bütün egzersizlerle ilgili ayrıntılı görüntülü bilgilere ulaşırsın ;) .

Selametle.

7. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ediyorum evet arayan bulurmuş bende buldum aslında body çalışması sayılmaz ama fitness denilebilir acaba fitnes yaparak ve iyi beslenerek de vucut geliştirilirmi kilo alınırmı nede olsa vucut geliştirmenin %20 si ağırlık çalışmak deniyor yeni başladığım için fitness le bile kaslarım ağrıdı şimdi dinlenme dönemindeyim ağrılarım geçince tekrar çalışacam sitede böyle diyo yanlış anlamadıysam
    ha bide ilgilenenlere adreside veriyim bari
    http://sparkpeople.com/resource/fitness_articles.asp?id=656
    bu sitede böyle video çok var size çalışmak kalıyo tabi yeni başlayanlara:)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Re: şu eli kolu geliştiren zımbırtıdan aldım ama nasıl kulla

Selam.Eğer o dediğiniz zımbırtı :) sık sık ise sadece önkolunuzu güçlendirir,bilek güreşi falan yaparken işinize yarar :) Evde de çalışabilme disiplinine sahipseniz salonu tutmasa bile gelişme kaydedebilirsiniz.Evde çalışmak için ayarlı bi dumbbell veya bar edinebilirsiniz.Sitede zaten arama yaparsanız yapabileceğiniz hareketlerle ilgili herşeyi bulabilirsiniz.Çalışmalarınızda başarılar ;)

9. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bendede var 2.5 senedir hiç kullanmadım yav çok sıkı namussuz :p

10. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    adı ne bu zımbırtının bi adı varmı

11. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    araştırmalarım sonucu anladımki çalışmak zor değil haftada 3-4 gün birer saat bişey değil dinlenmek zaten kolay ama zor olan beslenmek çalışmakla vucut olsa ameleler bu resimlerdeki gibi olurlardı hem tüm bady cilerdende çok çalışıyolar ama ya göbek var yada estetik değil niye beslenmiyorlar ve bölgesel çalışmıyolar malacı nın kolları gelişiyo mesela bende artık çalışmaktan korkmuyorum haftada 4 gün öyle veya böyle şu teknik veya bu teknik şukadar tekrar veya bukadar tekrar ama nasıl beslenecegiz şimdi diyceksinizki yeni başlayanlar bölümüne bak evet haklısınız ya en iysi ben bi gnc dükkanı açıyım hem satıyım hem yeyim ne dersiniz hoş olmaz mı beslenmekte biraz stresle ilgili ben strese girince hiçbişey yiyemem ozaman strese bi çözüm bulmalıyım stresin çözümüde yok gerçi bi çözüm var polyanna cılık aklıma gelmişken anlatıyım polyanna yı cehenneme atmışlar demişki en azından burda rutubet yok sonuç olarak benim için vucut geliştirme=pollyannacılık diyebilirmiyim durum böyle olunca yok şu aletle şukadar bu aletle bukadar demenin pek bi anlamı yok çünkü dumbulla şınav ve mekikle geliştirilemiyecek kas yok diyorum ha ağırlığın arttırılmasına gelince onada gerek yok tekrar sayısını arttır yeter kaldı bacak kasları onun içinde komando dansı denen bi hareket var o yeter diyelimki yetmedi olsun üst kısım şekil olsunda bacaklar okadarda önemli değil tabi bu söylediklerim prof lara değil onlara saygı duyyorum ve tebrik ediyorum hadi kalın sağlıcakla

12. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    El yayı diye geçiyor.

13. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    üstüste yazmak nekadar doğru bilmiyorum ama yazıyorum yanlışsa uyarın birbuçuk haftalık çalışma sonucu pazu biceps mi deniyo neyse 27 den 29 a çıktı hemde soğuk bir haftada iki cm on hafta 20cm yani yeni bir kol gibi bakalım baklavalar nezaman çıkacak meydana şimdilik kurak bi arazi gibi bide bu baklavaların sayısı önemlimi mesela 10 tane baklava yeterlimi:) sırt kası henüz öyle bi kasa sahip değilim inanıyorumki çalışınca olacak

14. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hıı el yayı basit bi isim aslında ismi olmadığı için öyle denmiş yani bi adı yok demekki ben buna bi ad buluyum ve türkçemize bi kelime kazandırıyım bari

Sayfayı Paylaş