Şınav çekemiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve halilhanfurkan tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkeze iyi forumlar abilerim kardeşlerim başlıktada belirttiğim gibi şınav çekemiyorum 2 çift dumbell aldım herneyse hangi hareketi yaparsam iyi çekerim şuan 3 tane anca çekiyorum. Cevap veren vermeyen herkezden ALLAH razı olsun iyi forumlar. :lol:

2. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gün boyunca yediğin besinler, kaçta yatıp kaçta kalktığın, esneme germe hareketi, güç bunların hepsi önemlidir. Başlarda 5 tane çekerdim bende şınav sonradan gelişiyo. Böyle şeyler için forumda başlık açacağına bence hemen çalışmaya başlamalısın. Bol şanslar

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    boy kilo kaç bide yaş?

gerçi güç gerekiyor ben 96 kiloyum 32 tane çekiyorum başladığımda hiç çekemezdim. 110 kiloyken 1 tane çekemiyordum. 3 ay sonunda hem yağ yaktım hemde güçlendim , 70 kilo arkadaşlarımdan çok çekiyorum

dumbell press 3x12
    dumbell ınclıne press 3x12 çevirerek
    dumbell fly 3x12
    dumbell curl3x12
    dumbell hummer curl 3x12

evde hergun 8 mın abs + arada şınav

bu program uygundur başlaman için.

4. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aralarda kaç dakika dinlenmeliyim ha bide yaş 16 kilo 73 boy 178

5. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    amacın şınav sayısını yükseltmek mi ? yoksa kas yapmak mı ? şınav sayısını yükseltmek ise zaten denedikce zamanla şınav sayın artar eğer bir tane bile çekemiyorsan yarım çek kolları zorla yavas yavaş 1 taneyle başlarsın.

6. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Bir kere bu cümleyi söylemeden önce yanlış anlama tavsiye ediyorum bol bol bi oku.Ha diye bu dünyada hiçbir iş olmuyor.Bu işde çoğu iş gbi mantık işidir ama çoğu bu mantığı çözemez.Bu laflara takılı kaldıkları için.Bence herşeyden önce mantığını bi çözmeye çalış..O zman kendini professionel sanırsın kendi hocan ol....Bu açtığın konunun bi faydası olcağını düşünmüyorum.Bende yapmıştım öyle hatalar.

7. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir

ayaklarının değil dizlerinin üstünde şınav çek

yani yere dizlerin deysin ve avuç içlerin
    ayaklarını geriye doru bük bu biraz yardımcı olur alışana kadar

8. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Dumbbell mumbbell falan gerek yok. Şınav ancak çekerek gelişir dostum madem 3 tane çekiyorsun her seferinde maximumu zorla zamanla artar. Şınav sayısını artırmak düşünüldüğünden daha kolay aslında ;)

9. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Şınav, barfiks zamanla gelişir. Kondisyonla nefesle de ilgili. Dar tutuş, geniş tutuş gibi farklı şınavlar da yap. Daha fazla tekrar yapmak istersen başlarda zor olacağı için dizlerinin üzerinde yapabilirsin. Bu egzersizler ağırlık yok diye basit görünebilir ama çok önemli ve faydalı. İleride bu egzersizlerin daha zor versiyonlarını deneyebilirsin.

10. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Kollar vücudu tartmıyordur..Ondan çekemezsin..Yani kol kemiği, kol kasları, koldaki iskelet kası falan yeterince gelişmemiştir..Dolayısı ile gövde, gereğinden fazla ağır olduğu için kol, gövdeyi tartamaz ve şınav çekemezsin..

Gövdeden özellikle göbekten kilo verdikçe daha çok şınav çekmeye başlarsın..İdeal kilona gelince de sorunsuz ve normal tekrar sayısında şınav çekersin..

Yani buradaki sorun kilo fazlalığı ve kol kemiğinin ve kaslarının yeteri kadar gelişmemesi..

Önce kolu güçlendiren egzersizler yap, sonra göveden kilo ver; daha sonra şınav ve barfiks çekersin
    ..

Sayfayı Paylaş