Şınavla ilgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve simitci88 tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    yine sizlere kafama takılan birşeyi sormak istiyorum forumda şınav çekmek bir süre işe yarar ama daha sonra geliştirmez sadece ısınmak için kullanılır çünkü vücut daha ağır ister,şaşırmak ister diye yazılar gördüm bnde hak veriyorum ama şöyle olsa¿ : örnek: 50kilo bi insan 10 şınav çekse çekse çekse... şınav artık geliştiremicek hale gelse ama adam bu süreçte 50den 55 kiloya çıksa vücut ağırlığı arttığı için şınav tekrar geliştirmeyemi başlar yoksa yinemi ısınmak için kullanılması lazım onu sorucaktım. uzun lafın kısası dumbılda bir süre sonra aynı ağırlık geliştirmiyo ağırlık arttırılıyor ya şınav çekerkende kendi vücut ağırlığımızı artırsak(kilo alsak kas kütlesi halinde) ekstra gelişim olurmu? biraz uzun oldu ama umarım derdimi anlatabildim cevaplarınızı bekliyorum :D

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    deniz68ruhu bunu beğendi.
  3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    sağolda sorunun tam cevabı değil :D

4. kadirak

kadirak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    mesela daha etkili verim almak istersen sırt çantasının içine agırlık malzemeleri veya herhangi agır cisimler koyarak denesen etkisi cok iyi oluyor

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    iyi şınav cekebiliyorsan dahada zorlaştırmak için setleri karıstırmalısın. ayaklarını yuksekçe bir yere koyup şınav cekmeye başla. tukenme noktasından az once hareketi kes ve normal şınav çekmeye başla aralarda dinlenmeyeceksin. bundan sonra yine yorulunce bu sefer ayaklar yerde ellerin yuksek bir yerde olacak şekilde çekmeye devam et. bu boylece bir set olacak. bunu 3 kez yapmalısın. bu arada el açılarını devamlı dğiştir. mesela ayaklar yukarıdayken dar - normal sınav pozisyonunda geniş - eller yukarıdayken tekarar dar. daha sonraki sette bununda tersini yap. geniş - dar - geniş şeklinde. surekli bunları değiştir. ve olabildiğince seri yap. bir püf noktada dirseklerini kalkış anında kilitlememelisin. ve gogsunde zemine değmemeli. zemine bir iki parmak kala tekarra yukarı cıkmalısın.

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Geliştirmez diye bir şey yok simitci88 sen yanlış anlamışsın durumu.O şöyle her 2 veya 3 ayda bir hareketleri değiştirip vücudu şaşırtmak gerekir şınav yerine yine şınavın yerine geçebilecek farklı hareket dene.Bu idman ve set sayıları ile de ilgilidir.Mesela sürekli 4 set 10-8-8-8 yapıp yavaş yavaş ağırlığı arttırıyorsan.Bir ay süre ile 3 set 8 aynı kilo ile çalışıp yine vücudunu şaşırtabilirsin.BU bununla alakalı.

Sayfayı Paylaş