Şu An Ne Yiyorsunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve el-mehmeti tarafından 13 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. el-mehmeti

el-mehmeti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    STUDENT
    Yer:
    MERKEZ
    ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR

ARKADAŞLAR BU TOPİC'E ZAHMET OLMAZSA SİZLERİN ŞUAN NE YEDİĞİNİZİ YAZARSANIZ MEMNUN OLURUM BU ŞEKİLDE DİĞER ARKADAŞLARDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLACAK BELKİ'DE BU SİSTEM ONLAR İÇİN BİR YARDIM OLACAK.

KENDİNİZE İYİ BAKIN HOŞÇAKALIN ;) ;)

el-mehmeti

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bir günlük
    listem ucuz maliyetlidir tavsiye ederim

10 yumurta 10x100 =1000
    1 kg tavuk göğsü kemiksiz kilosu 4 ytl= 4000
    yulaf ezmesi sabah ara öğün 100 gr aşağı yukarı =1000
    pilav 1 veya 2 porsiyon=3000
    her gün 2 kutu ton balığı ikilisi bim markette 3.500
    meyve suyu(yulafa süt koymuyorum)supplamentlerin etkisini azaltıyor)bir kutu=1500
    muz hergün idmandan sora potasyum için 3 adet=1500
    çay yok sigara 1 aydır bıraktım süt yok varsa yoksa tavuk pilav yerinede kırmızı yağsız biftek ve makarna butada sadece biftek pahalı diğerleri fiyet ve besin değerleri açısından çok iyi günlük total 13.500

supplamentler hariç bunlar içinde aylık ortalama 150$ ödüyorum bu adamı batırır

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4028

sanırım bu linke göz atmalısın işine yarar hem fiyatlarda yazılı orayada yazmıştım aşağılara doğru bak listeler var saygılar

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yazdıklarım 1 gun için:
    10 adet yumurta (sabah 5 öğlen 5)
    200 gram lor peyniri
    1 lt süt (sabah 500 ve aksam yatmadan 500)
    250 gram sögus tavuk gogsu (alternatif olarak aynı miktar light superfesh tonbalığı)
    (bütün bunlar gunluk 150-160 gram proteine tekabul ediyor ki bu 75-80 kiloluk biri için normal.. kg başına 2 gram protein)
    bunlar dışında gün içersinde 700 grama yakın meyve (elma ve armut), bir o kadar sebze (salata için domates,hıyar,kırmızı biber,pırasa), gerekli diğer tahıl ürünleri (yagsız makarna veya pilav, yulaf).
    Benim burda üzerinde durmak istediğim nokta lor peyniri.. tahsildaroğlunun vakumlu pakette satılan lor peynirlerinin 100 gramı sadece 95 kalori ve 19 gram protein içeriyor.. (paket üzerinde yazan degerler bunlar) Bir paket 500 gram ve fiyatı 2.250. Bence baya ekonomik ve aynı zamanda pratik. (özellikle ton balığı ile kıyasladığımızda) Denemenizi öneririm.

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    sabah : 250 gr cornflakes- light süt ile
    150 gr light kaşar
    2 dilim kepek ekmegi
    1 muz

kusluk: kepekli kasarlı 2 tost veya yarım ekmek sandvic
    veya Lfialif yulaf ezmesi (150 gr) normal süt ile..

oglen: 1 paket ton (142 gr) , bi tabak yagsız bol makarna, 4-5 dilim kepek ekmegi, 1 kuru konserve mısır

Aksamüstü (16:00 gibi) - 10 yumurta, 4-5 dilim kepek ekmegi, az beyaz peynir

antremandan sonra (21:00 gibi) - yarım -1 kilo arası tawuk/et/hindi/balık,200 gr kepekli pirinc lapası,

supplement:
    antremandan hemen sonra ve sabah kalkar kalkmaz protein shake icerim
    antreman oncesinde 5-6 tane amino 3000 ve NOX3
    oglen 1-2 gibi animal pack ( 2 gunde 1 bir)
    gece yatmadan once GH stack

bu beslenme ile 2-3 ayda 6-7 kilo (kaliteli kas) aldım

YAG AZ, SEKER HIC YOK

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    antrenmandan sonra aldıgın yarım - 1 kilo arası tavuk protein alımı açısından fazla değil mi? yoksa yatana kadar bölerek mi tüketiyorsun?

6. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    Power bayagı saglam yiyiyormussun helal. Genelde kizlarin yaptigi (pazartesi baslayip ogleyin tatliyla biten) diyetlerden bile daha zor. Ben neler yiyiyorum. Tabiiki pump gibi calismiyorum daha cok cardio agirlikli bu aralar. ondan boyle yemiyorum. Zaten isim de yogun cok da kolay degil.

Sabah ceviz findik toplam 1 avuc, kepekli cubuk kraker. Tabiiki kahvaltinin cok daha iyi yapilmasi gerekiyor, ama is ortami ve kahvalti icin erken kalkamiyorum. Metabolizma calismaya baslasin yeter
    Ogleyin genelde salata, yagsiz makarna yada diyet tavuk balik turu yemekler mutlaka taze sikilmis meyve suyu, genelde kivi portakal suyu karisimi
    Antremandan 2 saat once kepek egmege tost su ya da meyve suyu
    Antreman oncesi amino 1500 3 tablet. Yurtdisindan almistim markasi holland & brand ya da ole bisey.
    + Creatin + l-carnitin
    Antremanda maden suyu meyve suyu karisimi 500 ml.
    Antreman sonrasi protein tozu + normal gunluk sut + muz + unakitan yumurta beyazi kucuk paketin yarisi yani 4-5 taneye denk geliyor+bal karisimi
    Aksam yemegi genelde tavuk yagsiz , makarna da olabilir, ya da salata. yaninda su

GEnel olarak beslenme programim boyle. Sonucta onemli olan az yagli, daha cok protein bazli beslenme. Dedigim gibi cardio agirlikli calisiyorum simdilik boyle yetiyor. Gun icinde azar azar surekli su icmek onemli. metabolizmanin da surekli calismasi icin 3-4 saatte bir midenize mutlaka birseyler girsin. eger cok duzenli bir sporcu hayatiniz yoksa diyete gerek yok. dikkat etmek yeterli. haftada 1 ya da durumunuza gore 15 gunde 1 de serbest gun ilan edin derim

7. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    pump forever helal olsun ya ...

senin şu örnek beslenmene bakınca ya diyorum madem bu derece kalite beslenemiyorum gideyip parayı supplemente basayım da deliler gibi çakayım ama biliyorum ki o da bi yere kadar ne yapmak lazım??????...

8. eminsss

eminsss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    HSD DOSTUM SIKI BESLENMEN VAR İLGİMİ ÇEKEN SİGARAYI BIRAKMASAN GELİŞME DEVAM EDİYORMU. VEYA KAS OLUŞUMUNDA NE YÖNLÜ ETKİSİ OLUYOR.

9. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sabah; 5 yumurta beyazı 2 dilim çavdar ekmeği,2kibrit kutusu peynir(zaten pek aram yok) 1 bardak çay,cornflex(1 kase),1 bardak süt,biraz zeytin
    ara öğün;muz,süt veya süt-ceviz-muz mikserde
    öğlen;250-300 gr tavuk,pirinç pilavı veya haşlanmış makarna,yoğğurt,salata, 1 adet elma
    ara öğün;250 gr karışık kuruyemiş 1 bardak süt veya meyve suyu birazda kuru incir
    akşam;ızgara et veya balık,sebze,elma salata.
    yatmadan önce;muzlu süt.
    benim genel programım böyle ama bunlar değişiyor tabi. ara öğünler filan veya öğle yemeğinde oynama yapabiliyorum ama akşam saatlerinde karbonhidrat almamaya dikkat ederim. bide bazı dönemler protein tozu,glutamine,creatine gibi suplementler alırım ve yanında takviye olarka soya lesitini ve üzüm eksitresi de alırım.

