Şaka Gibi Proje

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve B.B. King tarafından 15 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşlar,istanbul milli eğitim müdürlüğünün yakında uygulamaya sokacağı yeni bir proje,duyanları güldürüyor.

2 yıldır üzerinde çalışılan bu projede,denek arılara belli bir süre ve dozajda,insanlar tarafından kullanılan çeşitli uyuşturucular verilerek arılar uyuşturucu bağımlısı haline getiriliyor ve okul önlerinde doğaya salınıyor.uyuşturucu bağımlısı olan ve duyuları çok hassas olan arılar da,uyuşturucu kullanan öğrencilerin üzerine anında üşüşecek ve sokacak.böylece uyuşturucu kullanan öğrenciler tespit edilecek.

ne dersiniz?

bu proje kimin aklına geldiyse helal olsun.şeytanın aklına gelmez... :D

2. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu bende açmayı düşünüodum ama sen açmışsın .gerçekten komik;) bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama... kovanı getiriyolarmış mesela sınıfn ortasına ajan arılar kod adlı bi operasyon. sınıf araması gbi her müdürün bi arı kovanı olurD:hyper_ yazık ya bu adamlar böyle projeler yapcaklarsa olmasın egitim falan... sen öğrencilerini egitte uyuşturucunun yüzüne bakmasınlar böyle adamlar warken uyuşturucu olayıda sürer gider yanithums:

3. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    eğer bilimsel dayanağı varsa mantıklı gibi duruyor.

4. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ya iyide... arı bu baska bişey değil... arı sokması yüzünden ölen veya hastaneye kadar giden brsru insan var o arıların cocugun gözünü kör etmeyecegni nerden bilirsin? ya da bi arının birisini sokası için illa bagımlı olması lazım dehl ki gtti uyuşturucu kullanmayan bi watandası soktu diyelim. bu durumda boşu boşuna 1.dereceden süpheli olmuş olcak bunun yerine o güzel sürekli koltuktaki yerlerini kaldırıp uyusturucuyu yayan dagıtan her sokakta elini kolunu sallayarak gezen adamları cezalandırsalar ya;)

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Daha neler duyacaz bakalım ,
    Asparagas bir haberdir umalım da,
    Dalga filan mı geçiyorlar bunlar insanlarla ,
    Yoksa gerçekten akıldan mı mahrum bunlar ,
    Saçmalık saçmalık üstüne :confused:

6. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Uyuşturucuya karşı arı projesi!

BURCUM DEVREZ İstanbul
    İstanbul Milli Eğitim Müdürü, ‘Arıları uyuşturucuya alıştırdıklarını ve bu maddeleri kullanan insanları bulup bulamayacağını araştırdıklarını söyledi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, okullardaki uyuşturucu sorununu çözmek için “şaşkınlık yaratan” bir proje açıkladı. Aslen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Ata Özer, öğrencileri uyuşturucudan korumak için arılara uyuşturucu koklatarak bir deney yaptıklarını söyleyen Özer, “Arılar insan vücuduna konmayan tek hayvan. Uyuşturucu aldıkça uyuşturucu kullanan insanı bulup bulmayacağını tespit etmeye çalışıyoruz” dedi.
    ‘2.5 aydır çalışıyoruz’
    Basın mensuplarıyla ilişkileri güçlendirmek adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kalyon Otel’de dün düzenlenen basın toplantısında Özer, “ilginç” projesini anlattı.
    Özer kendi düşüncesi olduğunu söylediği projeyi şöyle anlattı:
    “2.5 aydır yaklaşık yüz arıya ecstasy, kokain, eroin gibi uyuşturucu maddeler koklatıyoruz. Çalışmanın bitmesine bir ay kaldı, henüz ölen arı olmadı. Bunları seçmemizin nedeni ise insan vücuduna konmayan tek hayvan olması. Arılar uyuşturucu aldıkça uyuşturucu kullanan insanı bulup bulmayacağını tespit etmeye çalışıyoruz.”
    Çalışma için aralarında rehberlik, fen bilgisi öğretmenlerinin de bulunduğu bir komisyon kurduklarını söyleyen Özer, bir sonuç elde ettikten sonra bunu kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

