Şarlatan diyetler (göbek,kalça,g-string vs..diyetleri)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve diez tarafından 1 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kepek ekmekle ilgili kaynak ararken karşıma çok saçma ve amaçlı, insanları yanlış yönlendirmeye yönelik bulduğum diyet çeşitleri çıktı..

bu tarz siteler üyelikle diyet pazarlıyor..tamamen pazarlama stratejisi olarakta bölgeye göre diyet yazıyor..okuduğunuzda diyetleri hemen hemen aynı besinler var ve ilgili bölgeye egzersiz öneriyor..hatta g-string ve kalça diyetlerini bile ayırmış..bu kadar olur yani.

sitede çok tartışıldı bölgesel egzersizle bölgesel yağ yakımı olurmu diye..fakat bunlar işi daha ileri götürerek bölgesel yağ yakımı için bölgesel beslenme öneriyor..

bu tarz sitelere rağbet edilmemesi taraftarıyım zira içlerinde bir kaç diyetisyende olsa gerçekten ihtiyacı olan insanlara umut tacirliği yaparak para kazanıyorlar..çarpıtılmış bilimi pazarlıyorlar..

örnek başlıklar..
    Kalça Eriten Diyet
    Göbeğinizi Yoğut İle Eritin !
    Velform'dan Yepyeni İncelme Ürünleri !
    Termal Tuzdan Gelen Mucize
    Göbek eriten diyet!
    Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz !
    Her Bölgeye Göre Diyet
    G String Diyeti

bu sitelere örnek :
    http://www.diyetform.com/default.asp?actions=diyetdetay&diyet=27

not : şu anki ruh halim siteyi yayınlamam gerektiği yönde idi....yönetim gerek görürse site url'sini gizleyebilir.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konu yayınlamak adına insanları yanlış yönlendirmiş olmayalı

ayrıca belirtmeden geçemiyeceğim..bu tarz zayıflamaya yada beslenmeye yönelik oldukça hemde oldukça fazla site var..özellikle bilimsel kaynak belirtmeyen güncel haber siteleri mucize diyetler yada mucize beslenme yollarını çok haber yaparlar..

forum üye arkadaşlarım buralardaki cazip konuları diğer sitelerle ve bilimsel kaynaklarla kıyaslamadan yayınlamasınlar..zira okadar çok konu varki..ben şahsen mutlaka 3 sitede kıyaslama yapıyorum..

konu yayınlamak adına insanları yanlış yönlendirmiş olmayalım..

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Şu an evden çıkmak üzere olduğum için şöyle bir göz attım, gözüme ilk çarpan şeyi sizle paylaşmak istedim:

Günde 500 kalori? :eek: 3 günde 2 kilo? :shock: Sadece 3 öğün? Ve +13.000 kişi bu yazıyı okumuş. Gerçekten inanılmaz...

4. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    yazık ya milletin sağlığıyla oynuyorlar

5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    13 bin kişi bu yazıyı okuduysa,kaç kişi uyguladı merak ediyorum :)

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bir dip not: bu yazıyı sadece 12 günde ,+13000 kişi okumuş.. inanılmaz bir rakam =)

bu diyette alınan toplam kaloriyi sadece tek bir öğünde tüketiyorum ve gün içinde en az 5-6 büyük öğün besleniyorum..
    ve işin ilginç tarafı bu diyeti uyguluyan, uygulamış veya uygulayacak insanların yüzde 90'ından daha az yağlı bir vucuda sahibim..

insanlara balık tutmayı öğretmek yerine onlara sadece balığın nerede ucuza alınacağını söylemeye benziyor bu..
    bana kalırsa insanlara çeşit çeşit diyetler ezberletmektense daha hareketli yeni hayat tarzları ve doğru beslenme bilinci sunabilmek meziyettir..

7. Lynyrd_Skynyrd

Lynyrd_Skynyrd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    KABZIMAL DİYETİ

Ben egzersizle ilgili bir kelime dahi görmedim.Enteresan.Aslında doğru tabi beslenmessen zayıflarsın.Besinlerden aldığın materyaller bittiğinde kaslardan götürürsün.Tek sorun yağların öğlece kaldığıdır.Sorunun sadece kilo vermek ve incelmekse tabi.Bide kocası kuruyemişçi olanın kalçası güzel olur tadında bir metin gibi...Bende bu yaz sadece triceps imi define etcem.Diğer yerlerim bulk kalsın :p

8. cruciatus

cruciatus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bilimselliklten uzak olmakla beraber dogruluk payı olan seylerde olabilir. Ornegin gobeginizi yogurt ile eritin diye bir yazı var. Bizim L-Karnitine formda aldıgımız supplement az miktarda sutte bulunmakta ve dolayısıyla yogurtta bulunmakta. Dogal olarak sut ve sut urunleri ile beslenen bir kisi karnitine aldıgı icin almayana oranla daha kolay zayıflıyo. Her onune gelenın site yaptıgı bir internet aleminde boyle sitelerinde bolca karsimiza cıkması muhtemel. Takılmayın bunlara :D

9. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Yazık ya milletin sağlığıyla nasıl oynuyorlar...

Sayfayı Paylaş