Şeker yiyerek kilo verilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kverth tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Yoldayken aklıma takıldı, mesela günlük 2000 kalori almamız gerekiyor ise biz kilo vermek için 1600-1700 kalori alıyoruz.Peki bu 1700 kaloriyi sadece şekerden yada sadece karbonhidrattan alsak ne olur? Yağlanma ile beraber mi kilo veriliyor?

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Hersey kalori degildir,kalorinin icerigi kalori kadar onemli

3. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Kilo vermek için kaloriyi kısmak yeterli diye biliyorum, ama kas yapmak-yağ yakmak gibi reaksiyonlar için makro besin değerleriyle oynamamız gerekiyor ya, ondan merak ettim.

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    günlük bütün mikrolar tamamlandığında gerekli vitamin lif vs alındıktan sonraki kalan kalorilerde şeker olabilir ama bir yere kadar. kalori kısmak kadar aynen kalitesi de önemli. sonuçta sadece kilo için yaşamıyoruz bu işin sağlık boyutu da var

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Her olaya kalori olarak bakmak yanlış olur çünkü sürekli şeker yiyerek insülinle oynamış olursun buda yağ yakımını durdurur ve hatta yağ depolamayı kolaylaştırır.IIFYM diyeti var aslında senin sorduğun soruya göre hatta @zeo64 hocamında uyguladığı bir beslenme türü ona sormanı tavsiye ederim :)

6. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar ben şeker yiyerek kilo vermek istemiyorum, sadece aklıma takıldı ondan soruyorum :D

7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bütün gün bişey yeme 500 kalorilik 3 cıkolata ye 1500 eder gene kılo verırsın ama sonun nasıl olur dene bi gör bizde merakımızı gıdermış oluruz:D

Kverth bunu beğendi.
  8. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    IIFYM diyetleri de gayet populer ama mesela onda makro hesabın belli,o makroları nasıl karsılayacagın konusunda özgürsün. Hani senin ihtiyacın olan karb miktarının tamamını sekerden aldıgın bir sistem olabilir belki. Ama yanında yag,protein de gerekiyor ki dengeli beslenebilesin. Tüm bunların dışında şeker de vücuda zarar veren bir şey sonuçta. Ama asıl sorunuzun cevabı bence evet sadece şeker yiyerek de kilo verilebilir.

9. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    valla ben gun boyu normal beslenırı gece 9 cıvarlarıda giderim bi elmalı soda yada bi şekerli sakız alırım tüketirim.Şeker olarak bi bunlar var bıde gun arasında yedıgım bir kac mandalina :) veya elma

bana gore bunlar kücük şeyler ama gıdıpte baklavalar dondurmalar fln yenirse kötü tabikide

Sayfayı Paylaş