‘Arı benim, ömrü ne ki!’
    Özer’in bu “ilginç” projesiyle ilgili daha sonra yaptığımız telefon konuşmasında verdiği sorularımıza verdiği yanıtlar ise şöyle:
    Hayvanlarla ilgili deney yapmak için etik kuruldan izin alınması gerekiyor. Siz böyle bir izin aldınız mı?
    “Ben böyle bir çalışma yapıyorum. Yaptıktan sonra onlara bildireceğiz. Bir arı üzerinde yapılacak olan bir şey. Bu benim çalışmam. Arı benim. Arının ömrü ne kadar. Düşüncemi ortaya koyduktan sonra bilimsel olarak ne yapılması gerekiyorsa onları yapacağım. Şu anda bir araştırma içindeyiz.”
    Bu çalışmadan nasıl bir sonuç almayı düşünüyorsunuz?
    “Benim bu çalışmada düşündüğümü, ortaya çıkarsa açıklayacağım. Bu sadece okullarla ilgili değil uyuşturucu kullanan insanların da uyuşturucudan uzak durmasını sağlayacak bir düşünce. Bu benim düşündüğüm ve geliştirdiğim bir düşünce. Beklediğim sonuç ortaya çıkarsa kamuoyuyla paylaşırım.”
    Şu anda arılara uyuşturucu madde veriliyor mu?
    “Evet, koklatıyoruz.”
    Bu maddeleri nereden buluyorsunuz?
    “Piyasada olmayan bir şey değil ki. İstediği zaman bulunur. O da yekûn teşkil edecek bir şey değil. Ufak bir parça bize yeter. Bulunacak yerleri sen de benim kadar biliyorsun.”

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bir milli eğitim müdürünün narkotik buluşunu kimse ciddiye almaz arkadaşlar bence içiniz rahat olsun.."benim fikrim geldi" diye bilimsel olması gereken bir fikirle bir bürokrat ortaya atıldığında adama hele bir dur derler..

türkiye 3.dünya ülkesi falan diye hayıflanıyoruz ama o kadarda değil..

8. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bende duymuştum bunu
    çok saçma yaa
    yaa öğrencilerden biri arı sokmasından dolayı ölürse
    ya alarjisi varsa ne olucak??
    bunun sorumlusu kim olacak
    uyuşturucu kullanmayan birinide sokabilir
    onun yerine git öğrenclerin kanını al kan testi yaptır. herşey ortaya çıksın işte. ne gerek var arıya fln saçma saçma işler yaa

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Arılarda üniforma olacak mı peki?
    Kraliçe arının rütbesi ne olacakmış peki?

10. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    zihni sinir procesi gibi :D

11. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşlar bu arılar dillerinin altında jilet taşımaya da başlarlar yakında,ağızlarında jilet çevirirler falan.. :D:D

12. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arıları aylarca eğitip birsürü para harcıycaklar sonra hayvanı salınca dogası gereği uçup gidicek :D yada en bilemedin işe yarasa bile uyuşturucu kullanan birine yaklaşırken gazeteyi yiycek kafaya o kadar yatırım hooop çöpe duh yani bu işe yapılan yatırım gençleri bilinçlndirmede kullanılsa daha iyi olurdu bence...thums:

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Desenize artık sınıflar seralarda tohumlama işine yarayan arılı sistem gibi olacak,sınıfın içinde arılar vızz vızzz...

14. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İstedikleri zaman öyle güzel bu işin önüne geçiyorlar ki...
    İzmir'de eskiden Güzelyalı'da ex=aspirin, esrar=sigara gibi birşeydi, aşırı kullanım vardı, ama uzun zamandan beri çok azalttılar, Tenekeli mahalle gibi yerlere eskiden polis giremezdi, şimdi tek başına giriyor, istediğine kimlik soruyor.
    Yani istedikten sonra bu arıya bala gerek yok.
    Hem ne gerek var hayvanların günahına giriyorsun :D

15. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    en iyisi arilara tasma takip sinir kapilarindan gezdirmek :p

16. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi korkulur. Bir de arılara çip felan yerleştirip, program falan yükleyelim, salt bağımlıları değil, diğer tüm suçluları da tespit etsinler!

Sayfayı Paylaş