Şeker Hastasıyım,Kiloluyum ve Çıkmazdayım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheTonkpo tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TheTonkpo

TheTonkpo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba herkese 1 yıldan fazladır üyeyim ve merak edilen bütün bilgilere bu forum sayesinde ulaştım ama uygulamadım.
    Bu 1 yıl içinde ise şeker hastası oldum ve günlük 4 tane iğne vuruyorum kendime. Sizlere birkaç sorum olacak lütfen engin bilgilerinizi paylaşınız ki çok mutlu olurum

boy 1.72
    kg 98
    yaş 26

- 1 yıl önce şeker hastası olmadan önce ortalama kg 80 85 arasıydı
    -Şeker hastası olduktan sonra sürekli olarak günde 4 tane insulin iğnesi vuruyorum ve beslenmem tamamen değişti.
    -Örnek vermek gerekirse; Çok fazla yersem şeker yükseliyor komaya kadar gidiyor.Yükselen şekeri düşürmek için ise iğne yapmam gerekiyor. Az yersem şeker düşüyor el ayak titriyor ve mutlaka şekerli içecek çikolata veya karbonhidratlı yiyecekler yemek gerekiyor..

Bu bağlamda;
    -Benim şuan göbek simit ve göğüs bölgesi aşırı yağlı ve büyük. Bunları eritebilmem için şekerime ve yiyeceklere dikkat ederek kardiyo yürüyüş vb şeyler yapmam gerek bunun farkındayım.
    -Günlük eğer zorlarsam 1 - 1.5 saat yürüyüş yapabiliyorum buda takriben 10-15 bın adım 7-9 km arası mesafe oluyor.

Aslında ben kas yapmak istiyorum
    bu yüzden sorum şu;
    Kilolu iken ağırlık çalışsam mevcut bölgelerımde yağlanma azalıp kaslanma başlar mı? ve Görüntü olarak çok iri mi olurum?
    Genelde herkes ilk önce kg ver sonra kas çalış der.
    Çözemediğim nokta,ağırlık çalışmak demek kalori harcamak ter atmak yag yakmak anlamına da gelmıyor mu?

Destegınız ıcın tesekkurler

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Tavsiyem beslenmeni düzene al salona bile yazıl güler diye korkma birşey olmaz salona gidip gelirken yürü salonda çalış kardiyo çok yap spinning derleri varsa katıl

Sayfayı Paylaş