1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Şuan ki 5 tekrar 3 tekrar 1 tekrar max kilolarım(yaş16)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Berkbyc tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    helal olsun bende 16 yaşındayım :D ağırlıklarım bunun yanında leş :D bide kendimi iyi sanardım :D yaşına göre süper devam edersen çok başarılı olursun eminim :D bide ne kadardır bu sporu yapıyorsun ? bide programda güzel ya :D tecrübelerinle kendine göre en iyisini ayarlamışsındır zaten :D bide bench p. squatınla eşit nerdeyse :D heralde üst vücutla alt vücut arasında pek fark yok :D

Son düzenleme: 19 Nisan 2016
    Berkbyc bunu beğendi.
  3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Güzel program :) kolay gelsin

Berkbyc bunu beğendi.
  4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    temel sağlam ve potansiyel var bunlar aşikar.fakat çook düzeltmeler yapmanız gerek.araştırmaya devam.

Berkbyc bunu beğendi.
  5. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için daha yolun başındayız araştırmaya ve çalışmaya devam 1.5 yıldır bu sporla(sevdayla) uğraşıyorum . Abesto kardeşim squatta tam anlamıyla yardım vermeyi ya da kontrol edebilecek biri yoktu cesaret edemedim:)

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yalnız merak ettim 1.5 yılda nasıl 150 kg bench oluyor :D bizim salonda üni son dakika kişiler (çoğu 4-5 yıldır bu sporu yapan) 150 kg anca kaldırıyor. Sende maks 70-75 kg olsan kendinin 2 katını kaldırman baya baya zor :D

7. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Profil resmim eski şuan 89-90 kiloyum:)

8. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hareket formuna önceliğini vermelisin bence özellikle deadlift

Berkbyc ve Nanza bunu beğendi.
  9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    altyapın güzel hem fizik açısından hem kuvvet açısından. birkaç öneri olarak , normalde 1 tekrar yapabileceğin ağırlıkların çok çok ötesine arkadaş yardımıyla çıkma derim. zira sakatlık riski çok yüksek ve gelişimini görmen açısından çok dengesiz olur çünkü arkadaşının kaç kilo kaldırdığını bilemezsin , yardım olayını serbest yaptığın tekrarlardan sonra ekstra 1-2 tekrar alarak yap daha ötesine geçme. deadlift açısından da normal tutuşla yapmaya çalıştığından kavrama gücün yetmiyor ve potansiyelinin altında kaldırıyorsun , ya tüm tekrarlar boyunca mixed grip yap ya da strap kullan. diğer türlü daha çıkarabilecekken ağırlığı tutamadığından dolayı bırakmak zorunda kalıyorsun.

BulkHulk, Akay, a7fox ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumlarınız için teşekkür ederim hepsini dikkate alacağım uzun süre temel hareketlere ara vermek zorunda kaldım sakatlıklar,ameliyat vs bu 1.haftaydı bi nevi alışma süreci gibi elimden gelirse 4.haftayıda kaydederim son olarak yardım konusunda size katılıyorum fakat bilgisine güvendiğim bi abim 1.gün videosundan sonra yardım alarak devam etmemi önerdi yorumlarınız için tekrar teşekkürler..

11. rmzn1

rmzn1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    steroid var mı? tercih meselesi sonuçta. bi senede sağlam supplement desteğiyle bu seviyeye gelinir ancak yaşın çok küçük diye merak ettim

Berkbyc bunu beğendi.
  12. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır abicim supplement(besin takviyesi) dışında hormonal takviye (steroid,peptid) kullanmadım yorumların için teşekkür ederim :)

rmzn1 bunu beğendi.
  13. a7fox

a7fox Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Hersey cok iyi tebrikler. Fakat bu kadar ağırlıkla kendini bu kadar zorlamanın bir anlamı yok. Bu vucut sana cok uzun yillar lazim. Yarismaya katilmayacaksan veya bilemedigim baska bir amacin yok ise bu işin zevkini çıkar bence. Fazla agirliklar zamanla eklemlerinde dönüşü imkansiz arizalara sebep olur. Sonra sadece parkta yurumekle yetinirsin. Tekrar başarılar.

14. HeldMan

HeldMan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Deadlift formunu bir gözden geçir derim zira ilerde kötü şeyler olabilir.

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    haklılık payınz olsada çok katılmıyorum :D sonuçta ben o benchin altına girsem o kiloyla kolum taşımaz direk üstüme çöker :D ama onun vücudu kaldırabiliyorsa buna gücü yettiğindendir yani vücudumuz arzularımız doğrultsunda şekillenir :D kaldıramiyacağı ağırlığın altına girmeyeceği sürece sorun yok bence :D

repab bunu beğendi.
  16. a7fox

a7fox Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle saygı duyuyorum. Yazdiklarim tamamen şahsi fikrim.

abseto bunu beğendi.
  17. trans18

trans18 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    saçma bir düşünce yukarıdaki arkadaş tam anlamıyla doğru konuşmuş arnold'un bir videosunu izlemiştim arnolda soruyorlar vücud çalıştığınız zamanki hatalarınız nelerdir diye arnold ise şöyle diyor : gençken çok ağır kilolarla yaptığım hareketler yaşlılıkta bana eklemlerimden acısını cıkarıyor deadlift squat gibi hareketlerden bahşetmişti

18. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Türkiye de bu spor bu yüzden gelişmiyor dünyada insanlar bir sporu yaparken hayatlarını ortaya koyuyorlar eğer bu arkadaş doğru bir hocayla çalışırsa ben çok iyi bir milli olucağını bizi çok iyi temsil edeceğini düşünüyorum bu işler böyle olimpiyatlarda hayıflanırken bir yandanda böyle olsun şöyle olmasın demek doğru değil eğer arkadaşın hedefi powerlifter vs gibi birşeyse ve milli olmaya hazırlanıyorsa ben hiç durmasın derim başarılar kardeşim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Berkbyc ve abseto bunu beğendi.
  19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle arnold bodybuilder . burda powerlifting den bahsediyorum. Yani eğer o kadar zararlıysa tüm bench p. squat deadlift vb. hareketleri yapan powerlifterlar mal. Yani arnold un vücudu iyi olsada ağırlık konusunda onu örnek almak olmaz :)

Berkbyc bunu beğendi.
  20. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Değerli form üyeleri öncelikle ben bu programla 1 ay boyunca güç çalışacağım kaydettiklerim programda olan temel hareketler onlar dışında asistan hareketlerde içeriyor,konumuza gelirsek aynı gün içerisinde squat, ohp, bench, deadlift gibi en sağlam hareketleri giriyorum beslenmemde düzenli öyle abartı bi kalori alımı yapmıyorum hatta aldığım kaloriyi kıstım dahi eskiye göre.Bırakın da ara da bi olsun girdiğim kilolar da şaka kilolar değil(benim için) ayrıca ben prof veya milli bir sporcu değilim sizler gibi bu spora gönül veren biriyim düşünceleriniz için hepinize çok teşekkür ederim elimden geldiği kadar dikkat ediyorum daha da dikkat edeceğim ama bunun yanında ülkemi inşallah çok iyi bir şekilde temsil de edeceğim 'eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri' hesabı hepinize iyi günler ve iyi idmanlar diliyorum tekrardan teşekkürler :)

Hıfzullah bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş