Şiddetli Sırt Ağrısı ( Barbell Curl Yaparken)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Eyubb tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Eyubb

Eyubb Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Meraba arkadaşlar, 4 gün önce antrenman yaptıkdan sonra sırtımın iki kürek kemiğinin arasında biraz sağ tarafa yakınca yeri içerden hafif ağrımaya başlamıştı ama 2 gün sonra hissetmemiştim bile geçti diyerek sonra dün barbell curl yaparken birden ağrı girdi aynı Yere ve şimdi hareket etmesem bile ağrıyor... Bu fıtık gibi ciddi bişey olabilir mi ? ://

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Birde şunu eklemek istedim; son antrenmanımda ısınmadan direk hareketi yapmıştım...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    hareketi yaparken ağır kilo girdiğin için belde bozukluk oluyor mu en büyük nedenleri bel sakatlığında ağır kilolardır kemer takarak yapmayı deneyebilirsin

3. Eyubb

Eyubb Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    27 kiloydu komple ağırlık, normalde 20 tekrar yapardım zorlayınca. bel değilde yukarısına doğru ağrı var derinde ağrı. Kas gevşetici kullandım merhemde sürdüm ama nafile :/... Kemer kullanmak iyi fikir en kısa zamanda bir kemer alacam...

4. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    ağır kilolarda kemeri tavsiye ederim kemer sadece sırt-bacak günlerinde değil her gün takılabilir ağrıların geçmez ise hekim e görünmeni tavsiye ederim BEL bu şakaya gelmez zorlarsan daha kötü şeyler olabilir ama tahminimce 1 haftalık hafif idman sonrasında ağrılarından kurtulursun benimde başıma geliyordu 3 gün flan sürüyodu ortalama salondaki hiçbir kemer belimi tam olarak saramıyor hoca benim bele uygun özel kemer getirecekmiş :D

5. Eyubb

Eyubb Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    :) kemer lazımmış demek ki banada acı bir tecrübe oldu. İnşallah ciddi birşey olmadan atlatırım cevabın içinde teşekkür ederim...

6. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    ben teşekkür ederim konuya hakim olan arkadaşlarında yorumlarını al ama benim tahminimce ağır kilo girerek beli sakatlamışsın özellikle barbel curll hareketinde sıkça görülür :)

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba eyup içerden sırta giren ağrının birçok nedeni olabilir, fiziksel olarak ani hareket veya ısınmadan yüklenme. bunların dışında kalp veya mide problemi olabilir. ben de de benzer ağrılar vardı, hekime gözüktüğümde midemde ülser olduğu ortaya çıktı. ağrı batma şeklindeyse bir hekime görün derim.

maietnigri bunu beğendi.
  8. Eyubb

Eyubb Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    :) tavsiyen için teşekkür ederim mmayg, ama bugün sihirli bir şekilde dicem abartı olacak ama gerçekden ağrı çok hafifledi dündn daha iyiyim şimdi bir hafta dinlensem sanırım sıkıntım geçer.

9. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    395
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim dikkat et kesinlikle iyi ısın ve kemer kullan inan bana bende kulak asmazdım bel fıtığı oldum 5 aydır antrenman yapamıyorum psikolojik olarak bittim ve çok kütle kaybettim inan bana 15-20 dk ısınmaya üşünme ısın öyle başla antrenmana sağlık 1. kuralın olsun

Eyubb bunu beğendi.
  10. Eyubb

Eyubb Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Eyvallah tavsiyelerin için bende kurtuldum dedim sonra 2 hafta sonra yine oldu bende bıraktım antrenmanları LYS sınavından sonra doktora gidip bir kontrol yapacam inşallah ciddi birşeyim yoktur. Ayrıca geçmiş olsun allah şifa versin.

ineedpower bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş