şu aralar çalışmamalımıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 7 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bodyye ergenlik çağında başladım boyum uzarken geçen sene eklemlerimden çıt çıt sesler geliyordu ben çalışmaya devam ettim ve sanırım o zamanlarda omuzumda kemik eğriliği oluştu fark çok büyük değil ama rahatsız edici arkadaşıma sorduğumda aslında öyle geçerken belli değil ama dikkatli bakınca belli oluyor dedi sol omuz sağdan daha geniş duruyor acaba kastan mı falan dedim ama yok hakkaten omuz kemiğim biraz eğri gibi bunu köprücük kemiğimde görebiliyorum acaba neden oldu bilmiyorum çok ağır çalışmıyorum aslında aynı hareketleri yapıyorum bu saatten sonra düzeltme gibi bir şansım var mı kas büyüdükçe fark dahada belli oluyor şu aralar tekrar uzama dönemine girdim dün omuz çalışırken gene çıt çıt sesler geldi eklemlerimden ve programımı yarım bırak bıraktım eğer düzeltme şansım varda ne yapabilirim yardımcı olusanız çok sevinirim benim gibi sorunu olanlar var mı

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kas ne kadarda kemiği ayakta tutsa metabolik bozuklukları çok fazla düzeltemez kunduracı göğsü buna örnektir ne kadarda bench girse doğuştan gelen bu bozukluk ancak tıbbi mudahale ile düzeltilebilir.. eklemdeki ses sürtünme ile alakalı olabilir yapı bozukluğu iki eklem arasındaki max başluğun inumuma düşmesinede sebeb olabiliyor bir ortopediste görün derim

3. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    usta benim omuzdanda cit cit sesler geliyor dumbell acma yaparken ama yapisinin degisk oldugunu biliyorum mesela kolumu kafamin arkasindan dolandirabliyorum gorunusde hic bir farklilk olmasada boyle . flexorun dedigi gibi ortopediste gorun duzelir muhakkak yasin gencse

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tıbbi müdahele derken ameliyat mı olmak gerekir ayrıca şuan 17 yaşındayım 1 yıl 2 aydır çalışıyorum bendeki omuz farkı kesinlikle doğustan mıdır yoksa body çalışırken bir hata yapıyorum oda kemik yapımda bozukluğa mı yol açtı eğer 1.de sorun varsa zaten bir şey yapamayabilirim

5. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benimki dogustan sanirim ama 7-8 sene once yani 12 yaslarimdayken babamin spor salonuna gezmeye gitmstim orada bi alet vardi dirsegini koyup ayaklarini kaldirdigin tabii yuksekligi boymun 2 kati neyse ugrastim ciktim tepesine koydum dirsekleri kendimi saldim asagi ve direkt yere cakildim tabii yere cakilrken dirseklr yukarida duruyodu kollarim ayrildi sandm okadar acayp bi aci 10 gun gecmemisti.. belki ondanda eklem sorunu olusmus olablr diye dusunuyorum.
    acaba senin sorunla benimki aynimiki seni msne ekledim konsur bakariz ortopediste gitmeyi dusunuyordum bende. kanatlara yuklenince batma seklnde aci oluyo. acma hareketi cit cit yaptigndan uzun zaman once biraktim ve omuzu hic zorlamiyorum. tavsiyem sende zorlama. doktora mutlaka goster umarm tez zamanda duzelir dostum

Sayfayı Paylaş