şansım varmı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sedat tarafından 15 Ocak 2005 başlatılmıştır.

1. sedat

sedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 31 1.77 boy 81 kilo.

arkadaşlar benim problemim üst tarafla. göğüslerde aşırı yağlanma var genelde üst taraf ama beni rahatsız eden göğüsler.

evde dambılla çalışmaya başladım. diyet de yapıyorum 75 e düşecem.
    Acaba şansım var mı göğüsleri normal hale getirmek için, 3 ayda belli bi sonuç alabilirmiyim.

derdim süper kaslı göğüsler elde etmek değil, bu yağlanma ve sarkmayı normale döndürmek istiyorum sadece. Yardım ederseniz çok memnun olacam.

spor salonuna gitme şansım yok o yüzden tavsiyelerinizi ona göre bekliyorum. şimdiden sağolun.

2. dorianyates

dorianyates Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24
    SEDAT abi, aynı sorun benim göğüslerimde vardı, şimdi göğüslerim taş gibi, uzun zamandır vucut geliştirme salonunda spor yapıyorum.. Madem salona gitme olanağınız yok aldığınız kalori miktarını düşürün ve vucut aktivitelerini arttırın, vucut enerji olarak vucutta bulunan kendi yağlarını yakmaya başlayınca ancak ozaman göğüsteki yağlardan kurtulursunuz..Dambılla da haftada 2 veya 3 kere az kilo çok tekrar antreman yapmanızı öneririm..İnşaallah sorununuz hormonsan değildir.. Eğer vucut hormonlarıyla ilgili bir sorunsa göğüs uçlarıı şişiyor bildiğim kadarıyla, buda ameliyat ile düzeltiliyor.. Bu yazdıklarım benim kendi düşünce ve görüşümdür sağlıcakla!

3. dorianyates

dorianyates Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24
    Not:Vucudun bir bölgesinden yağ atmak mümkün değildir.. iyi beslenme programı ve kardio çalışmalarıyla vucudun bütün bölgellerinden yağ atılır.Dambıllarla da göğüs kaslarını sıkılaştırabilirsiniz buda şekilli durmalarını sağlar.yağlıyken bile yapılan göğüs antremanları, göğüs yağlı bile olsa şekil verir. yani yağa bile şekil vermek mümkün, yumuşak durur o ayrı bir konu...

4. Guest

Guest Guest

kardes evde bu is biraz zor ama hedefine ulasman mümkündür.

Gögüs pressin yaninda sana baska tavsiyem var. Haftada 2 kere kosma sporunu yap ki vücuuttaki yaglari eritmede hizlilik olsun ve isin kolaylassin.

dambilla yatarak press yap. yani egik sehpada yada kendini asagiya dogru egerek(yukari degil) yapacagin harekette direkt olarak alt kisimlari calistirirsin ve bu senin mem ucu cevresini ve orada biriken yaglanmayi düzene sokar.

Daha sonra dambilla normal press uygula. Yalniz yatakda olmasin. Cünkü uzandigin zemin biraz sert olsunki belin bükülmesin.

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bak bu cok önemli ;)

6. sedat

sedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunum hormonal değil bildiğim kadarıyla. 22 yaşında geçirdiğim bi sakatlık sonrası aşırı kilo aldım 100 kiloya kadar çıktım. sonra bir sene içinde 73 e düştüm sonra bi daha adam edemedim üst tarafı sarkma oldu galiba bu nedenden.
    şimdi bu sorunu halletmeye kararlıyım önümde 3-5 ay boş zamanım var. sonra o kadar tempolu çalışamam.

Yalnız 3 ayda örneğin biraz sonuç alabilrimiyim, çalışıp da hayal kırıklığına uğrarsam bırakmaktan korkuyorum. Dediklerrinizi uygulayacm ama bana derseniz ki 3 ayda fazla bişey olmaz bunu bilerek moral bozmam devam ederim.

Sorularım biraz cahil sorusu kusura bakmayın aama cevaplarınıza çok teşekkür ederrim.

7. dorianyates

dorianyates Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24
    3 ayda filinta gibi olursun. haftada 1 kilo vermeye bak oki..

