şeker bu kadarmı etkenmiş:S?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şekeri 3 haftadır vücuduma sokmuyorum ne çaya atıyorum nede şekerli birşeyler yiyorum. aldığım şeker 0 sadece supplementlerden ve vücudumda hiç görmediğim damarları görüyorum fena gaza getirdi beni hacimde alıyorum hacimden birşey kaybetmiyorum fakat bu damarlanma süper oldu. önkollarım inşallah 1 2 aya kalmaz sarmaşık gibi olur herhalde daha 3 haftadan böyle olduysa. bu şeker i hiç almasam bulk sezondayım normalde bende ama ne biliyim hoşuma gitti insanı fena gaza getiriyor. böyle bidaki kışa kadar devam etsem nasıl olur sağlık açısından sorun olurmu acaba yoksa büyümemi engellemiyor sadece şekeri kesdim çünkü çokda iyi ilerliyorum. sizce sorun olurmu? şekerin bu kadar bir fark göstereceğini hiç ummazdım ki ben ufak çaya zamanında 5 küp şeker atan adamdım.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Yazının bu kısmını okurken kendim yazdım sandım:)
    Şu anda şeker ihtiyacımı ufak diyeti asma zamanları hariç meyvelerden ve kompleks karbonhidratlardan alıyorum. Bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum; ve bende de şimdiye kadar bir sorun çıkmadı ki bu durumu birkaç aydan beri yapıyorum. Sağlık kontrollerinden de oldukça iyi sonuçlar çıktı.

umutn ve jarhead bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben 5 yıldır şeker tüketmiyorum (çay şekeri kesme şeker) Şekeri sadece meyveden alıyorum.
    Kola, gofret, pasta ıvır zıvır yı 3-4 ayda bir. Yani ortalamaya vurursan 1 haftada şekeri sadece meyvelerden alıyorum. Ek olarak kompleks karbonhidratlar var tabi. İdmandan sonra da basit şeker tüketmiyorum belki yanlıştır bilemem.

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yanlıştır boşalan glikojen depolarının hızlı doldurlması gereken zamanlar da (idman sonras, uykudan uyanlıldığı anlar vs..) kulanılması önerilir

deathlifter bunu beğendi.
  5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    En azından antrenmandan sonra mutlaka al. 200ml meyve suyu içsen yeterli.

deathlifter bunu beğendi.
  6. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Bu ara çay fln derken kullanıyorum. Salona giderken tatlandırıcı alıyım bari damar damar diye ağaca cıkıcam şekeri keselim bakalım yine :D

7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Akas kütlesi almak. Bulk yapıyorsun boşver şimdi damarı. Büyümeye hacim kazanmaya bak. Bnde tatlandırıcı kullanıyorum çay içtiğim zamanlar

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tatlandırıcıların şekerden bir farkı yoki çok zararlılar ...özeliklede aspartam

9. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    o kadar kürde cikmayan damarlarin seker almayınca cıkmasi sacma geldi bana

10. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar azminizi tebrik ederim gerçekten sporu yaşam tarzı haline getirmek budur işte..Yoksa şekersiz ve çikolatasız bir hayat düşünemiyorum..

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bitter çikolataların (kakao oranı iyice yüksek) aslında faydalı olduğunu birçok yerde okudum. Azar azar yenebilir bence tabi abartmadan. Yukarıda belirtmedim ama haftada 2-3 yerim ama sadece bir yediğimde 2cmx2cm şeklinde bir parça olarak kakao oranı %80 olan bir markanın.

12. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    şekeri azaltman ve etkisini görmen senın adına hoş birşey tabi ama biliyorsun bizim gibi sporcuların şeker ihtiyacı var idmanlardan sonra falan bunları bir şekilde meyvelerden falan karşıladığın sürece bir sorun olmaz bencede.komple şekeri kesmek bir facia olur zaten bunu yapmayı sende düşünmüyorsun.

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Früktoz [meyve şekeri] glikoz gibi hızlıca kana karışmadığı için idman sonrası ve sabah uyanır uyanmaz kullanmak mantıklı değildir.

Bence şeker [glikoz] sadece idman sonrası ve sabahları uyandıktan sonra alınmalı.Onun dışında kuru veya yaş meyvelerden ve karbonhidrat kaynaklı besinlerden zaten ihtiyaç olan şekeri karşılayabiliriz.

14. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    benım bildiğim idmandan sonra alınıcak en iyi şeker kaynağı üzüm suyuydu yanı meyve şekeri geç kana karışıyosa üzüm suyu yerıne şeker ihtiyacını neyle gidermemiz gerekiyor?daha hızlı kana karışması olarak

15. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Üzüm suyunda sorun yok...

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    birde glikoz şekerinin beynin ana yakıtı olduğunu unutmamamız gerek .vücudumuza bebekler gibi bakarken beynimizi 2. plana atmak olmaz.

17. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Normal toz şeker, kesme şeker yemeğe zaten gerek yok. %100 üzüm suyu var onlar gayet güzel ve şeker gereksinimi karşılıyor. Süt, buğday hazırladığım yiyeceğe 1 çay kaşığı bal atıyorum o kadar. Muz, elma yemem zaten şeker yememi gerektirmiyor.

18. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Askerdeyken çaya attığım şekeri azaltmıştım. Şimdi tek şekerli içiyorum. Kahveye bile az şeker atıyorum tadını beğenmesem bile. Bitki çaylarında bazen kullanmıyorum bile.

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Doğru noktaları belitrmişsiniz.
    Söylenenlerin hepsi doğru.

Üzüm suyundaki fark glikoz oranının meyve şekerine göre daha fazla olmasıdır.
    O nedenle bal ile kıyaslanabilir.

İdman sonrası veya sabah uyanır uyanmaz beyaz şekerli su veya üzüm suyu uygundur.

Akay ve FleXoR bunu beğendi.
  20. trasker

trasker Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    şeker tüketme tabi ama şeker tüketmeyip beyaz ekmek, pirinç pilavı, mısır gevreği, patates(özellikle fırında patetes) falan bolca tüketiyorsan bırak bir adım ileri gitmeyi 5 adım geri dönersin. sporcuların kompleks karbonhidrat diye tükettikleri pirinç,beyaz ekmek,patates ve mısır gevrekleri çay şekerinden bile daha hızlı yükseltir kan şekerini ve dolayısıyla insülin seviyesini de. oldukça hızlı sindirilen bu besinler vücuda uzun süre enerji sağlayacak besinler değillerdir ancak antrenmandan önce tüketilirse işlevini gösterirler.

Sayfayı Paylaş