Şınav ve Mekik nereye kadar fayda eder?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bloodlettin19 tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bloodlettin19

Bloodlettin19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Arkadaşlar ben düzenli şınav mekik çekerim bu yaptıklarım nereye kadar fayda eder maksimum derecesi var mıdır varsa ne kadardır bir de şınav tüm kolu ve göğüsü etkiler mi yardımcı olur musunuz?

2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Genç arkadaşım forum da şınav ile ilgili bir yığın bilgi/başlık/tartışma olması lazım bir tarat istersen...

Ama kısaca belirtmek gerekirse doğru ve kurallarına uyarak yaptığın sürece hayatının sonuna kadar faydasını görebileceğin alet edevat istemeyen demirbaş bir egzersizdir.

devam et...

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Askerdeyken çok sorarlardı bu soruyu, ben de onlara şöyle derdim. Kendinizi fiziken yahut dayanıklılık kapasitesi olarak geliştirmenin tek ve etkili yolu düzenli yüklemelerdir. Bugün 25 tane şınav çektin, yarın ne yapacaksın ? Susarlardı. Hadi ben söyleyim 30 tane çekersin derdim. Çekerim derdi. Günler,aylar,yıllar geçti. Ne yapacaksın ? 200 tane mi 500 tane mi 1000 tane mi şınav çekecesin ? Saçmalık.

Mekik ve şınav başka şeylerle birleştirilmediği takdirde seni yerinde kilitler.

Standart Şınav arka kolları ve göğüsü çok daha fazla etkiler. Biceps'ler dediğimiz üst kol kasları seni dengelemek için hafif seviyelerde çalışır.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Bir yere kadar etkiler, ardindan daha fazla yukleme gerekecektir.

5. Bloodlettin19

Bloodlettin19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    ya şınavla kolun toparlandıgını gelişim oldugunu farkediyorum ama biraz az oluyo sanırım önceden 12lik setlerle yapardım şimdi 20 ye çıkardım kolda toparlanma kaslarda bi dinçlik oluyo ama bilemiyorum yani fazla bi yükleme olmuyor gibi

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bır sırt çatası edin evde dumbellerin varsa içine koy ağırlık plakaları varsa daha iyi olur bir kemerlerde onu karın boşluğundan seni rahatsız etmiyecek şekilde sabitleki kaymasın o şeklide şınav etkisini artırabilirsin. mekik içinde tam mekik yerine üst karın alt karın yarım haraketler daha etki gösterecektir yine dumbelleri kullanarak onunda etkisini artırabilrsin, kolay gelsin.

2157 bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şınavla hacim eğer örneğin rahatça 12 tekrar 4 set yapabiliyorsan set aralarında 30 yada 45 saniye dinlenmek koşulu ile artık şınavla hacim kazanamazsın şınavı zorlaştırman gerekir bu durumda sırt çantasına ağırlık koyarak şınav çekme gibi

2157 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş