Şınav çekememe problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mr.Ok tarafından 10 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mr.Ok

Mr.Ok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun aleyküm.
    Arkadaşlar ben yeni katıldım.Yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum.Kilom 80 boyum 1.80 küsur.Şınav çekemiyorum.Yardımcı olabileceğiniz alıştırmalar var mı ?

2. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Plank, dizlerden yarım şınav ve şınav pozisyonunda inmeden sabit kalmak yardımcı olur diye düşüyorum.

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle asla pes etme ! Yapamıyorum deyip atarsan birşey elde edemezsin bu yüzden durmadan tekrarlamaya bak. 1 tane bile yapamıyorsan dizlerinin üstünde yap. zamanla zaten devamı geliyor çok düzenli bir şekilde çalışmasan bile rahatlıkla yapabilceğin bir hareket. (Okuldan arkadaşım 1.80 boyunda felan o da ama 90 kg vardır. 1 tane şınav çekemeyen birisiydi sonra benim tavsiyelerim üzerine evde kendi halinde yapmaya başladı yarum yumalak felan. Şimdi 20-30 tane şınav çekebiliyor. barfiksi bile yapabiliyor ki o kiloyla baya iyi birşey. Ayrıca sporla çok ilgili birisi de değil sadece boş zamanında bu hareketlerle uğraşarak yaptı :D sen niye yapamıyasın ki :) )

hukukcu ve a7fox bunu beğendi.
  4. athhajar

athhajar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum şınav çekemiyorsan salonda sana verilen Chest Press/ Dumbell chest press/ Bench press hareketlerini kendi kaldırabildiğin ağırlıklarla yapmaya devam et. Birkaç ay sonra çekebildiğini göreceksin

Sayfayı Paylaş