Şeker Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bkzHalo tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Bu ara çok fazla corn flake yiyorum karbonhidrat için ek olarak.Ancak merak ettiğim nokta şu:
    1-Müsli tarzı şeyler çok şekerli mi yani bulk döneminde kullanılabilir mi ?
    2-Vücuda günlük kaç gr şeker aldığımızda fazla sayılmaz yani vücut fruktozu yağa çevirmez ?

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    1- Müsli tarzı şeyler evet çok şekerli. Porsiyonu küçük tutacaksan problem olmaz.
    2- Bunun için belirli bir rakam yok hiç almamakta fayda var. Kalori fazla yağa çevrilir. Fruktoz değil.

3. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük kalorimi zaten almam gibime geliyor.Yurtta fazla yeme olasılığı yok okulla birlikte 4 ana öğün yiyorum.Kahvaltı ve 3 yemek yani :) Kalori miktarımı geçmedikçe corn flake yesem sıkıntı olmaz yani ?

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Tek basit şeker kaynağın ise çok fazla problem olmaz. Ama dikkat etmek lazım.

5. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yani 26 gr şeker yapıyo en fazla.100 gr falan yiyorum zaten.Toplam 2800 cal falan yapar en fazla makro hesabındada 400 gr karbonhidrat falan oluyo onla birlikte

6. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Sekere sadece kalori olarak bakmamak lazim, insulin direnci ve buyume hormonuna etkisini de dusunun fazla seker tuketirken.

Sent from my iPhone using Tapatalk

elite35 bunu beğendi.
  7. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student:)
    Yer:
    Avusturya
    Bulk döneminde amac kas kütlesini arttirmak yag degil:) eger ektomorf degilsen ki öyle bile olsan basit seker külli zarar sadece antrenman sonrasi ve sabah uyaninca bir miktar alinabilir. Kornflakes orijinalini yiyorsan zaten sekersiz olur karbonhidrattir. Bana kalirsa meyveli yulaf ezmesi olabilir daha iyisi ben saf yulaf , süt, cikolatali protein tozunu karistiryodum bir de icine muz dogruodum bulk döneminde efsane ötesi...

8. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi şöyle:
    Kahvaltı 7 dilim peynir
    3 dilim domates
    Çay
    Çok az ekmek

Öğlen 2 gibi:
    Okul yemekhanesi(öğlen 2 ,spordan 15 dk önce)=Bir tabak havuc Mor turp marul,Çorba,2 tane tam buğday ekmeği 8.82 gr protein var ikisinde toplam,Yağ toplam 4 gr falan,Karbonhidratı fazla zaten,Ana yemekler kesin karbonhidratlı bir şey var örn:pilav makarna bulgur nohut,Öbür ana yemek ise kesin tavuk veya et oluyor.
    Sonra spor.
    Spordan cıktıktan sonra Öğlen 2 de yediğim yemeğin aynısı.

Akşam 9 10 gibi:
    Yurttaki çıkan yemek,Burdada çorba,kesin karbonhidrat ağırlıklı bir şey,öbür ana yemekse bazen proteinli tavuk vs. bazen yeşil sebzeler ıspanak türlü vs.

Öğlen 2 den önce ve aksam yatmadan toplamda 2 tabak corn flake
    100 gr falan ediyor en fazla 83 carb,13 ü şeker bunun,6 gr protein,1 gr yağ.

Açıkcası supplement almayı düşünmüyorum ama beslenmeye bakarak ne almam gerektiğini söylerseniz sevinirim.Bana kalırsa fazla carb alırken,yeterince protein alamıyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

9. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student:)
    Yer:
    Avusturya
    öncelikle antrenör degilim yanlis yönlendirmeyeyim. beslenme güzel duruyor ama dedigim gibi cornflakes e birsey diyemicem bence oradaki seker zarar ama o kadar sikmaya de gerek yok nasil kolayina geliyorsa öyle yap müsabakaya hazirlanmiosun sonucta:)

Sayfayı Paylaş