şişerim diye korkuyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dogancan tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Dogancan

Dogancan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba benim sorunum ben yeni başladım bodye fakat korkum kalıplı olmam ben ince ve güzel bi vücut istiyorum çok aşırı bi kalıp degil ben 1.86 boyunda 93 kiloyum ben boyumun uzamamasından korkuyorum wede yana doğru şişmek istemiyorum uzun ve güzel bi vücut beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim konum yanlış yerde ise şimdiden özür dilerim bench_O

böyle bir vücut istiyorum ne çalışmamda çok fayda war bana lütfen yardım edin.

Coyote bunu beğendi.
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    saygıdeğer dostum. şişmek öyle kolay değil korkma. Şişmekde cok saçma bir tabir. VG öyle bir spordurki. Hurafelerden ve yanliş bilgilerden arindirilarak yapilmalidir.

Ben bunu istiyorum demeden önce, bu sporla ilgili çok araştırma yapmayi öğrenmelisin.

Bu sporda senin istediğin olması kısa zamanda cok zor tam anlamiyla.

Ulaşılabilir hedeflerin olmali.

Kücük hedefler seni büyük hedeflere götürecek.

Bir resim aliyorsun ve buraya koyuyorsun. VG gelişme emek işidir, sabır işidir.

bilgisizliği kaldırmıyor. sana sadece bir dost olarak bilgisizliği kaldırmıyor diyorsam mutlaka bunu ciddiye almalisin.

Hedefine ulaşmak icin disiplinli olmalisin.

Belki bu adamdan daha iyisini yapabilirsin belkide daha kötü olabilirsin işte bu senin elinde olan bir şey.

jarhead bunu beğendi.
  3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    merak etme istesende şişemezsin zaten hem evet şişmede ne demek coyoteye sonuna kadar katılıyorum hürafeler sporu body building ama senin şu istediğin vücudu yapman kolay değil. ben söylemekden bıktım artık resimler yanıltıcıdır.bu adamı yakından gördüğünde hayal kırıklığına uğrayabilirsin. emin olki ufak bir adam değil. ama sen iriliği ronnie coleman olarak görüyorsan zaten o kadar olman imkansız maddi durumunu bilmiyorum ama ne ömrün yeter nede paran. bunun için kafaya takmaya gerek yok bu vücutda sene ister öyle bir sene 2 sene değil. bu iş bu kadar kolayda değil. resim koymak anlamsız ve çok saçma bununla birebir olman zaten imkansız. yana doğru şişmekten kasıt ne çözemedim bir türlü:D yanlız spor geleceğini pek uzun vadeli görmüyorum. bu adamın neler kullandığını nasıl beslendiğini bilemezsin bazıları gibi resim koyup günde 5 yumurtayı çok birşeymiş gibi abartıp. ben sabah 5 yumurta yiyorumbuadam gibi olucam demek komik senin için söylemiyorum örnek veriyorum.komik şeyler bunlar.

hmm şunuda söyliyim eğerki hedef seçtiğin bir vücut varsa bu vücudun resmini koyarak örnek alma böyle olucam dşye o kişinin nasıl beslendiğine neler yapdığına nasıl idman çıkardığına bak alacaksan bunu örnek al bşrebir uygulamasanda yakın, benzer şeyler yap.kaç kişiresim koymuşdur buraya böyle olmak istiyorum diye sitede pump forever adlı üyeden daha iyi vücutları koyup bu kadar olucam diyenler var ama beslenmesini açıklayınca gülüyorsun pump forever bile o vücuda nasıl bir harikulade beslenmeyle fedakarlıklarla ulaşmış buna bakın en yakınörnek işte size sonra karar verin vey bırakın kendinizi yormadan. bu örnekti herkes aynı şeyleri yazıyor bu davamda edecek artık yazmaya bile gerek bulmuyorum araşdırmacı olun biraz.

Son düzenleme: 16 Aralık 2009
    Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    jarhead, söylediklerinde haklısın ancak arkadasımız temiz kalplilikle yazmıs olabilir.

Her ne olursa olsun insanların heveslerini kırmak kadar kötü bir şey yoktur.

Kolay değil ama imkansızda değil..!

Ancak bunların sizinde söylediğiniz gibi maddiyat ve disiplinle ilgisi var.

Arkadasımız illaki basarılı olabilir, ancak bu spora bakış açısını değiştirmeli önce.

saygılar.

5. Dogancan

Dogancan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bakış açımla bi sıkıntım yok sadece sorunum kücük bi yerde yaşadıgım ve spor salonunda eğitim sıkıntısı hoca hiç bişe bilmiyor benim sabrım war ha eyer şu ilacı kullanarak daha faydalı sonuc alırsın filan türü faydalarınız warsa alırım ilaçı o sorun degil maddiyatım buna yeter ama benm derdim güzel bi sonuc almak

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    dogancan aslında sizler ne kadar yanlış yaklaşsanızda bizlerde böyle başladık toplum çok şey söylüyor çünkü evet hurafe ama sen birkerebu siteye üye olmakla iyi bir iş yapmışsınilk adımı atmışsın.

benim bir ark var oda çokkk çok iri olmak istiyor fakat bir türlü büyüyemiyor 1.5 senedir idman yapıyor aldığı ilaçlar fenaa supplementleri söylemiyorum ama araşdırmacı değil 1000 kere dedim siteye üye ol oku araşdır diye ama herşeyi hazır bekliyor. sen burda zamanla bir iki aya kendini az zamanında verirsen günlük yarım saatini ayırsan bilgin çelik gibi olur herşeyin farkına varırsın ama bu dediğim arkadaş 1.5 seneden beri yol alamıyor. araşdırmıyor etmiyor whey protein ne desen peynir altı suyu protini olduğunu bilemez. ufak bir çocuk karşısına çıkıp salonda soru sorsa cevap veremez.5*5 idman sisteminden bahsedersin 5 kere indirip 5 kere kaldırıcazmı der.yapdığı herşey yanlış bunun için gelişimde olmuyor. ama siz okudukça yapmanız gerektiği şeyi bileceksiniz.

birşeyi bilipde uygulayamamak bazı nedenlerden dolayı farklıdır.birde bilmeden uygulamaya çalışmak farklı bilgili insanher zaman kazanır sen şurda bilgi birikimini yaptığın zaman ilerde sporu braksanda 1 2 ayda formuna dönersinçünkü ne yapman gerektiğini biliyorsundur kendini biliyorsundur kafanda rahattır ama bu insan ara vermesede hep geride kalacakdır. birşeyler vermelisinki birşeyler alasın.

bende sitedeki ilk mesajlarımı bilirim:D ama o zamanlar arayıpda bulamadığımdan soruyordum çokda acemice sorularmış bazen gülüyorum.sizde inşallah gelirsiniz aklınızdaki hedef vücuda ama birdaha söylüyorum bir adım öndesiniz.

Son düzenleme: 16 Aralık 2009
  7. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim ilaç işini boşver şimdilik hele bi çalış bakalım bi kaç ay geçsin ve tabiki nasıl çalışman, beslenmen, dinlenmen konusunda araştırmalar yap..

8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    doğancan, fotodaki model çok akslı değil. atletik yapılı. ancak definisyonu iyi. ayrıca genetiği de güzel. sen hem kas yapıp kaslarını şekillendirmen, yağ yakıp kasslrını ortaya çıkarman gerekiyor. genetik için yapacak birşey yok. adonislerin iyi değilse bu görüntüyü yakalamak pek mümkün olmaz.

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    doğancan sen ilk başta alabilgiğine hacim kazan sonra definasyona girersin yağlarından arınırsın hedefine daha çabuk ulaşırsın ama belli bir hacinme gelene kadar karın kaslarını gormeyi düşünme derim.

10. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    buna kesinlikle katılıyorum söyle düsünün bir araba satıcaksınız resimlerini çekmeden önce arabayı yıkarsınız temizletirsiniz vs. bu resimlerde aynı sekil ten rengi ışıklar ayarlanarak çekiliyor yani direk resimlere bakım kilitli kalmayın sonra spordan sogursunuz.Sanada tavsiyem forumu bol bol oku sordugun sorunun cevabını bulucaksın zaten kimse en baştan beslenme,antreman,dinlenme al bunları bunları yap 5seneye tamamsın diyemez...

11. Dogancan

Dogancan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok saolun gerçekten beni aydınlatıyorsunuz eyw

12. lion4141

lion4141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    İNŞ. hedeflediğin noktaya gelirsin.Bende Bir şey sormak istiyorum.Bende yeni başladım bu spora hatta ilk kez bugun gicicem :) Benim boyum 1.70 Bu spor boyumun uzamasını engellermi tek korkum bu ?

13. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    güç kazanmak istiyosan yap vücut için istiyosan haftada bikaç gün yüzmeye git. bu sporla 2-3 sene ilgilensen çok güzel şişersin ayarını bilmezsen ya da diyet eşliğinde yapmazsan da iğrenç bir görüntün olur.

14. lion4141

lion4141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    İNŞ. hedeflediğin noktaya gelirsin.Bende Bir şey sormak istiyorum.Bende yeni başladım bu spora hatta ilk kez bugun gicicem :) Benim boyum 1.70 Bu spor boyumun uzamasını engellermi tek korkum bu ?

15. Dogancan

Dogancan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    body boy uzamasını engelliyor diye biliyorum.

16. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    vucudu ve organları degiltirmek komple kas sistemini düzene sokmak öyle kolay birşey olsaydi herkes bi anda böle olabilseydi dışardaki 20 kişiden 17 si obez olmazdı :) bencede yüzmeyle başla 7 8 ay sonra anlarsın bu kadar basit bir iş olmadıgını. kendi dogruların oluştugunda bu söylediklerine gülersin.. başarılar :d

17. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    o resimdeki adamın kolları Allah bilir kaç cmdir en az 44 45 o adam bulk dönemindeyken görseydin anlardın

18. lion4141

lion4141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kesinliği Varmı ? Bu cok önemli benim için Daha yeni başladım cunku..

19. Kum Torbası

Kum Torbası Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ukonetsret: Cümleleriniz birbiriyle celişiyor. thums:

20. Kum Torbası

Kum Torbası Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Vücut Geliştirme boy uzamasını engellemez.Forumun içinde bu konunun geçtigi konular mevcuttur.thums:

Sayfayı Paylaş