Şeker Hastalarının Kilo Alabilmesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ufukan tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ufukan

ufukan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar ben seker hastasıyım her yemekten sonra insülin vurmam gerekiyor .günde 4 öğün yemek yiyorum.seker hastası olmadan önce de zayıftım simdi de zatıfım.boyum 185 kılom 65.hastalıktan öncede boy-kılo oranı böyleydi.ben herkes gibi karbonhidratlı seyler yiyerek kılo alamam saglıgım için.sizin önerileriniz nedir?

2. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun şeker hastalığım olmasada çevremde ve sülalemde mevcut ordan biliyorum zorluklarını Allah sabır versin.

Karbonhidratlı besinler alamıyorsan kas gelişimi için en önemli şey olan proteini ön planda tutmalısın ki bütün vucutçularda böyle yaparlar. 4 öğün boyunca tavuk tüketirsen ve düzenli olarak antreman yaparsan güzel sonuçlar elde edebilirsin. (Not : protein alımıyla ilgili bir problem çıkıp çıkmadığını bilemiyorum eğer şeker hastalığında protein alımlarıda kısıtlıysa bu yazımı yazmamış kabul ediniz)

Yada vucut geliştirme yerine fitnessle ilgilenebilirsin. Fitnessle hem çok sağlıklı olarak beslenebilir hemde fit güzel bir vucuda sahip olabilirsin. Sağlıklı yaşam içinde idealdir.

Son düzenleme: 5 Eylül 2009
  3. ufukan

ufukan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkür ederim.hastalıgım için proteinin bir sakıncası yok.hengi besinleri yemeliyim acaba.aslında spor salonuna gitmeyi düsünüyorum ama bana verilecek besin listesine uyamamaktan korkuyorum

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    dıyabet hakkında bılgım olmasına karsılık tam olark bılgı sahıbı degılım

oyuzden sen gunluk hangı besınlerı yıyebılıyorsan onları buraya yaz uzun olsada yaz ben ve dıger arkadaslarımda sana uygun bır beslneme programı cıkartalım

sporun dıyabetın kontrol altına alınabılmesını kolaylastırdıgını okumustum

5. ufukan

ufukan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben tip 1 diyabetim yani insülimn iğnesi kullanıyorum.vucudun üretemediği insülini dısardan alıyorum.
    aslında saglıklı insanların yediği her seyi yiyebilirim ama az miktarlarda.
    özellikle muz,kavun ve üzüm yememem gerektiğini söyledi doktor.kurutulmus besinler de tamamen yasak.
    bal,recel yasak
    kuruyemişlerin ve baklagillerin hiçbir zararı yok.istediğim kadar yiyebilirim.
    süt,peynir,yumurta,yoğrt saglıllı insana ne kadar etki ediyorsa bana da aynı sekilde etki eder.yani hastalıgım acısından bir sakıncası yok.
    ben 4 öğün yiyorum ama 6 öğün yememin daha saglıklı olacagı söyleniyor.benim iştahım yoktur bu hasta olmadan önce de böyleydi.öğün sayımı arttırırsam hiç karnım acıkmayacak sanırım
    hepinize simdiden tesekkür ederim.

6. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    en güzelini bir diyetisyen e giderek yaparsın durumunu anlatırsın ve spor yapmak istediğini söylersin. oda en güzel beslenme programını çıkarır sana geçmiş olsun.

SEZER YZL bunu beğendi.
  7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    buna katılıyorum cunku saglıklı bırı olsan ve bu sporu yapıcam desen sana en kral beslenme programını cıkarırım ama konu dıyabet olunca elımden bırsey gelmıyor bence de en ıyısı bır uzmana basvurmak

MERAKLI bunu beğendi.
  8. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    uzman ın verdiği programıda paylaşırsan bizlerle bilgilenmiş oluruz en azından böyle bir durum söz konusu olunca fikir verebiliriz kişilere.

SEZER YZL bunu beğendi.
  9. ufukan

ufukan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkür ederim ilginize.en yakın zamanda bu konuda uzman bir kişiyle götüsecegim ve burda payalasırım.

SEZER YZL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş