şınavın zararı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deliruhi89 tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle selam herkese.2.aydayım ve hocama şınavın zararı olup olmadıgını sordugumda kendi vücut ağırlığıyla yapılan çalışmaların hiç birinin zararı olmaz demişti ama aklıma takıldı haftada 2 gün(pazartesi-perşembe) göğüs hareketim var bu harektin olmadıgı hergün şınav çeksem bi zararı olur mu?yoksa herzmanki gibi dinlendirmek mi gerekir ve nezman çekilmelidir?

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Avatarındaki gibi bir vücut hayalinde isen çekebilirsin...Ayrıca haftanın 2 günü göğüs yazmışsın çok ağırsa program çeknezsin...sana kalmış ama her zaman söylemişimdir bir sporcu 100 şınav 20 barfix 200 mekik ağırlıksız 200 squat çekebilmelidir tabi bu konu başka......
    Bu arada yeniysende çok zorlama bence..

3. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Gelişmek istiyorsan kesinlikle çekmemelisin kendi vücut ağırlığınla yapılan egzersizlerde aletli egzersizlerde birbirinden çok farklı değildir yani pazartesi göğüs çalıştıktan sonra salı günü şınav çekmenle 20 kg la yada 30 kg la bench yapman arasında çok fark yok neticede pazartesi hırpalanan adeleni tekrar hırpalıyorsun ve dinlenmesine kendini toparlamasına izin vermiyorsun böylelikle gelişim olmaz ayrıca sadece zayıf gördüğün tek bir bölgeni haftada 2 kere çalıştır arasındada en az 72 saat olsun ve en ufak bir ağrı hissediyorsanda çalışma derim her bölgeni haftada 1 kere çalıştırmak bence en ideali kaslarımıza dinlenme fırsatını vermezsek onlarda bize daha fazlasını vermezler.

Scoobz bunu beğendi.
  4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Ama mesela bu arkadaş göğüs günü 3 hareket yapıp bırakıyorsa az calıstırıyorsa yani idmanlarını kısa tutuyorsa , göğüs omuz pazu giriyor mesela o gün her adale için 3 hareket 4 set yapıyor toplam 9 hareket 45dk da biter o idman o gün adaleye sadece ağır basarak şişirerek idman yapıyorsa , ama uzun sürmüyorsa bu idman ertesi gün şınav cekebilir mi ?
    mesela göğüs için göğüs- üst göğüs bench press ve dips girip bırakıyorsa ertesi gün ağrı olmadığında yada az olduğu zaman şınav cekebilirmi yada ,

Göğüs günleri salı perşembe , diğer 2 gün ise ptz cumada ise kanat arka kol calısıyor hafta sonu ve carsamba tatil [ off day ] hafta sonu şınav cekebilirmi boş gün sonucta evde ? yoksa o 3 gün dinlendirmek ve beslemek o gün şınav cekmekten çok daha mı önemli ?

Son düzenleme: 12 Şubat 2010
  5. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Scoobz kesinlikle dinlendirmek çok daha önemli mesela salı göğüs çalışıyor demişsin çarşamba şınav çekmek kabuk tutmuş yaranın kabuğunu kaldırarak kanatmaya benzer onu kendi haline bırakalım ve vücudumuz kendi tadavisini yapsın ben hiçbir zaman hacim programlarında 3 bölge çalışmayı doğru bulmuyorum en fazla göğüsle biceps sırtla triseps girilebilir ama göğüs omuz aynı gün çalışılmaz hatta bacakla (ön -arka ve kalf 3'ünüde bacak olarak söylüyorum bunlar bacak günü aynı anda çalışılabilir) hiç birisi yan yana çalışılmamalı şunu artık herkes bilmeli ki çok çalışmak çok gelişmeyi getirmiyor ben spor salonunda çalışıyorsam ısınma dışında neden şınav çekeyim ki ama evde aletsiz çalışıyorsam tabiki şınav en temel göğüs hareketidir ama hem salona gidip hemde dinlenme günlerinde şınav yada barfiks çekmek bence çok yanlış.

zoparrat ve Scoobz bunu beğendi.
  6. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs hareketlerini pazartesi ve perşembe giriyorum ve 3 hareketim var kelebek benc press ve üst göğüs.bunun dısında sırt bilek ve biceps çalışıyorum sanırım yeteri kadar dinlenme oluyor.vücut ağırlığıyla çalışmak daha yararlı die duymustum

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Mustafanın dediği gibi sonuçta amacın vücut geliştirmek ama mesela mücadele sporlarıyla uğraşıyor olsaydın o zaman tam tersi faydası olurdu.....Zaten haftada 2 gün göğüs bile fazla bence programına uy yeterli Dinlenmek ve beslenmek bu sporda büyük öneme sahip...

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    bu tamamen amacının ne olduğuyla alakalı vücut ağırlığınla ne kadar hacimlenebilirsin bir yerden sonra kaslarını yakmaktan öteye geçemezsin zaten sen bu sporu salonda yapmaya karar vermişsin hem haftada 2 gün göğüs gireceksin hemde boş günlerinde şınav çekeceksin o göğüsler hacimlensin bende burdayım kardeşim ama sen ısrarla çekicem diyorsan kolay gelsin.

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

MUSTAFA ÖREN bunu beğendi.
  10. deliruhi89

deliruhi89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok ztn amacım vücut geliştirmek.oyüzden kasları yormaya kendimi hırpalamaya hiç gerek yokk.sizin bilginizden şaşmamak en iyisi:)

11. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım konu cevap bulmuş ancak unutulmaması gereken bir cümle var:
    kaslar salondan çıktıktan sonar gelişir

12. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    güç kazananbilirsin ama kütle çok zor...amaç kütle kazanmaksa bu kadar sık çalışılmaz.. haftada 1 gün çalış ama sıkı çalış elinden gelenin en iyisini yap iyi beslen iyi dinlen..

sürekli çalışarak kas büyüseydi inşaatdaki duvar ustalarının herbirinin kolları 45 cm olurdu...

ozpirik bunu beğendi.
  13. coolplayboy

coolplayboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaw merak edıyordumda bende her gun sınav cekıyorum yaklasık 70 tane her gun , bu kasların recover olması gerekıyor ya bu sınav ıcınde gereklımı ? 1 gun calısıp 1 gun dınlenmelıyım acaba .
    tesekkurler

Sayfayı Paylaş