8. sedat

sedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu program iyimi. 2 günde bir yapacam. ( dambılla) 2 set

1. şnarv
    2. Bench pres
    3. Fly
    4. İncline Bench pres
    5. İncline Shoulder raise (omuz kaldırma)

ikinci günü

1. şnarv
    2. B.pres
    3. fly
    4. Decline b. pres
    5. decl. fly

9. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    sevgili arkadaşım pratik basit ve anlaşılır anlatmaya çalışacağım:

vücut kilo aldıkça sen istemesende östrojen miktarı artar. kilo versen bile bu miktarın düşmesi kademe kademe ve yavaş yavaş olur sakın anti östrojen kullama. bunun dışında kilo verme dönemlerinde sarkma normaldir bunun hormon konusu ile ilgisi pek yok (adele geliştirmek için kilo almadıysan ve bu dönemde idman yapmadıysan ki sen bu grubun içindesin sarkma olur) göğüs, kolun arka kısmı, bacakların iç kısmı bunlar normal ve yavaş yavaş erime olacaktır özellikle kemik yapısına göre kilonun aşırı olduğu durumlarda zayıflama diyetlerinde bu çok normal. bu arada kan değerlerinizi ve size uygulanan diyeti buraya yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz çünkü bazı diyetlerde protein miktarı da düşük tutulur ve bu da sarkmalara daha fazla etki eder protein kası sıkılaştırır. diyetinizi bozmayın sabırlı olun dambıla da fazla yüklenmeyin bilinçsizce aynı bölgelere yapılan aşırı yükleme kas kütlesini eritir. egzersizler konusunda arkadaşlar yardımcı olmus zaten

10. sedat

sedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rejimime devam ediyorum aslında tamamen kendi kafama göre sadece yağ ve karbonhidrat alımını azalttım ve spor aelimden geldiğince devam ediyorum. birkaç kilo daha verdim ama maalesef göğüsler özellikle rahatsız edici şekilde yağlı.

ama arkadaşların dediklerinden de anladığım bu uzun bi zamanda hallolacak, pes etmedim burada forumda okuduklarımdan da anladığım bişey var sabır olmadan olmuyo.

yol gösteren herkeze teşekkür ederim. normale döndüğümde burda eski ve yeni fotoğraflarımı yayınlayacam ki ziyaret eden aynı derdi olan arkadaşlara da cesaret versin pes etmesinler. eyvallah.

11. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    VÜCUDUN SAVUNMA REFLEKSİ

vücudun iç organlarının etrafindaki yağlar (iç yağlar) arttıkça vücut fonksiyonları zorlaşır. kalb fonksiyonlarını tam olarak rahat yerine getiremediğinde vücudun normal tepkimesi değişmeye başlar. beyin tüm hormonları kontrol eden merkezdir kalbin aşırı yüklendiğini algılayınca (yürürken haraket ederken tıkanma) otomatikman vücuda kortizon üret talimatını verir kortizon vücudu rahatlatır (kilo kiloyu getirir) ancak kendisi de bir kilo faktörüdür. bunun yanında kaslar için iyi olmayan kortizon kemikler için de iyi değildir kemik yoğunluğu düşmeye başlar beyin bunu önlemeki için vücuda östrojen üret ve kemik yoğunluğunu artır komutunu verir. bu sadece 1 adet etki tepki dir bunun gibi yüzlerce etki ve tepkime olur vücut daima kendini korumaya çalışır. normal kilodaki insanların testosteron östrojen oranları aşırı kilolu insanların testosteron östrojen oranlarından farklıdır tıp ta bu oranları göz önüne ararak islem yapar buna en iyi örnek ünlü komedyen ve oyuncu ata d....r olabilir vücut oranlarına bakarsanız ne söylemek istediğimi anlarsınız. bu hormon seviyesi değişikliği şahsı karakter kişilik olarak etkileyecek düzeyde değildir. kafana göre yağ ve karbonhidrat alımını azaltma bazı yağlar olmadan bazı vitaminler emilemez, ve vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var. dieti doktor kontrolünde (dietisyen değil) yapman amaç ve hedeflerini doktora bildirmen en doğrusudur. sigortalı isen biraz zorlama ile sigorta sana yardımcı olacaktır gerçi insana insan gibi davranılmıyor ama önemli olan ulaşacağın sonuçtur isini yaptırdıysan sorun yok.

Sayfayı Paylaş