Şınav tavsiyeleriniz.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LikeJaggeR tarafından 23 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. 1 yadır salona gidiyorum. Ama salon dışında da çalışmak istiyorum (göğüs ağırlıklı)
    Evde her gün eller arası mesafe uzak ve eller arası mesafe yakın şınav çekmeyi düşünüyorum. Bunları nasıl çekmem gerekiyor? Yani set set olarak mı yoksa çekebildiğim kadar çekip bırakmak mı?
    Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Salona göğüs girdiğin gün ve antremandan 48 saat geçtikten sonra yapıcaksan şınav yapabilirsin.Şınav setli veya tek çekiş amacına bağlı..Ama setli çekmeni tavsiye ederim.Tabi sadece nizami şınav çekiceksen 5 set gir yapabildiğin sayıyı böl mesela 10 10 10 10 10 gibi yap zorlanıyorsan.Ama farklı şınav stilleri uyguluycaksan şöyle yapabilirsin veya 10 Yumruk üstü şınav , 10 Ayakların yüksekte göğüs aşağıda şınav , 10 Göğüs biraz yükseklikte ayaklar yerde şınav , 10 dar şınav(elmas) , 10 Alkış şınav , 10 bir ayak havadayken şınav , 10 tane geniş şınav gibide yapabilirsin.

3. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Göğüs ağırlık çalışmada şınav yardımcı olur tabi şınavında stilleri var sana tavsiyem şınavı çekerken ayakların yüksekde olsun yani ayaklarını koltuğun üzerine koy ellerin yerde o şekilde şınav çekersen göğüs kaslarını daha iyi geliştirirsin.

Setli veya tek seferde konusu biraz tartışılır ama ben şınav çekmeden önce kollarımı göğsümün çevresini iyice ısındırıp tek seferde iyice zorlayarak çekiyorum sana da tavsiye ederim.

4. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    öncelikle fitness salonlarına karşı olan ve sporu ingilizce değişle ''street work out '' olarak yapan biri olarak; şınav için bir bar almanı tavsiye ederim. (şınav barları) şınav barlarını uzak yakın orta (wide-close-military push up) şekilde tutup yapabilirsin. ayrıca tutuş açını da değiştirebilceğinden göğüste 50 küsür kas var bu hareketlerle aktif edebilirsin. bunlar normal şınavdır. ayrıyetten ayağını bi cisime koyarak vücut eğimi verirsen üst göğsüne vurabilir. ben günde 1000 şınav çekiyorum. artık normal şınavın beni geliştirdiğini düşünmediğinden dolayı ağırlık yelekleri aldım. hatta biraz daha ilerlersen planch denilen (ayakları yere koymadan şınav) şınavı da çekebilirsin. tabi bunlar için emek ve zamana ihtiyacın var.
    bol şanslar.

5. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Değerli yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.
    Ben şu an 4x10 set olarak yapmaya başladım (bugün).
    1. set: Ayaklar yukarda (vücut tam düz gibi oluyor. Eğik değil yani) eller aralıklı
    2. set: Ayaklar yukarda eller yakın
    3. set: Ayaklar yerde eller aralıklı
    4. set: Ayaklar yerde eller yakın

Tabii sizin önerilerinizi de deniyeceğim. Tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş