Şınav ve Diğer Barla Yapılan Hareketlerin Aynı Programda Yer Alması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozzkan tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba sevgili arkadaşlarım ve sayın hocalarım forumda arama yapmama rağmen şınav ve diğer barla yapılan dumbbell fly,pullover,bench press vb. hareketlerin aynı programda nasıl en düzgün biçimde uygulanabileceğini bulamadım.Bu yüzden yeni bir başlık açmak istedim. 6-7 aylık düzensiz bilinçsiz ve verimsiz yönde negatif olarak ilerlemeye çalıştım ancak tersine kaybım oldu.Ayın 25 inde düzenli ve verimli olarak 2. ayımı dolduracağım.Burda paylaşacağınız bilgiler bu yüzden benim için çok önemli,yeni bir kayıp yaşamak yada olduğum yerde durmak istemiyorum(Ölçülerim sürekli arttı ve bununda devam etmesini istiyorum.).Bu yüzden size birkaç soru sormak istiyorum.Sorularım:

1.Şınav ve barla yapılan hareketler aynı gün programında uygulanabilir mi?(örn:2 farklı pozisyonda şınav ve dumbbell fly,bench press)

2.Eğer aynı günki göğüs programında şınavla birlikte diğer hareketler uygulanırsa öncelik hangi harekette olmalıdır?(Örn: Şınav mı? Bench press mi?)

3.Eğer programa şınavda eklenebilirse kaç set ve kaç tekrar yapmalıyız?(benim max: 35, 40 şınav)

Vakit ayırıpta okuyacağınız için herkese sonsuz teşekkür ederim.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar ve hocalar bilgilendirirse sevinirim.

Saygılar...

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ozzkan bunu beğendi.
  3. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Başlığa yönlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim ancak benim sorularımın tam net bir cevabı, yönlendirdiğiniz başlıkta bulunmamakta. Bulunsada kesin bir şey yazmıyor.Burada sorulan sorulara cevaplar vererek açık ve net şekilde güzel bir paylaşım olacağına inanıyorum.Ayrıca birşey daha sormak istiyorum bazı hareketlerle süperlenir demişsiniz yani bu aynı gün programında dumbbell fly, pullover, press hareketleri ile şınav birlikte yapılabilir mi demek oluyor? Ve birde hangi hareketlerle süperlenir? Yardımlarınız ,sabrınız ve ilginiz için teşekkürler...

4. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bu konuda yardım edecek birileri yok mu arkadaşlar? Yarın yeni programıma başlıyorum o yüzden çok acil lütfen bilen arkadaşlar ve hocalarımız yardım etsin.teşekkürler...

5. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bu konu hakkında bilgisi yada zamanı olan hiç kimse yok mu acaba? Lütfen bilgilendirin yada kendi programınızdan bahsedin arkadaşlar nasıl uyguluyorsunuz?

6. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben evde calisiyorum . incline bench press yapma sansim yok, oyuzden ilk hareket ayaklarimi yukari bir yere koyup sinav cekiyorum sonra butterfly sonra normal bench press yapiyorum.benim eger imkanim olsaydi incline bench press butterfly duz sinav seklinde gogus calismayi dusunuyordum

ozzkan bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Özkan bence bench pres falan yapıyorsan şınava ne gerek var eğer ben bu antrenmanların üzerine ekstradan kondüsyon ve dayanıkta kazanayım diyorsan aşağıda yazdığım şınav programını uygulayabilirsin birkaç hafta body programınla beraber gider ama sonradan zoarlayabilir...Yok uygulamam diyorsan body yapmadığın günler 3xmax yada 3*15 ileriki zamanlarda 3*20 diye gidersin kolay gelsin..

ozzkan bunu beğendi.
  8. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ederim. Benim umudum bench press, fly dumbll bench press vb. hareketlerden alamadığım verimi bu hareketlerden alabilmek düşüncesi olmuştu.Çünkü forumda yazılanlara göre bunu başaranlarda var.Zaten barla yaptığım hareketlerin ertesi günü fazla ağrı yada normal bir ağrı hissetmiyorum.Ancak ayaklar yukarda ve düz şınav şeklinde çalıştığım günün ertesi günü müthiş bir ağrı başlıyor. Bunun sebebi göğüs kaslarının bu hareketlerle daha çok çalışması olabilir mi?Yardımlar için SONSUZ teşekkürler...

9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    barla yapilan hareketlerde nizami calismiyor olabilirsin. hareketi 6 8 saniyede yap yavasca kaldir yavasca indir kollarini tam duz hale getirme ozaman agirlik dirseklere biner goguslerdeki gerilimi kaybedersin kiloyuda artirmayi dene.

10. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Senin saydıklarının çoğuna dikkat ediyorum. Zaten beni üzende bu dikkatli olmama rağmen 1. aydan sonra verim alamadım göğüste.Şimdide yeni ağırlıklar aldım dediğin gibi ağırlıkları artıracağım.

Yardımlarınızı bekliyorum.(ÖZELLİKLE MADDELER HALİNDE YAZDIĞIM SORULARA CEVAP NİTELİĞİNDE YAZARSANIZ ÇOK MİNNETTAR OLURUM.)saygılar

Sayfayı Paylaş