şınav çekmek arkadaşlar lütfen yardım edin .s

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve memet177 tarafından 29 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. memet177

memet177 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar ben 17 yaşındayım yaşadığım yer gereği salona falan gidemiyorum evde çalışmak zorundayım şimdi ben kendimi şınavla geliştirmeyi düşünüyorum bununla ilgini kendime derin bir program yaptım ve bu programda ilerleyebilmem için şınav sayısını en hızlı şekilde artırmam gerek önce normal şınavla başlıcam sonra eller açık , yumruk üstü , alkışlı ... şınavlara geçiş yapmayı düşünüyorum Şimdi gelelim asıl konuya arkadaşlar geçen sene başladım hergün 3-4 kere maximum yapıyodum 4 şınavla başlayıp 60 şınava çıkardım ama başım çok ağrıyordu şınav çekemiyordum ve bırakmak zorunda kaldım Çok kötü bir baş ağrısıydı derslerimin düşmesine bile neden oldu kitap bile okuyamıyodum geceleri yatamıyodum Hastaneye gittim emar çektirdim ALLAH a şükür hiç bişey yokru burnumda et varmış(alakası varmı bilmiyorum) 6 ay başım ağırdı tabi dinlenerek geçirdim şınav falan çekmiyordum ve başımın ağrısı geçmişti Sonra yine başladım geçen seferki gibi ağır bir program yapmıyodum 6 haftada 100 şınav programına başladım hiç baş ağrısı olmuyodu bu progtramda ama artık program işe yaramıyor gibiydi (yada ben yapamıyodum) ve bıraktım sonra başka bir programla yine başladım haftada 5 gün pazartesi-salı-çarşamba-perşembe-cuma yapıyorum. Bu sefer günde 4 set yapıyorum nefes alışverişine falan dikkat ediyorum ilk hafta müthiş geçti ama 2.hafta yani bu günlerde başım ağırmaya hafiften başladı. Bunun nedeni ne olabilir çok ağır bir program değil evet belki kendimi zorluyorum tekrar sayısını artırmak için ama arkadaşlar kendimi zorlamasam nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirimki . Arkadaşlar bu baş ağrısının sebebi ne olabilir. ham bi vücudum vardı o yüzden olabilir diye düşündüm kondisyon kazanmak için antrenmanlar yaptım burpee ve koşu ama burpee hareketini yaparkende başım ağırıyordu bi kere bench press denedim dambıllarla o zamanda ağırdı arkadaşlar başım ağırıyor ve kıpkırmızı oluyorum birden ateşim çıkıyor arkadaşlar ALLAH rızası için yardım edin çok zor durumdayım .s

2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    O pozisyonda beynine asiri kan gidişi olmasindan kaynaklaniyor olabilir

Bunun bence olabilecek temel iki nedeni ya kendini çok sıkıyorsun veya dogru nefes alış verisi yapmiyorsun sınav esnasinda

3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Doğru nefes + çalışmadan 2saat önce yemek yemiş olun yani kısa bi süre Olmasın yemek ile antrenman Arasında yinede tekrardan doktora çıkmalısın inşallah ciddi bişey yoktur geçmiş olsun tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlarda paylaşacaktır mutlaka..

Ekleme:https://www.bodyforumtr.com/threads/agırlık-kaldırırken-başağrısı.26678/
    Bu konuya göz atın güzel tavsiyeler var

4. memet177

memet177 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim cevaplar için doktora gittim emar çektirdim bişey yoktu beynimde çok şükür ama neden olduğunu bilmiyorum evet sanki beynime fazla kan gidiyor ondan olabilir ama neden nefes alışverişine dikkat ediyorum bide kendimi zorladığım doğru ama kendini zorlamadan nasıl artarki tekrar sayısı

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Doktora tekrar git, sinav cekerken agriyor diye ustune basarak belirt ona gore incelesin. Bir de baslamadan once boynunu ve omurgani esenet, ufak kosular yapip nabzini hizlandir. Isinmadigindan olabilir, belki de omurganda fitik benzeri bisey vardir zorlayinca agriyodur basin.

6. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kendini fazla zorlama

7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    iyi ısın - yemekten sonra arkadaşların dediği gibi 2 saat kadar bekle - nefes alış verişi ve hareketin nizamiliğine çok dikkat et
    yazıyorum ama yanlış anlama hani sonuçta yaparken bildiği halde ters yapanlar bile oluyor kalkarken nefes ver bi anda değil ama
    kıpkırmızı oluyorum diyorsun başağrısıda cabası böyle yapıp tekrar dene eğer yine olursa doktora gidip aynen söyle şöyle şöyle yaptığımda böyle oluyor diye sağlık şakaya gelmez

8. memet177

memet177 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkür ederim arkadaşlar dediklerinizi yapıcam daha dikkatli olucam inşallah bidaha olmaz bu baş ağrısı

Sayfayı Paylaş