10. capoeirafighter

capoeirafighter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    abi millet uçmuş harbi ya ben o bahsettiklerinizi yesem batarım hatta babam batar ....ailecek çökeriz walla...bir öğrenci olarak ....benim de naçizane beslenmem aşağıdaki gibi ...biraz garip olabilir ama işe yaramıyor değil....

sabahları yani 11:00 gibi 10 yumurta ....

akşama doğru ekmek arası bişeyler atıştırmalık.....

akşam 23:00 gibi de pilav yada yumuttalı makarna ....

ama aşırı yiyorum yarasın diye ....

böle işte öğrenci olup body yapmak kolay deil bide mesela sınavlar başlayınca bırakmak zorunda kalıyorsunuz ister istemez sınavlar üstünüzden geçiyor 1 ay kadar sonra bi bakmışsınız bütün kaslar gitmiş 80 kiloluk adam 72 kilo olmuş...mal gibi aynaya bakıyor sınavlara mı küfretse kendine mi bilemiyor sonra bir daha abanıyor yine bişeyler oluyor ama biliyor sınavlar war daha...önünde... bıraksa mı bırakmasa mı karar veremiyor body yapmayı da çok istiyor...böyle mal mal aynaya bakıp duruyor....

abi parası olup zamanı olup adam gibi body yapmayanlara yazıklar olsun walla....

neyse herkese hayrlı günler...aziz body kardeşlerim...

11. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tam da mikrodalga'da yapilmis patates ustu kasar yerken bu basliga rastladim; cok ironik oldu:) su an saat 14.00 4 saat once sutle islatilmis 150-170 gr yulaf ezmesi uzerine bal doktum yedim; 17.00 gibi 10 yumurta beyazi yiyecegim; 19.30 gibi antreman; 21.00 gibi de tavuk olcak; haslama. ya da ton baligi. diger gunler de buna yakin olur; yiyecekler farkli olabiliyor ama icerik ayni. herkese afiyet olsun.

12. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    kiyma, hazir donmus balik, tavuk gögüsü, yogurt, süt, arada bir salam veya sosis. proteini sayma gibi bi aliskanligim yok zira her ögün tika basa yiyorum. gerektiginden az protein aliyor olmam imkansiz gibi. ve her gün ayni saatte ayni seyleri yemeyin arkadaslar. yanlis bu... bir gün balik eti diger gün tavuk ondan sonraki gün sigir eti... bunun gibi.

13. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah 200 Gram light kaşar
    5 Yumurta beyazi 2 si sarisi..
    2 fincan Nescafe Sek..
    4 dilim kepek ekmeği
    ---
    10 gibi ara öğün:
    2 Kase light yoğurt
    Meyve

---
    Öğle yemeği

250 Gram kuru tartılmış prinçten prinç pilavı (Bazen 2 tabak makarna ile değişiyor)
    2 kutu light ton balığı (320 Gr)

--
    5 gibi ara öğün:
    5 Tane yumarta beyazi 1 Tane sari
    500 Ml süt

--
    Akşam yemeği:
    1 Kilo tavuk light göğüs (şaşmaz) Tavada çok az bitkisel yağ ile Domates vs. ile pişiriyorum tavsiye ederim.

--
    Gece 12 gibi
    12 Yumurta beyazi 2 tane sari
    160 Gr Light Ton balığı

Genellikle gece 3-4 yada 5-6 gibi uyuduğum için 12 de yemek yemek sorun olmuyor...

Ayrica supplement olarak şu sıralar
    Amino 2000
    NOX3
    BiPRO
    Arginine ve Glutamin kullanıyorum.

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ögünlerinde 40 gramdan cok daha fazla protein tüketiyorsun..
    özellikle aksamları tükettigin 1 kilo tavuk gogsunun 200-300 gramdan fazlasının kullanılmayıp yaga donusecegini uyarmak isterim..
    ayrıca gece 4 5 gibi uyudugunu söylemisin.. ve sabah ara ögünün 10 gibi olduguna göre kahvaltıyı 8 9 gibi yapıyorsun..
    e o zaman sen 4 5 saatten fazla uyumuyorsun..
    halbuki kasların beslenip, dinlenip geliştiği en önemli evre uyku evresidir..
    bu konulara dikkat etmeni öneririm..

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sabah
    4 Yumuta Aki, 1 Tam Yumurta
    40 gr. (2dilim) Hindi Füme
    +
    20 gr. (1 dilim) Light Karper
    2 dilim (56gr.) tahilli ekmek
    veya
    40gr. lifalif
    100gr. light süt
    Toplam : 420 kcal.

Ara
    100 gr. Lor Peyniri
    100gr. Light Süt
    6gr. Ketentohumu
    1 dilim tahilli ekmek
    Toplam : 251kcal

Oglen
    1 Kutu (110gr.) Ton Baligi
    1 Danone Activia
    Toplam : 369 kcal.

Ara
    100 gr. Light Labne
    Toplam : 317 kcal.

Antrenman Oncesi veya 2inci ara
    4 Yumuta Aki, 1 Tam Yumurta
    Toplam : 364 kcal.

Antr. Hemen Sonrası (Opsiyonel-Antrenman olan gunlere has)
    1 Bardak (250ml.) Elma Suyu
    100 gr. Lor Peyniri
    1 dilim tahilli ekmek
    20 gr. (1dilim) Hindi Füme.

Toplam : 311 kcal.

Aksam
    100 gr. kızarmış tavuk
    Veya
    1 Kutu (110gr.) Ton Baligi
    +
    1 dilim tahilli ekmek
    1 Danone Activia
    Toplam : 352 kcal.

Yatmadan Evvel
    Protein Tozu
    6gr. Ketentohumu
    Toplam : 143 kcal.

Buyuk Toplam : 2527/2216 kcal. ve aşağı yukarı 250/220 gr. protein almış oluyorum. (her öğünde yaklaşık 30-40 gram alarak)
    Bu düzenle yaşamak zor ama yaşayınca, haftada 3-4 antrenman ile kas yaparak(veya kaybetmeden) 0,8-1 kilo verdim. Ne yazık ki ancak 2hafta sürdürebildim, umarım yine fırsatım olur devam ederim.

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    iyi günler blitz..
    sen bu beslenme programıyla kilo verdigini söylüyorsun.. bence örnek alınacak kadar güzel ve saglam besleniyorsun..

sorum şu: kas yapıp yag yakmak icin bu diet üzerine kardio mu yapıyorsun?
    metabolizman baya hızlı olmalı :)
    ben aynı programı sürdürsem yapacağım kasın yanında yaglanma sorunu da yaşayabilirim heralde..

17. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Programımla ilgili övgülerin için sağol.
    Amacım öncelikle yağ yakmak ve kas kaybetmemek, hatta mümkün ise kas kazanmak. 90 kilo civarında bir insan olduğum için 2500 kalori alıp üzerine ağırlık antrenmanı yaptığım zaman veya 2200 kalori alıp idmansız günü geçirdiğim zaman zayıflıyorum; önemli olan hızlı olmaması, bu programla da hızlı zayıflamıyorum zaten.
    Bu program çok sağlıklı bence, amacın ne olursa olsun dene ve 1-2 hafta sonra basküle çıkıp sonuçlarına bak ona göre karar ver, ben kışın kas yapmak için 4000 kaloriden aşağıya inmedim hiç, hatta 6000-7000 kaloriyi de gördüğüm oldu, haliyle biraz yağlandım ama metabolizma bunlara alışınca, 2500 kalori bünyeye neredeyse kıtlık etkisi yapıyor.

Sayfayı Paylaş