Şınav-Dumbbell arasındakı fark nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve surakings2 tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Arkadaşlar dumbbell kaldırma boy uzamasını engeller tamam ona sözüm yok.Ama şınav çekerkende ağırlık kaldırıyorsun,dumbbell ile çalışırkende.Ancak neden şınav boy uzamasını engellemiyorda dumbbell engelliyor?

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    kimsenin böyle bir tezi yok bildiğim kadarıyla aksine flexor hocanın genç vg ciler programında dambıll çalışmalarıda yer almaktaydı.

surakings2 bunu beğendi.
  3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    boy uzamansına 10 kilouk 2 dambulun etkı edeicenı sanmıyorum ama compound hareketlere mesela bench press ,lep press,spuat,deqadift gibi ağırlıkları 150 -200kilo gibi ağrılık kullanarak yapıosan azda olsa omur iligibdekı disklere baskı yapar biraz engeller:)
    dediklerının senın hurefeden ibaret

surakings2 bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

omurgana yük bindiren hareketlerden kaçınmalısın öncelikle, temel nokta şu bana göre; şınav çekerken yük sadece sırta binmiyor, bacaklar, mide, triseps vs. bir de hareketin konumu var, yüzükoyun yapılması ve yukarıdan omurgaya doğru bir baskı olmaması. Military press, dumbbell omuz press, deadlift, ağır barbell rows, squat vb. hareketlerden kaçınmalısın gelişim döneminde, ayrıca baysaling'in kitabında dumbell pullover gibi hareketlerin boy uzamasına yardımcı olduğu yazıyordu, genelleme yapmak yanlış olur.

surakings2 bunu beğendi.
  5. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bu konu forumda cok tartısıldı bu dedğim hareketlerı cok agır bi şekılde yapılmamak sartıyla boy uzamasına engel olucağını sanmam
    eğer ağırlık baya fazlaysa etkıleyebilir oda cok az bi etkı eder kanısındayım bu hareketler yapılıyısa mutlaka ant sonunda streching hareketlerı yapılmalı

surakings2 bunu beğendi.
  6. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    ben 7-9kg ile Kol+goğüs+triceps çalışıyorum.Yorumlara göre boy uzamasını engellemez?

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bu konuda kimsenin net birşey söylemesini bekleme ama 10 yaşında haltere başlayıpta 1.80-1.90 boyu olan adamlar olduğunu düşünürsek kesin birşey söylemek sadece yalan olur.

surakings2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş