Şiddet eğiliminiz arttı mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Berkthagar tarafından 12 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bildiğiniz gibi bazı insanlar çok sakindir,sözlü ifade etmeseler de şiddete karşıdırlar,bazı insanlarsa çok çabuk öfkelenip şiddet kulanmaya eğilimlidirler,hatta bazıları kavga başlatmak için olmadık sebepler bulurlar.

Dikkatimi çeken ise şiddete başvuran,çabuk öfkelenen erkeklerin daha kaslı daha hareketli,sakin ve barışçıl olanlarınsa daha zayıf,daha güçsüz veya daha hantal oldukları.Genel olarak bu böyle istisnası da vardır elbet.
    Kaslarda bir potansiyel güç olunca sanırım insan bunu boşaltmak istiyor veya kavgada güçlü olacağına inanınca düşmanını ezmenin o kadar da kötü birşey olmadığına inaınıyor.a32

Eskiden şiddet karşıtı ve fiziksel olarak güçsüz,olup şu an vg de yol katetmiş ve güçlenmiş arkadaşlarda acaba şiddet eğiliminde bir artış var mı?Eskisine göre daha kolay öfkeleniyor veya daha çabuk şiddete başvuruyor musunuz?:evil:

2. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

Ben sanmıyorum kardeş onu , yani insanın içinde olan bişeydir o , ama şuda var , adam eskiden hep ezik kalmıştır , güçsüzlüğünden dolayı içinde baskı kalmıştır , aslında kendine güvenemiyordur , kas yapınca o eksiklerini gidermeye çalışır , içindeki azikliği atmaya çalışır , bence bu psikolojidir daha çok

abi bodyci sporcudur , SPORCUDA AHLAKLIDIR , ahlaklı bi adam kendisinden güçdüz birini sırf egosunu tatmn etmek için dövmez , gerekli yerlerde tabiki kendimizi savunmak , hepimizin görevi , haksızlık olduğundada sesimizi yükseltiriz ama , bodyci ÖNCE İYİ Bİ İNSAN olmalıki , insanlara doğru örnek olsun

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kendine güven arttıkça çevreye olan tedirginlikte azalacak ve aslında şiddet eğilimi de azalacaktır..bu tipte de de çok insan var..

ama şuda varki vücuduna ve vg.ciliğine güvenip "daha iyi kavga ederim"gibi çocukça bir psikolijiye girmemek lazım..bunu gözlemlemiyor değilim..
    düzgün ve oturmuş bir karakterde buna rastlanmaz tabi..

Berkthagar, Mestano ve iscrotix bunu beğendi.
  4. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Peki testesteron hormonunun artması saldırganlık dürtüsünü artırmaz mı?

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    testosterondaki ani artmalar belki şiddete meyli artırabilir ama dediğim gibi bu ani artmalar şeklinde olmalıdır..steroid kullanımlarında buna rastlanabiliyor..ilaçsız vg.yapanlardaki testo.düzeyi şiddete eğilimi artıracak seviyede olmasa gerek..

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Doğal yollardan artmasının böyle bir sonuç doğaracağını sanmıyorum ama dışarıdan alınırsa şiddet eğilimine sokacağı kesin. Benim body'e başlamadan önce daha fazla şiddet eğilimim vardı ama şimdi tam tersi çok sakinim. Hormonlarımın düzenlenmesi ve kendime güvenimi buna bağlıyorum.
    Çevremde çoğu kişi kavga muhabbetine giriyor, çoğu zaman beni kimsenin devirip deviremiyeceğinden bahsediyorlar ama uzak kalıyorum böyle muhabbetlere. Açıkçası ben şiddet eğilimimi sokakta yürürken durup durmadık yere laf atan, rahatsız edenlere gösterme taraftarıyım. Hani derler ya "Taksim'de sallandıracaksın bunların hepsini, bakalım yapıyorlar mı bir daha" diye, işte meydan dayağı atacaksın öylelerine bakalım yapabiliyorlar mı bir daha:D:D

