Şınav çekerken bunalmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JasonStathamTR tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Şınav çekerken kollarımda ki güç henüz tam olarak bitmemesine daha tekrar yapabilecek olmama rağmen acayip bir sıkıntı bunalma yaşıyorum sıkılıp bırakıyorum bir türlü bir program halinde çalışma yapamadım salona da gidemiyorum kafayı yemek üzereyim arkadaşlar. Bunun nedeni nedir? Barfiks çekerken böyle bir şey yok....

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evde çocuk falan varsa sırtına oturabilir. değilse, en mantıklı yol, bir sırt çantasına kitap falan koymak.

3. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum sanırım sorumu yanlış anladın.

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    anladığım kadarıyla, sen çok şınav çekebiliyorsun, hala çekebilecek durumda olmana rağmen, sıkıldığın iin bırakıyorsun, doğru mu? ben de şunu demek istedim., yüzlerce kez şınav çekmek fayda sağlamıyor. aynen ağırlık kaldırmak gibi, 3-4 set, 12 tekrar şeklinde çalışmak en verimlisi. o yüzden velev ki sen şınava bir başlayınca, sıkılana kadar şınav çekmene gerek yok. yüzlerce kez çekmek yerine, sırtına ağırlık koyup 3-4 set çekmek, daha faydalı. 3-4 setten de sıkılıyorum deme

prsnc bunu beğendi.
  5. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Sırtına ağırlık koy , ağırlık tekrarlarını düşürecek elbette. 10 tekrarda da sıkılmazsın heralde ?

6. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Yok hocam aşırı bir çok şınav çekemiyorum şuanda şınavımı geliştirme çabalarındayım işte 25 tane çekebiliyorum tek sette.

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    he 25 çok değil yaw sıkılma o kadar. ben de anca 25 çekiyorum, 1 dakka bekleyip, 15 , sonra 1 dakka daha bekleyip 10 falan.. bu kadar yeter. ha sayıyı arttırırsam, sırta ağırlık koymak gerek.

8. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum mevzu can sıkıntısı değil. Beynime aşırı kan ponpalanıyor gibi hissediyorum vücuduma bir ağırlık çöküyor onu demeye çalışıyorum.

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ha o zaman mevzu başka. ben de sandım can sıkıntısından bırakıyorsun.

10. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Ara ver 1 hafta zaten ısınma hareketidir şınav. onun yerine al eline hafif dambılları omuz mu çalışacaksın ? hafif dambilla omuz pres, ön omuz, arka omuz, yana açış yap ara vermeden o şekilde ısındır çalışacağın bölgeyi. ancak dambıl hafif olmalı. kolay gelsin.

dip not: göğüs çalışacağın gün göğüs hareketlerin neler ise aynı şekilde hafif dambıl gerisi anlattigim gibi. anlamadığın bir nokta olursa sorabilirsin.

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Şınavla ilgili bu ilk konun değil yanılmıyorsam, eğer ağırlık setin yoksa ve salona da gidemiyorsan evde yapabileceğin tek hareket değil şınav
    Bir masa yardımı ile inverted row yapabilirsin
    Decline incline ve amudda şınav da yapabilirsin
    bench dips ve yine sandalyeler yardımı ile chest dips yapabilirsin
    bodyweihgt triceps extension
    lunge, squat, split squat, jump squat
    Karın hareketlerini yazmama gerek yok zaten yani yapabileceğin çok fazla egzersiz var ve bunlardan bir program oluşturabilirsin hem şınavada belki biraz ara verirsin.

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Aslinda problemin cok basit. "Sinav cekmeyi sevmiyorsun". İki ornek vereyim,insanlar biceps ve gogus antremanina kosarak giderler,bacak antremani gunu hep sıkıntıdır. Kardio dan bir ornek vermek istiyorum,kosu bandinda 2 saat yurusem yururum,ama o eliptik 10dk bir iskence bana. Kendi kendime mazeret bulup hep baska aletlere geciyorum :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Evet şınavla ilgili ilk konum hergün şınav çekmek tarzında bir şeydi. Amuda yani handstand pushup için omuzlarım yeterince güçlü değil henüz çekemiyorum sandalyede bench dips yapıyorum şınavla beraber ama ondada arkakolumdan çok sırtımda ağrılar hissediyorum sanırım sandalyenin darlığından dolayı hareketten verim alamıyorum. Squat lunge gibi şeyleri programa dahil edeceğim ama önce şu şınav işini bir çözeyim dedim. Aslında şınav çekmeyi gerçekten seviyorum setlerimi bitirdikten sonra göğüslerin ve arkakolun şişmesi aynada kendime dakikalarca bakmak beni motive ediyor ama bazen özellikle son zamanlarda setimi kollarımın ağrısından değil vücudumun sıkılmasından sanki patlayacakmış gibi olmam yüzünden bırakıyorum. Bir de evde barfiks demirim olsaydı çok iyi olurdu. Chin up ile bicepste çalışırdım.

14. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim sandalyeden kastım iki sandalye ile chest dips yapmaktı o zaman arka kolu ve göğsü iyi hissedebilirsin ve birde ters tutuş inverted row çok efektif olmasada bicepsi çalıştıran bir harekettir, başarılar.

15. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Sinav cekerken nefes alisina dikkat etmeyi dene.

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Sırt çantasının içine 20-30 kilo dambıl koysak nasıl olur?

17. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    formda bir bozukluk olabilir mi? nefes tekniginde bir problem, kollarin konumu acisi, range of motion.
    yani beyne o kadar kan gitmemesi lazim. su videoya bir goz atip teknigini gozden gecir istersen.

Sayfayı Paylaş