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu durumun bende de yeni yeni oluştuğunun farkına vardım son günlerde...
    -Heran sinirlenebiliyor,karşıdakine sözle ya da fiziksel olarak sataşabiliyorum..
    -Arnold kitabında bundan da bahsetmişti; Podyumlarla tanışmadan önce ya da yeni tanışdığı zamanlarda sürekli kavga çıkardığını,sağı solu dağıttığını söylüyordu. Daha sonra bu tavırlarını kendini ıspatlamak için yaptığının farkına varmıştı. Profesyonelce düşünerek bu durumdan kurtulabileceğini ve kendini şampiyonluklar kazanarak ıspatlaması gerektiği sonucuna varmıştı.
    -Diez'in bu sözü bence bizler (V.G.ciler) için kilit nokta;
    ''Kendine güven arttıkça çevreye olan tedirginlikte azalacak ve aslında şiddet eğilimi de azalacaktır.''

diez bunu beğendi.
  8. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet diez'e aynen katılıyorum, body'e başladığım günden beri kendime güvenim ciddi biçimde arttı, hatta kendini aşırı beğenmeye kadar gitti diyebilirim, şu aralar o kadar değil. Bir süre sonra insan alışıyor. Şiddet eğilimine gelince, şöyle diyebilirim, body'e başlamadan önce, sık sık kavga ederdim millete sataşırdım, ama başladıktan sonra ve gelişim gördüğüm zamandan itibaren neredeyse hiç kimseyle kavga etmedim. Kavga ederim, arkamdan konuşurlar, body yapıyor güçlü, millete sataşıyor gibisinden, yani etik açıdan yanlış bir davranış olur...

9. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben her zamn şiddet yanlısı bi insan olmuşumdur olmadık sebeplerle çok adam dövdüm o bence vücuda kas kütlesine bakmaz yürek olacak adamda cesaret olacak en büyük kavgamda 5kişiyle dövüştüm tek başıma 1inin kolunu birinin burnunu kırdım adamda yürek olacak ne olursa olsun dövüş işi yürek işi karşına biri çıkar bardak kadar sende kasıla vücudum ben güçlüyüm die adamakafa tutarsın ama bide bakarsın ki adam senle top oynar gibi oynuo ben buna çok kez şahit oldum o yüzden vücutla alakası yok bu işin

10. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Olmadık sebepten adam dövmek yüreklilik mi?

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Tebrikler!!! Desene sende bir de vücut olsa neler yaparsın neler!!!duh

Excursion bunu beğendi.
  12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kas gücü arttıkca ona olan hakimiyette eş zamanlı artıyor inannın

Berkthagar bunu beğendi.
  13. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
  14. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yapamayacağım şey yok zaten wrestler emin ol ben herşeyimden memnunum kralıda gelse tanımam ağasıda gelse tanımam allaha sanada nasip eder inş vücuduna güvenen arkadaşım

15. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    enteresan..hayvanlar bile dişisine kur,yavrularını,kendisini,bölgesini korumak için kavga eder.olmadık sebepten etmezler.

16. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Şuan 21 yaşındayım ve birçok sporla uğraştım . Çok agresif bir çocuktum.Okulda,sokakta sürekli sorunlar yaşıyordum.Öğretmenlerim bu saldırganlığı ve uyumsuzluğu kontrol altına alabilmek için beni spora yönlendirdiler.
    Yaygın olarak bilinen birçok bireysel ve takım sporunu yaptım.Yaklaşık 1 yıldırda bu sporla uğraşıyorum.
    Benim kendimden bildiği birşey; Spor sizleri daha sakin olmaya ,düşünmeden adım atmamaya yönlendirir.Beladan uzak tutar,kendinizi tanımanızı sağlar.Kısacası spor beni dizginliyor , sakinleştiriyor.

Berkthagar, FleXoR ve diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş